Apokalypsa je před branami, ale spasitelé bdí
Sdílet článek:

 

Hr na ně, pokuty vytasit!

Do útoku zavelela soudružka Svrčinová. Provedla aktivní kritiku svých podřízených a zjistila, že závěry XVII. sjezdu, ehm, pardon, mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví se neplní. Strašně se mi to pořád plete, ani nevím proč. Virus vytrvale útočí a soudruzi z hygieny usnuli na vavřínech. Byli ukolébáni proruskou ideodiverzní dezinformační kampaní, a tak ztratili epidemickou bdělost. Svrčinovou posedl duch světlé soutěživosti se soudruhem Ištvánem a rozhodla se, že je čas na teatrální akce a velké zásahy. Protože virus je možné porazit pouze a jenom vysokými pokutami. Těch se virus zalekne a problém takto bude vyřešen, jak se konce konců naprosto přesvědčivě ukázalo v průběhu minulých let v epoše Best in covid. Ve dnech 4. až 6. listopadu vyjdou úderné týmy do ulic a budou přísně trestat zločince, co nenosí respirátory, rozdávat pokuty a obecně chránit nebohé obyvatele svým přísným dohledem.

Nezákonné? Ale, jděte, koho to zajímá?

Prakticky všechna opatření ministerstva byla soudem shozena jako nezákonná, ale tahle baba jaga v klidu vyhrožuje právě tím nezákonným jednáním. Dále se snaží dopředu ovlivňovat správní řízení tlačením na výši pokut a predikcí žádoucího výsledku. Také útočí na základní svobody občanů. A co se jí stalo? Samozřejmě, že nic. Proč by se jí něco mělo stát? Úředníci jsou přesvědčení, že jsou solí země a bez nich by nebylo na světě nic. Diskuse pod článkem o úderných týmech však není na správné ideové úrovni a dotyčná soudružka je neuvědomělou masou občanů zatracována. Ale nevadí, ona nehledí nalevo nebo napravo a postupuje neochvějně vpřed. Její láska k lidem je nám vzorem, protože chrání i tyto pomýlené občany. Podle této láskyplné soudružky jsme měli sundat ochranu proti prachu ze sádrokartonu v březnu, pak začátkem léta, pak na konci září a teď nějak přestala slibovat. Čím to jenom je? Určitě to nemůže být tím, že je po volbách, že ne? A už vůbec ne tím, že ví, kdo vyhrál a je si jistá požadavkem doby. To je totiž dezinformace.

Státní správa se totálně utrhla z řetězu a stala se díky zákonu o státní službě naprosto nezávislou na politicích, kteří ji mají jménem lidu kontrolovat. Tohle přesně míní Vít Rakušan ještě zhoršit v rámci své navrhované revize zmíněného zákona, aby byla veřejná správa naprosto nezávislá, tj. nekontrolovatelná. Politická reprezentace prostého lidu ztratila kontrolu nad státním aparátem. Na omluvu politiků je potřeba říct, že se to stalo i soudruhu Stalinovi a to už byl nějaký kádr.

Virus útočí, zrychluje, roste, drtí, kosí a tak dále

Epidemie zrychluje a bude zrychlovat dál, kdo o tom pochybuje, toho si podáme přes fízlárnu. Zpochybňovat oficiální linii není možné a výroky proti ní budeme trestat. Jinak tu demokratickou společnost nevybudujeme, protože demokracie není anarchie, aby si kdekdo mohl říkat, co chce. Co na tom, že poslanec má něco jako imunitu? Však ona mu skončí a pak si ho podáme. Pak se divte, že volby vyhrávají beztvaří politici. Těm nelze vytknout nic, protože nikdo neví, jaké postoje vlastně zastávají. Nicméně podle zodpovědných soudruhů budou počty nakažených růst, a proto se celkem logicky naskytla otázka, proč jsme se vlastně očkovali. Ale soudruzi moudře předvídali tuto otázku, poradili se a vydali jasné stanovisko. Krom toho, že za to mohou neočkovaní, to je jasné z generální linie, tak nebýt očkování, tak jsou hospitalizace šestkrát až osmkrát vyšší. Výborně, skvělé, ale proč se tak držet při zdi? Proč ne desetkrát nebo jedenáct celých čtyřikrát, ať to vypadá trochu vědecky?

Nebýt nás, bylo by to horší!

