Boj s Ruskem jako hlavní program vlády?
Sdílet článek:

EVA HRINDOVÁ

Premiér Fiala a ministr vnitra Rakušan evidentně neví z které do které a tak vytahují to, co jim jde, a co jim v minulosti fungovalo – strašení Ruskem a nálepkování. Antibabišismus už moc netáhne, tak se budou držet jak “hovno košile” starých osvědčených praktik.

Začal to ministr vnitra a jeho hnutí, když vyštrachali nějaké nepodstatné věci, vytvořili si složku na “Turka” a rozjeli akci “antiTurek”. Nepovedlo se, přesto ještě včera v tomto duchu hovořil na Primě europoslanec Vondra. Jak dlouho budou lidi přesvědčovat o tom, že některá slova a symboly jsou víc než činy? A jiná slova dokonce včetně činů neznamenají nic? Oslava a adorování Bandery a dalších fašistů včetně tvrdě uplatňované kolektivní viny na Ukrajině je přecházena mlčením… Nemám slov.

V duchu kolektivní viny a nálepkování pro PR účely vlády pokračuje i samotný premiér. Když mu nefunguje ekonomika, potřebuje sám sebe vykreslit jako neohroženého bojovníka se zlým Ruskem. Žádnou jinou kartu už totiž nemá. A tak se z trapného pokusu zapálit autobus MHD (požár uhasili zaměstnanci hasicím přístrojem), udělá téma na tiskovku, kde může premiér hřímat a ukazovat prstem na Rusko. Důkazy sice nejsou, ale když jde o Rusko, důkazy nejsou nutné.

Všichni ti, kteří na tyto nedemokratické praktiky (nálepkování a odsuzování bez důkazů, kolektivní vina) naskakují a dokonce je schvalují, si neuvědomují, že zítra mohou být v centru těchto praktik oni. A pak se žádné spravedlnosti nedovolají.

Budeme doufat, že vládní politici v zoufalství budou ještě více tlačit na pilu a budou přicházet s čím dál absurdnějšími zkazkami. To snad lidem otevře oči a pokud mohou, vládní strany ve volbách pošlou za Piráty…

 

hrindova.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*