Zločin Aleny Schillerové
Sdílet článek:
Ministerstvo financí zaplatilo za služby profesionálního fotografa D.Š. a kameramana J. K. 1,93 milionu korun. Náplní jejich práce bylo starat se o účty tehdejší ministryně Aleny Schillerové (ANO) Facebooku a Instagramu.

Můžete na to hledět zleva či zprava, zdola či shora, můžete to obrátit naruby – a pořád uvidíte lumpárnu a svým způsobem krádež veřejných peněz.

Paní Schillerová spustila svou prezentaci cca rok před parlamentními volbami. Místo myšlenek hodných zastávaného ministerského postu zásobovala své sledující fotografiemi, kde pózovala tu s ptákem před sebou, tu s Prahou za zády. To by byla její věc, pokud by – jak jsem ve své naivitě předpokládal – byla tato zjevná předvolební akcička hrazena jejím domovskou politickou stranou (hnutím).

Jak dnes vyšlo na světlo boží, ta nedobrá žena ale hodila úhradu své nepodařené a občas až trapně působící sebeprezentace na hrb státnímu rozpočtu. Je to odporné a neskutečně drzé.

Možná to zločin není z hlediska trestněprávního, ale zcela jistě je to zločin z hlediska základní společenské i politické morálky. Paní Schillerová by měla opustit poslanecký post a uhradit celou částku za sebeprezentaci ze svých či stranických prostředků. Nebo – přinejhorším – alespoň jedno z toho.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*