„Zima bude velká“ … Rusko se ve videu vysmívá zemím EU
Sdílet článek:

Od samého začátku bylo jasné, že protiruské sankce jsou ve skutečnosti sankcemi protievropskými. Evropští idioti, kteří těmto sankcím tleskají, konají stejně, jako kdyby zapálili nenáviděnému sousedovi dům, jenže plameny by ihned přeskočily na ten jejich a oni by tomu nadále tleskali a ještě do ohně přilévali benzín.

Už delší dobu má z EU nejen Rusko, ale půlka světa, tak akorát legraci. Takto si pálit vlastní dům nebo si střílet do vlastní nohy a ještě tomu tleskat, to se skutečně jen tak nevidí.

EU od samého začátku konfliktu vymýšlí jeden balíček sankcí za druhým. S každým dalším balíčkem se situace evropských zemí zhoršuje, zatímco Rusko na komoditách, které země EU odmítly, vydělává jinde.  Zahrnuta byla také plynová a ropná embarga, stejně jako výzvy k úplnému ukončení dodávek ruské energie. Nyní, když Rusko zjevně s posměchem sleduje sebedestruktivní jednání Evropy, posílá Gazprom všem Evropanům video se vzkazem. Čeká vás těžká zima.

Ve videu je vidět, jak zaměstnanec Gazpromu přepíná spínač a pak klesá indikátor tlaku na nulu. Následují snímky ledového města – ale to je pravděpodobně Krasnojarsk – a nahrávky z různých velkých evropských měst, jako je Paříž, Brusel nebo Berlín. Je vidět i vlajky EU vlající v ledovém větru a uhasínající plynové plameny. Celé video doprovází píseň ruského básníka Jurije Vizbora: Zima bude velká…

Tady, podívejte, přes řeku,
Podzim pomalu umírá…
A zima bude velká,
Jen soumrak a sníh…

Ještě v květnu a v létě byly citovány studie, že například průmysl v Německu i dalších zemích, jinak závislých na ruském plynu,  údajně zvládne plynové embargo proti Rusku. I když už mnoho skutečných expertů před ničivými sankcemi  varovalo, politici a média se navzájem předbíhali s dalšími a dalšími  požadavky na sankce a snažili se jeden druhého překonat.

Protože stále více společností omezuje svou výrobu kvůli cenám energií téměř v celé EU, musí zavřít nebo zvažovat přesun do zahraničí. Podniky v EU již nebudou konkurenceschopné, neboť ceny energií jsou již zcela neúnosné, ale může dojít i k tomu, že plyn jednoduše nebude – a to ani drahý.

Nakonec uvidíme, kolik zemí vydrží i přes protesty občanů nadále vést tuto destruktivní politiku. Jisté je, že vláda, která nějakým omylem vládne u nás namísto na Ukrajině, pro Českou republiku jako obvykle neudělá vůbec nic.

Ostatně, sám Fiala potvrdil, že nejspíš nějaký BlackRock, Vanguard nebo jim podobné americké investiční korporace, mající 30% v ČEZu, mají přednost před lidem této země…

Slovanka

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*