Cosi mi napovídá, že se jedná o klasickou zmrdovskou taktiku v situaci, kdy neschopný fachidiot čelí neúprosné realitě následků svých činů. Příklad – firma se zmrdem v čele prodělala deset mega díky jeho úžasným novátorským nápadům. Jak si poradí zmrd? Jednoduše bude tvrdit, že na trhu je krize a nebýt jeho úžasných kroků, jako byl rebranding značky, reorganizace podniku a zavedení vykazování v excelových tabulkách, tak by firma prodělala desetkrát tolik. Nebýt jeho, bylo by to jen horší. Touhle metodou se lze vymlouvat donekonečna. Případně lze okořenit plácáním o dezinformační a manipulativní kampani. Leč do tisku prosákla taková drobátko nepříjemná informace, že 40% očkovaných končí na JIP. V titulku píší třetina, ale co chtít po Rémy Vlachosovi, že? Ehm, prostě je tu nepříjemnost. Takže zmrdi přistoupí k oblíbené taktice, mohlo to být horší nebýt nás. Rozumím tomu, že počet očkovaných v dané sociální skupině je vysoký, ale zkusím lehounce připomenout, jak šel čas s děláním tečky:

  • Březen – očkování nikdy neonemocní.
  • Duben – očkování populace je jediný způsob porážky viru.
  • Květen – očkování se nakazí velmi vzácně.
  • Červenec – očkování se nakazí, ale nemohou mít vážný průběh.
  • Srpen – očkování mohou mít vážný průběh, ale velmi vzácně.
  • Září – je potřeba třetí dávka na ochranu.
  • Říjen – na JIP končí 40% očkovaných.
  • Prosinec – musíme dát čtvrtou včeličku, protože bude mutace théta?

Vyhrůžky zabraly aneb svátek dobrovolnosti

Ale očkovací propaganda jede naplno, a protože klasický vohnout chce svobodně cestovat, tak si v klidu stoupne do fronty na včeličku. Pohrůžky a strach zabraly, jak hlásá titulek. Napadá mne jednoduchá otázka, jak si jen lid sám na sebe mohl uvalit takovou tyranii? Jak se může lid bát ve státě, kde je zdrojem moci? Že by to byla pouze deklarace vzdálená realitě? Navíc tyhle přívlastky bych asi nikdy nebyl schopen dát do souvislosti s dobrovolným aktem. To je potom taková veselá dobrovolnost stejně, jako když oběť vydá peněženku pod pohrůžkou nabité zbraně.

Nicméně klobouk dolů před propagandisty, kteří tento prostý fakt naleští jako něco úžasného. Proč tento režim něco vyčítá komunistům, kteří nás jenom motivovali k tomu volit Národní frontu a nebýt proti komunismu? V čem je rozdíl? Je to naprosto stejná dobrovolnost, jako byla za normalizačního režimu, jen ta včelička povýšila na úroveň rudé knížky. Pro později narozené se jedná o členství v komunistické straně, které přinášelo držiteli výhody. Už se jen čeká na to, že dětem neočkovaných rodičů vyhodí dítě ze školy, nevezmou je do kroužků, nepustí na tábory a rodičům nedovolí pracovat. Fikce? Ne, jen dezinformace, takže brzy pravda. Jen si dohledejte, co se děje v Itálii, Austrálii, Francii nebo v současné době v Rakousku. Je to jen prověrka otrocké mentality a poslušnosti oveček. Líbí se mi výrok respondenta ve frontě na včeličku: „Chci jít svobodně do kina.“ Zůstává mi rozum stát nad tím, jaké možnosti má propaganda spojená s výhrůžkami. Vláda nejdříve lidem sebere vše a pak jim část z toho, co měli předtím, vrátí za potlesku davu jako dar nebo výdobytek nové a šťastné budoucnosti. Je neskutečné, jak tento jednoduchý recept pořád úspěšně funguje.

Vždy je potřeba mít ušlechtilý důvod

Proč to vlastně funguje? Stačí k tomu vymyslet ušlechtilý důvod, který velice rozumně zní. Když zloduch ze shakespearovského dramatu škodí, tak uvažuje jako zlý člověk. Co bych ještě udělal zlého, jak bych uškodil? Koho bych proti sobě poštval, koho bych zničil a koho oloupil? Pak končí ve spirále výčitek a depresí. Proto v rámci masového působení takto nelze postupovat. Nemůžete na férovku říct, jděte pod jehlu, protože máme radost z toho ponižovat lidské bytosti a vzrušuje nás pud moci. Stejně jako komunisté, kteří bažili po cizím majetku, nemohli říct, prostě to ukradneme. Stvořili si ideál společnosti rovnosti a dobra, pro který je občas nutné použít trochu síly. Takže nekradlo se, ale zespolečenšťovaly se výrobní prostředky pro obecné dobro. Náhled do takového uvažování vraha z povolání představuje film o Karlu Vašovi. Ani náznak výčitek nebo lítosti nad svou bídnou ubohostí či spáchanými zločiny. U včeličkářů tento ideál reprezentuje morální povinnost chránit zranitelné.

