Co říct na to, že vláda schválila nákup amerických F-35?
Sdílet článek:

MATOUŠ BULÍŘ

Co říct na to, že vláda schválila nákup amerických F-35, s celkovými náklady 150 miliard, kdy už dnes všichni vědí, že to není konečná cena?


Pětikoalice tento šílený nákup v době škrtů všeho možného i nemožného obhajuje tím, že jde především o naší obranu, na které přeci šetřit nelze, protože Rusko se blíží…

A já se prostě musím ptát, o jaké obraně se to bavíme, když nám letadla mají být kompletně dodána až v roce 2035, kdy prý první letadlo můžeme očekávat možná už v roce 2029, přičemž ta letadla ještě ani neexistují?

Rusko je nebezpečím teď, což je rok 2023, a my možná první letadlo dostaneme za 6 let… Jako vážně? Jako že válka na Ukrajině je novou třicetiletou válkou, nebo jak to mám chápat?

Je to tedy příprava na novou studenou válkou jen s tím rozdílem, že tentokrát budeme dělat nárazníkové pásmo namísto východu, západu?

Chápal bych, když by vláda toto všechno, ohledně našeho ohrožení řekla a zároveň s tím nakoupila letadla ještě tento rok od kohokoliv na světě, kdo je má k dispozici, protože přeci obrana, ne?

Já nevím kolik ten jejich plán má nohou, ale kulhá jim to na úplně všechny, čímž myslím argumentace vs realizace.

Můj názor je ten, že celá tato zakázka je americký lobbing, kdy jediným cílem je podpora skomírající americké ekonomiky.

Ale co chcete v zemi, kde je ministryní obrany žena, navíc s nulovou zkušeností s armádou, či jakoukoliv jinou ozbrojenou složkou státu, která pracovala v bance na přepážce, kdy ale uznávám, že vnutit někomu nějakou bankovní službu může být jistě dosti často brutální řež, že i Bachmut je proti tomu nic…

 

MatousBulir.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. S.U.N.Tak i kdyby nebylo,tak tim ze misto cviceni na svem uzemi RF napadla sousedni stat ve stylu Hitlerovske Barbarosy na SSSR,tak zmenila Evropu tak na 100 let. Jak? Tak,ze misto vyroby ve prospech lidi budou staty vyrabet bomby jak ty lidi zabit.A duvěra? Tak zkuste si tipnout.Nejmin dve generace vymřit a ta třeti se mozna uz domluvi a zapomene.No a kdo bude dřit na ty bomby? Tak si zkuste taky tipnout.

    • Vnímáte to tak, že se Putin špatně vyspal, kleslo mu IQ na úroveň našeho prezidenta a zavelel do útoku na Ukrajinu? Dějiny pro vás začínají vjezdem prvního ruského tanku na Ukrajinu? Není možné, že předchozí kroky zahraniční provokativní “politiky” Ukrajiny vedly neomylně právě k agresi Ruska? Že USA a Británie dodaly Ukrajině klacek, aby mohla přes chatrný plot provokovat ruského medvěda? Není zvláštní, že Ukrajina chtěla s Ruskem jednat a bylo jí Británií doporučeno nejednat? (veřejné zdroje). A teď to nejdůležitější – za vším jsou peníze a kdo na té válce vydělává? Rusko? Ukrajina a nebo zbrojní průmysl USA? Země EU vyhází na Ukrajinu staré zbraně a kde koupí nové? Hádanka kde i blbec musí najít správnou odpověď. Černochová nám to ukázala dokonale. Dokonce nakoupíme a za pár let možná dostaneme…….

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*