Fiala žije už jen z toho, že všichni nejsou tak blbí jako on
Sdílet článek:

PZ/VIDLÁK

Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejte na mysli, ona nám to vyčíslí. Kdo by neznal slova z pohádky Princové jsou na draka. Pojďme se podívat, jaké pohádky nám tu vypráví naše vláda, a srovnejme to nejen s výsledky statistik a průzkumů, ale i opakovaně „vyprodaného Václaváku“. Tedy že by většina Čechů už raději nyní „trhala Fialky dynamitem“, metaforicky řečeno.

 
Vláda má v oblibě zpochybňovat a zakazovat medializaci jakýchkoli „čísel“, která se jí nehodí do krámu. Nejprve to byly průzkumy agentury SANEP, ať už to byly rostoucí preference strany PRO nebo průzkum ohledně svobody projevu a cenzury. Nyní už je to vyšší liga, vláda rozporuje čísla Českého statistického úřadu, a dokonce i Eurostatu. Podle toho, jak rychle se ten seznam „dezinformátorů“ rozrůstá, tak to vypadá, že tu nakonec zbydou pouze dva subjekty, které nelžou – Česká televize a vláda.
.
A mezitím jsou lidé zatím vyděšeni z toho, o kolik se u nás meziročně zvedly ceny energie (takřka desetinásobně oproti zbytku EU). A to teprve přichází čas reality a vystřízlivění, kdy dostanou za odebrané energie vyúčtování.  
.
Jak to vidíte? Probudí se konečně dosud „spící a mlčící většina“ a přidá se k davu statečných z opakovaně zaplněného Václaváku?
.
Pokud čteme správně zprávy z vlády a především ty z ministerstva financí, tak se lidé probudí zaručeně. Jediné, co nevíme, jestli se probudí včas, aby po pětikolce ještě někdo něco zachránil.
.
Víte, možná jsem z jiné planety, ale já v posledních týdnech vidím věci nevídané. Někdy mám pocit, že všichni mainstreamoví novináři teď chodí číst dezinformační média a jsou stále zoufalejší z toho, jak henty “dezinfromace” nějak uhrát do autu. Alternativní média stále častěji nastolují témata a je to mainstream, který klopýtá opodál a snaží se na to reagovat. Takže já se o probuzení národa neobávám. Ono se to už děje.
.
Jinou otázkou ovšem je, co všechno nám tato vláda udělala v zákulisí. Abychom jednoho dne nezjistili, že jsme sice probuzeni, ale u snědeného krámu po výprodeji. Abychom nezjistili, že existují nezrušitelné smlouvy, které nás předurčují ke stejnému postavení, i kdybychom byli stokrát probuzení. Proto je třeba pokračovat v burcování, představování vlastních lídrů a vlastních řešení a budování vlastních podpůrných struktur, protože v blízké době to asi bude důležité. Nikdo neví, co bude tím pověstným kamínkem, který strhne lavinu.
.
Co říkáte na prohlášení prezidenta Pavla, že na názory z Václaváku není potřeba brát ohled?
.
Prezidentu generálovi děkujeme a posíláme klíčenku… Zkusím použít terminologii, které by Petr Pavel mohl rozumnět. To chce slyšet každý pěšák v poli, že na jeho názor není třeba brát ohled. To je pro vojáka nejlepší –  zjistit, že byl obětován… Přemýšlim, kde se generál učil, když vůbec netuší, jak se buduje morálka mužstva.
.
To pak není divu, že demoralizovaný voják naslouchá propagandě nepřítele, je nakloněn přijmout argumenty protistrany a přemýšlí o dezerci, případně o vzpouře.
.
Jestliže není potřeba brát ohled na názory statisíců lidí, tak dobře, někdo jiný na ně ohled brát bude. Kde je poptávka, tam je i nabídka. Obzvlášť, když nám to prezident usnadňuje. Kdyby ti libtardi nebyli hloupí, tak by se alespoň tvářili, že je problémy prostých lidí zajímají a něco s tím dělají. Ale oni kvůli svým vlastním věřícím musejí do médií prohlašovat tak stupidní výroky, že na někoho není zapotřebí brát ohled. Kdyby to nedělali, ocitli by se v podezření. Vyrábějí si odpůrce, protože nemohou jinak… kdyby mi někdo před rokem řekl, že to dopracujeme k takovéto logice, poslal bych ho za Chocholouškem.
.
Uvědomuje si vůbec prezident i vláda, že počet těch, na které se podle nich nemusí brát ohled, denně narůstá a statisticky řečeno dávno překročil nadpoloviční většinu národa?
.
Jednoho dne se budou strašně divit, jak se to všechno mohlo stát. Jak je možné, že nějací marginální dezinformátoři takhle vyrostli. Budou to přičítat ruskému a čínskému vlivu a zřejmě jim ani tehdy nedojde, že si za všechno mohou sami svojí nekompetentností a neschopností. Už více starších čtenářů se mi svěřilo, že jim dnešek připomíná začátek roku 89.
.
Já k tomu dodám jen jedno – demonstrace nic neřeší, až na tu poslední. Ta pak řeší úplně všechno. Pokud ji nechcete propásnout, měli byste na ně začít chodit. Nikdo neví, kdy a na čem to celé praskne. Nějak totiž nedokážu uvěřit, že by to tahle vláda ještě uměla dát dohromady.
