Fialová vláda definitivně odhodila falešnou masku a přestala si hrát na svobodu slova
Sdílet článek:

Pod rouškou „boje proti dezinformacím“ se stát chystá podplácet provládní média a politické neziskovky a represí ze zákona umlčet opozici. Poté co Ministerstvo pravdy instalovalo vrchního cenzora pro média a dezinformace, zablokovalo nepohodlné weby, a udělilo exemplární tresty „dezinformátorům“, tady máme další level na cestě do vysněné totality. Státem posvěcené bonzáctví je pro novodobé soudruhy nedostatečné, příští rok nastoupí systémová cenzura.

Každý, kdo vyjádří vládě nepohodlný názor, může být trestně stíhaný. O tom co je a není pravda, budou rozhodovat štědře financovaní „fact-checkeři„, dalších sto miliónů má jít na podporu provládních médií s tím jediným správným názorem. Jiný výklad pravdy nebude povolen ze zákona. Všechno úhledně schováno za okřídlený boj s dezinformacemi, které ve skutečnosti ve velkém šíří právě vláda, jak ukázala nejen doba covidová. Velký bratr je už na dohled, sluníčkáři jásejte.

Pokud se lidé okamžitě ve velkém nezvednou, budou marně se slzami v očích vzpomínat na svobodu, mír a ekonomickou stabilitu.

Víte, co je dezinformace? Obvykle pravda, kterou ovšem nechce slyšet vláda. Jako třeba, že jediným důvodem k vysoké ceně za elektřinu je chamtivost lidí, kteří ovládají elektrárnu a zkorumpovanost našich politiků, policistů, státních zástupců a soudců. Nebo třeba, že podporou války se válka prodlužuje a k míru je třeba mírové jednání.

A proč je třeba dezinformace trestat? Protože kdyby se pravda říkala moc dlouho, lidem by mohlo dojít, že chtějí levnou elektřinu a mír.

A aby se levné elektřině a míru zabránilo, je třeba pozavírat všechny, kteří o levné elektřině a míru mluví. Tak vláda podporuje čezmiliardáře a zbrojní průmysl. Obvykle se tomu zřízení říkává korporátní fašismus. [Ladislav Vrabel]

Cenzura je kontrola a omezování sdělování informací hromadnými sdělovacími prostředky, obvykle tiskem či dalšími veřejnými médii, veřejnými proslovy, dopisy a podobně. Může být prováděna státem nebo jinými subjekty. Slouží pro udržení státního zřízení a integrity státu, a proto střeží uchování státní ideologie, státního či vojenského tajemství. Je využívána k prosazování společenských, stranických či jiných skupinových zájmů.

Cenzura se obvykle týká veřejně sdělovaných názorů, ale v dobách nesvobody je kontrolováno i soukromé sdělování názorů. Součástí cenzury bývá i kriminalizace toho, kdo se cenzuru snaží obejít. Cenzura je součástí praktik mocenských struktur prakticky celou lidskou historii. S cenzurou úzce souvisí různé indexy zakázané literatury.

Vláda bude dotovat soukromá média podle toho, jak a co píší.

Když jsem před pár měsíci říkal, že vláda bude dotovat soukromá média podle toho jak píšou, byl jsem osočen, že je to nesmysl a dezinformace. Takže teď už víme, že ta „dezinformace“ nás bude stát 150 milionů. 150 mega pro nejrůznější Cempery a další studnice provládní „pravdy“. Účelem je navíc potlačování „dezinformací“ a odstřihnutí dezinformátorů od financí, čili nepřímá podpora cenzury. Jak se to liší od praktik autoritářských režimů? Oni to dělají „pro demokracii“. [Daniel Vávra]

Listina základnách práv a svobod – Článek 17:
(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.

Cenzura má být zavedena na několika úrovních, ačkoliv ji Listina základních práv a svobod zakazuje.

Vláda chce kriminalizovat šíření “dezinformací”, tzv. fack-checking neziskovkám máme dát 50 mil. Kč a médiím, která bojují proti “dezinformacím” až 100 mil. Kč.

Co to bude znamenat?

 1. Každý, kdo vyjádří vládě nepohodlný názor, může být trestně stíhán.
 2. Nevzdělaní, nikým nevolení strážci “vyšší pravdy” budou financováni z veřejných peněz, což jistě dál prohloubí jejich závislost na vládní propagandě.
 3. Provládní média získají veřejnou podporu.

Nad tím vším má stát vrchní cenzor Michal Klĺma.

O tom, co je ”dezinformace”, tak zřejmě rozhodne on a Vít Rakušan s podporou fanatických aktivistů, jako jsou Evropské hodnoty, Čeští elfové apod.

Cenzura má být zavedena na několika úrovních. Ačkoliv ji Listina základních práv a svobod zakazuje. Ačkoliv změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je podle Ústavy nepřípustná.