Chránit zranitelné je krásné a dobré – etika včeličkáře

Základním motivem, proč se musí vše dělat, je ochrana zranitelných. Ironicky si dovolím poznamenat, že svého času jisté ochranné oddíly také zodpovědně chránily zářnou budoucnost nového člověka. Kdo jsou vlastně ti zranitelní? Podle dobrosrdečných spasitelů to jsou zejména staří a nemocní lidé. To je základ jejich etiky. Kdo nedodržuje opatření, není očkovaný, může za to, že staré lidi nakazí a tak usmrtí. Je to ovšem etika falešná a neplatná. Vezměme to odzadu – je tu riziko, že můžeme někoho nakazit. Kdy tohle riziko v dějinách lidstva nebylo přítomno? Vždy se jedinec mohl nakazit od lidí, od kolegů v práci a to nakažení se mohlo stát příčinou smrti. Pokud jste měli dítě ve školce, tak to znáte velice dobře. Takové nebezpečí tu bylo vždy a nelze ho odstranit, protože prostě a jednoduše nelze dosáhnout absolutní bezpečnosti. Stačí poukázat na šíření chřipky, kdy se nakazí milion lidí prakticky ve chvilce.

Proč nedodržovat opatření? Vždyť to může jenom pomoci. Pominu-li fakt, že to nepomohlo a virus tu je pořád, je základním etickým principem medicíny si klást otázku přiměřenosti. Není lék horší nemoci? Když necháte celou populaci dusit v respirátorech proti prachu, co se tím získá? Virové infekci se tím rozhodně nezabrání, naopak. Lidem, kterým je takto odepřen přístup k čerstvému vzduchu, se podlamuje imunita a jsou o to náchylnější onemocnět. Nezapomínejte také na fakt, jak lidé ve skutečnosti respirátor používají a díky tomu vdechují doslova smrtící koktejl plísní a bakterií, kterých se jejich plíce pracně zbavily. Momentální prudký nárůst bronchitid je toho důsledek. Dokonce se ukázalo, že izolace před viry a opatření měla záporný účinek na zdraví dětské populace, neboť nebyl trénován jejich imunitní systém. Takže obětujete své zdraví proti možnosti někoho nakazit, což je zjevně nepřiměřené. Nikdo nemůže nutit nikoho, aby obětoval své zdraví ve prospěch jiného.

Když nejste očkovaný, tak ohrožujete tyto zranitelné. Očkování přece funguje třeba u neštovic. Problém je v tom, že technologie, které se říká vakcinace proti koronaviru, ve skutečnosti vakcinací v pravém slova smyslu není. Jedná se o experimentální látku, o které se neví, jaké má účinky. Podle toho, jak to vidím ve svém okolí, to má dopady na zdraví hodně špatné. Lidé, kteří před tím byli zdraví, najednou začínají být unavení, bolí je tělo a u některých si troufnu říct, že se změnila psychická stránka osobnosti. Ve skutečnosti se stáváte objektem experimentu, o jehož důsledcích zatím nevíme nic. Takže co? Riskujete svoje zdraví, aby …? Co vlastně? Aby zmizel koronavirus? Aby se na něj neumíralo? Aby nebyly plné JIP? Ani jedno z toho se nestalo. Vir tu je, umírá se, JIP se plní. Očkování je vynucováno nepokrytými pohrůžkami a stává se cejchem otroctví. Očkujete se tedy, aby neumírali lidé? Kdo vám zaručil, že by ti lidé nezemřeli na něco jiného? Očkovaný může nakazit stejně jako neočkovaný, v tom rozdíl není. Ti, co covid neprodělali, mají tu drzost být trapně zdraví a to se nenosí. Kdy v dějinách lidstva byli lidé trestáni za to, že jsou zdraví?

Nejsou tady žádné rozumné důvody k očkování, jen obavy a strach. Nikdo není povinen si zničit zdraví za účelem ochrany jakýchsi zranitelných. Není projevem sobectví primární ochrana sebe před horšími následky. Pokud manipulátorům s jehlou podlehnete, tak se nedivte, co se ve společnosti děje a bude dít. Zejména pak, když jednoho dne pojedete pro vaše dobro na cestu, která končí bránou s nápisem Nadel macht frei.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,27 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*