.
„Tak tady máme další lež Petra Fialy o ropě, nebo jak se mění hrdinské prohlášení Petra Fialy v opak pravdy“, prohlásil bývalý premiér Andrej Babiš v souvislosti s tím, že vládou deklarované „odstřižení od ruské ropy“ vypadá v reálu tak, že jsme v roce 2022 dovezli víc tun ruské ropy, než v roce 2021. Kolik lží bude ještě potřeba, než se „ucho utrhne“ a fialová bublina splaskne?
.
Já bych byl ještě radikálnější než pan Babiš. Tahle vláda lže tak, že ani opak není pravda.
.
Víte, my tady popisujeme vládní neschopnost, lži, manipulace velkých médií a politických neziskovek a podobně. Ale nepopisujeme prakticky vůbec, že jsou tu i opačné síly, které jsou schopné vládní lži vykompenzovat. Pořád jsme ještě šikovný národ a i navzdory vládě tady toho docela dost funguje. Petr Fiala dneska už vlastně žije jen z toho, že všichni nejsou tak blbí jako on. Ale jinak vláda plnou silou pracuje na tom, že ani masa šikovných a rozumných lidí nevykompenzuje jejich kastatrofální vládnutí.
.
Jednou, až to bude za námi, tak si na této době založí kariéru celá řada sociologů a filozofů… dějinné zlomy už jsou takové.
.
Fiala a jeho vláda nám neustále tvrdí, jak jsme suverénní stát. A ejhle, teď uzavřela smlouvu o obranné spolupráci mezi naší republikou a USA a podrobnosti tají. Cizí vojáky na svém územní jsem tu už jednou měli, a jak to dopadlo, víme. Nepřijde Vám tato smlouva jako zásah do suverenity naší země, nebo je to jen další klasická fialová „standardka“?
.
Smlouva bývá až to poslední. Ta už jen kodifikuje to, co si předtím aktéři domluvili, co vyjednali a co museli akceptovat. Od doby, co jsem Vidlákem, tak upozorňuju na to, že se stáváme kolonií. Upozorňuju, že se naše suverenita vytrácí a že ztrácíme i poslední mocenské páky. Nemáme vlastní finančnictví, jsme montovna, naše armáda odevzdala zbraně na Ukrajinu, skoro nic nám tu nepatří… No a teď přišla smlouva, kde je černé na bílém napsáno, jak na tom jsme…
.
Jasně, nelíbí se mi to, vadí mi to, ale nějak za mnou nestojí čtyřicet českých divizí a silný obranný průmysl, abych s tím mohl něco dělat. Nestojí za mnou  nezadlužení občané, kteří mají co ztratit a mají chuť se bránit.
Takže mi nezbývá, než se bedlivě dívat na ratifikaci této smlouvy a ujasnit si, kdo je na které straně. Tato smlouva bude mít na českou politickou budoucnost minimálně stejný vliv jako Covid.
.
A pak, až to bude hotovo a ratifikováno,  nastuduju si znova Haškova Švejka… tam je asi poslední návod na nějaké české řešení.
.
Na závěr něco do žaludku, ať si spravíme chuť i náladu, když je den volna. Minule jsme rozebírali problém s ukrajinským obilím. A aby toho nebylo málo, teď nám Evropa diktuje, abychom se stali poslušnými pojídači červů a larev. Vidím tu tři možnosti: a) v hospodách prchnou vrchní b) prchnou hosté c) nadejde den D a prchne tato vláda. Jak to vidíte vy? 
.
Vlastně stačí jen trochu přehodit pořadí… Nejprve prchnou hosti, pak vrchní prchnou na demonstraci a pak už bude prchat naše vláda… Ale jsem velmi rád, že se takto krásně ukázalo, k čemu je vlastní zemědělství a k čemu je dobrá soběstačnost. Já o tom píšu šest let, ale ať jsem se snažil jakkoliv, nikdo pro samozásobitelství neudělal tolik, co Zdeněk Nekula. Myslím, že můj Institut českého venkova bude mít brzy práce nad hlavu.
.
Prvnizpravy.cz
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Každá demonstrace za demokracii a odstoupení zprofanované vlády má význam. Je třeba do té chatrné stavbičky postavené ze lži a nenávisti, kterou drží pohromadě jen strach z demaskování vlastní ubohosti a neschopnosti, neustále bušit, až se rozsype jak pověstný domeček (v daném případě navíc cinknutých) karet.

  2. T.A to si predstavte,ze demonstrace v urcitych zemich nemají zadny vyznam.Protoze jsou zakazané anebo brutalně rozehnany dobre zaplacenou milionovou policejní sluzbou sveho vůdce.Takže mame prostě štestí v naši krásné svobodnè demokratické zemičce.Co by za to jinde dali jit krasně svobodně demonstrovat.Tak si toho važme.

    • Ha, ha, ha svobodně dělat politikům šaška aby se pěkně zasmáli a dál si s národem vytírali prdel.

  3. To je sice pravda, že ne všichni jsou tak blbí jako on, bohužel je jich stále mnoho a právě z toho on žije.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*