Budeme dál bojovat proti likvidaci svobody slova a proti zavádění principu “jediné pravdy”. Historie se nesmí opakovat. [Tomáš Nielsen]

Současná vláda krátí svobodu víc než ta Babišova. Vymýšlí, jak nastavit, co si smíme myslet a co říkat.

Nacházím se ve stavu přiznání sobě samému, že s tímto typem politického systému, s tímto typem voleb je něco zásadně špatného, zásadně překonaného. Konečně přiznání sobě samému, že tenhle systém je, zdá se, skoro nereformovatelný, a zároveň obrovská touha a naděje, pardon, že to řeknu, po lepších zítřcích.

Já dneska mám z pana Rakušana, ne osobně, ale společensky – strach…. Oni po naší svobodě jdou víc než předchozí vláda. Já mám pocit, že babišovci – a teď nevím, jestli to mám říct na plná ústa, použiju tedy nadsázku, řeknu to v nadsázce – jako kdyby si předchozí vláda chtěla hlavně nakrást a zajistit si penězovody, dotace, a kontrolovat firmy. A občany, jejich svobody, víceméně pouštěli. Až tedy na dobu covidovou, to je kapitola sama pro sebe.

Ale tahle vláda, ona vymýšlí neustále zlepšení toho, co si máme myslet, co smíme říkat. Mně se to ani nechce říkat jedno po druhém, je to často citováno, že teď pan Rakušan vytvořil nějaký tým na dezinformace, kde se v úvodní preambuli říká, že určit, co je dezinformace, je velmi obtížné, a následně se říká, že určovat, co je dezinformace, bude ministerstvo vnitra… Systém, nebo zřízení, které se začíná bát názoru svých občanů, které nám říká, co smíme a nesmíme říct, přestává být demokratickým systémem. Je to v první fázi autoritářský a ve druhé fázi totalitní systém.

Pracovníci Úřadu vlády ČR a ministerstva vnitra vypracovali plán na boj s dezinformacemi.

Stát by mohl jejich šiřitele stíhat, odstřihnout takové weby od reklamy státních institucí nebo desítkami miliony korun podporovat nezávislá média, která se snaží dezinformace potírat… (Exot Cemper a spol. a mnohé ziskové neziskovky budou mít kšeft …)

Současný vládní zmocněnec pro oblast dezinformací Michal Klíma by se pak mohl stát národním gestorem této politiky a určovat způsob, jak s takzvanými fake news bojovat.

V první polovině roku 2023 by měl vzniknout zákon určující podmínky, za kterých mohou být zablokované konspirační stránky na internetu.
V plánu je také zákon umožňující policii stíhat záměrné šíření dezinformací.

Vládě bude předložen návrh zákona doplňujícího trestní zákoník o trestnou činnost vědomého a záměrného šíření dezinformací s cílem významně poškodit demokratický charakter státu či jeho klíčových bezpečnostních zájmů…

Experti doporučují rovněž podporovat 50 miliony korun ročně neziskové organizace, které se zabývají bojem s dezinformacemi.
100 milionů korun ročně by pak měla dostávat nezávislá média, která v boji s fake news pomohou…. To se bude nezávisle závislé Forum24 činit… [Věci zásadní]

Existuje vůbec nějaká „konspirační teorie“ o Twitteru, která nebyla pravdivá?

Zatím se všechny ukázaly jako pravdivé, a pokud ne, tak pravdivější, než si lidé mysleli. Abych byl naprosto upřímný, tak téměř každá konspirační teorie, kterou měli lidé o Twitteru, se ukázala jako pravdivá. [Elon Musk]

 

Vláda dělá další krok do totalitního režimu. Pravda bude nahrazena oficiální propagandou.

Média se už dnes podobají jako vejce vejci – jako za bolševika. Fialova vláda chce víc. Jiný výklad pravdy nebude povolen ze zákona. Pod rouškou „boje proti dezinformacím“ se stát chystá podplácet provládní média a politické neziskovky a represí ze zákona umlčet opozici.

Soukromá média a ziskovky díky dotacím půjdou ještě radostněji vládě na ruku. Státní, už tak politicky jednotná média, si pojistí přes rady, kam si navolí svoje lidi. Všechno jim projde. 108. Nikdo nebude mít mediální hlas se vzepřít. Připravená prezidentka proslavená prodejem titulů, nebo voják s charakterem podepíšou vše.

