Členové Antify obtěžovali účastníky konzervativního summitu v Denveru
Sdílet článek:

Terčem extremistické skupiny Antifa se 19. června stal každoroční konzervativní summit v Denveru. Na sociálních sítích byla zveřejněna videa, na nichž je vidět, jak se protestující z Antify strkají a potýkají s účastníky summitu.

Dvě videa, jež zveřejnila reportérka deníku Washington Examiner Emily Brooksová, ukazují potyčku mezi vousatým mužem a davem Antify. Na videích je vidět, jak osoba z davu vyrazí muži z ruky telefon. Muž se poté pokouší útočníka pronásledovat, ale lidé z davu Antify do něj strkají a strhávají ho na zem.

Brooksová také sdílela fotografii letáku „Denverští komunisté“, který členové Antify rozdávali, a na němž je napsáno „Nacistická verbež musí pryč z našich ulic“.

Republikánka Lauren Boebertová, která se summitu zúčastnila, Brooksové sdělila, že by si protestující z Antify měli „najít práci“.

„Možná je to jejich práce. Možná jsou za to placeni,“ řekla Boebertová 19. června. „Vidíte to u extrémně levicových progresivistů, protože buď je to jejich práce, buď jsou za to placeni, nebo nemají nic lepšího na práci, sedí doma, pobírají dávky, a tohle je jejich život.“

„Chci říct, že já na tohle nemám čas. Konzervativce neuvidíte dělat takové věci, protože máme rodiny, o které se musíme starat. Máme práci, ve které musíme pracovat. Máme komunity, které musíme rozvíjet. A na to se zaměřujeme – ne na ničení, ale na budování.“

Skupina Antifa obtěžovala lidi vstupující a vycházející z místa konání akce v hotelu a blokovala dopravu. Na videu, které natočil reportér The Blaze, Elijah Schaffer, je vidět, jak jedna žena konfrontuje dav za to, že jí na auto hodili láhev, protože zatroubila, když Antifa blokovala dopravu. Na dalším Schafferově videu je vidět, jak demonstranti z Antify křičí nadávky na policisty střežící vchod do hotelu.

Konference se zúčastnil také novinář Andy Ngo, který pravidelně dokumentuje násilnosti, kterých se Antifa dopouští. Schaffer zachytil na videu reakci davu protestujících, když uviděli Nga. Novinář měl na noze ortézu kvůli zranění, jež utrpěl při nedávném útoku Antify. Později zveřejnil video, na němž dav Antify blokuje ulici před místem konání konference.

„Antifa považuje akce, jako je tato, a dokonce i jen tento projev, za pro ně nesmírně ohrožující, a proto venku zorganizovala tyhle takzvané protesty,“ řekl Ngo na summitu.

Přeloženo z původního článku newyorské redakce Epoch Times.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*