 1. Šíření „dezinformací“ bude trestný čin.
 2. Stát podpoří desítkami milionů korun ročně vybraná média a neziskové organizace, jež se úslužně snaží tzv. fake news potírat.
 3. Stát bude zaměstnávat víc osvědčených odborníků na dezinformace.
 4. Současný vládní zmocněnec pro oblast dezinformací Michal Klíma se má stát „národním gestorem nové politiky“ a příští rok získat vyšší pravomoci a podpůrný tým na Úřadě vlády.
 5. V polovině roku 2023 bude nový zákon, který státu určí pravomoci, za jakých podmínek smí zablokovat a znepřístupnit některé konspirační stránky na internetu.
 6. Ve stejné době se doplní trestní zákoník o trestnou činnost. Pod to se dá schovat skoro všechno. (Mladším generacím to bohužel nic nepřipomene.)
 7. Padesát milionů korun ročně od státu zamíří pro neziskové organizace (a novinářské projekty jako Jeden svět) na utvrzení mediální masírky ve výuce na základních a středních školách.
 8. I neziskové organizace (jako Manipulátoři, Evropské hodnoty, elfové další „hlídací“ psi) na ověřování faktů a monitoring fuj aktivit si přijdou na své, prý to už umí (a reagovat na podněty od nich nebude tolik zavánět vládní cenzurou).
 9. Kolaboranti, tedy provládní média, pomáhající s „bojem proti dezinformacím“, mohou počítat i se sto miliony ročně! Uleví tak dosud dotujícím miliardářům v pozadí.
 10. V plánu jsou také kampaně proti fake news na sociálních sítích, či zastavení příjmů z reklam u vybraných (kým asi) dezinformačních webů.
 11. „Pravda“ bude nahrazena oficiální propagandistickou linií.

Vítejte zpět, odkud jsme v devětaosmdesátém utekli. A připravte se na odpor, nebo život v disentu. Chudáci naše děti. [Samizdat]

Péťa slibovat umí. Vlastní slovo pro něj nemá žádný význam.

Před volbami si z tohoto výroku dělali lidé legraci, že „Budeme bránit omezování“ není to samé jako „Budeme bránit před omezováním“. Bohužel se ukázalo, že to nebyla legrace. [TEA PARTY]

Boj proti dezinformacím nebo destrukce svobody projevu?

Vláda se rozhodla vší silou zaútočit na demokratické principy v tomto státě a získat obrovský vliv nad mediálním zpravodajstvím v této zemi. [Jindřich Rajchl]

Na nenásilnou revoluci nezbývá moc času. Časové okno se uzavře.

Víte přátelé, opravdu nám na nenásilnou revoluci nezbývá moc času. Brzy bude zákon na potírání dezinformací. To už nebudeme moct mluvit ani trochu. Všechno protivládní bude označeno za ohrožení demokratického systému. Pak asi válka, protože vyzývat k míru bude podporou nepřítele a tudíž zradou, kolaborací a ohrožením země. A pak poslední fáze ukrajinizace ČR. Proti tomu nelze říct ani popel už teď. Tedy pokud nechcete na Ruzyni s Patrikem. Pokud se národ okamžitě nezvedne ve velkém, časové okno se uzavře. [Ladislav Vrabel]

Cenzuro, vítej u nás!

Stát nalije 50 000 000,- do neziskovek, které údajně pomáhají v boji proti dezinformacím. 100 000 000,- bude dotovat takzvaná nezávislá média, které v tomto boji pomohou.

Cenzura si své prstíky ohřívá u našeho českého krbu už nějakou tu dobu, ale prstíky k zahřátí celého těla nestačí. Její tělo doposud bylo venku za dveřmi ztuhlé a zkřehlé zimou.

Zželelo se jí a dveře jí otevřela dokořán až vláda Petra Fialy a lídr ministerstva vnitra, Vít Rakušan, který hodlá cenzuru dotovat z našich daní a občany, kteří se odváží mít jiný názor než naši zákonodárci, pozavírá s němým výsměchem v těch jeho žabích kukadlech.

Fascinuje mě, že ti, kteří nejvíce křičí o komunistech a o vítězství demokracie nad totalitou v roce 1989, teď volí fialovou vládu (malé f je zde schválně) a podporují Víta Rakušana v nastavení cenzury a ve schvalování zákonů, které cenzuru zlegalizují.

A vlastně mě tito lidé i trochu děsí. Děsí mě, že kolem mě běhá 30% lidí, kteří podporují nastolení totalitních praktik. Rakušan chce zjevně docílit toho, že lidé budou mít strach psát, mluvit, číst, sdílet. Že se snad lekneme tohoto inkvizitora a ze strachu z odsouzení nebudeme psát o tom, co si myslíme.

Pletete se, Rakušane. Myslím, že tohle je doba, kdy začneme mluvit a psát o to více, aby si i vaši voliči vytáhli hlavu z prdele a uvědomili si, že cenzuru a potírání odlišných názorů zde opravdu nechceme.

Bude to chtít čas, ale cenzuru od našeho českého krbu opět vyženeme. Už nejednou se to českému národu povedlo. A až se mu to povede znovu, nebude cenzura na mraze sama. Budete tam s ní vy a celá Fialova nedemokratická vláda gaunerů a budižkničemů. [Monika Hrabáková]

NESPOKOJENY

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*