Fico chce prosadit zákon na kontrolu politických neziskovek financovaných ze zahraničí. Bič na Sorosovy agenty
Sdílet článek:

IVAN LEHOTSKÝ

Podle některých slovenských presstitutů, pokud doslova opíšeme jeden americký zákon, tak v USA to je demokratické, ale u nás to bude totalitní. Že logika říká, že je to nesmysl? Nevadí, oni stejně zkoušejí své ovečky balamutit. Tak reagoval této týden Robert Fico na kritiku slovenských liberálních médií, které kritizovaly jeho záměr, předložit zákon o zahraničních agentech, tak jak platí v USA nebo v Rusku.

Na Slovensku končí Sorosova vláda

„Chci vám oznámit, že tímto okamžikem skončila éra, kdy v této zemi vládly nevládní organizace,“ oznámil médiím a celé veřejnosti Robert Fico po podpisu koaliční smlouvy. Bylo to velmi jasné poselství, které způsobilo v řadách globalistů velký nářek.

Hned začali novináři svorně křičet – nějaký konspirátor by téměř mohl říci, že jsou domluveni, neboť ty články byly jako podle jednoho vzoru (viz například tady a tady). Fico totiž zmínil, že potřebujeme zákon o zahraničních agentech, který by politickým nevládkám mohl řádně zkomplikovat jejich dosud beztrestné zasahování do slovenské politiky a veřejného života.

A proto globalistický mainstream naříká. Z nějakého důvodu všechna ta média zmiňují zákon, který platí v Rusku a bědují, že u nás budeme mít Putinův ruský zákon, ačkoli nikdo nic takového nikdy neplánoval. „Já bych doslova přeložil zákon, který platí ve Spojených státech amerických,“ opakovaně říká Fico, ale oni jako kdyby neslyšeli, byť jim to i zopakoval: „Americký, ne ruský!“

Zákon proti agentům podle vzoru USA

A není se jim co divit. Oni přece musí nějak protestovat, když je čeká pohroma. Jenže jak protestovat, pokud Smer a nová vláda chce použít doslova to, co platí v Americe – a víme, že oni Ameriku přece kritizovat nesmí? Toto je neřešitelná situace, prostě šach-mat, tady by se měli raději kousnout do jazyka, jenže právě to oni nemohou, protože nyní je jejich úkolem ječet.

A proto se tváří, že si nevšimli, že jim vypadlo jedno kolečko z logického soukolí a blábolí o ruském zákoně a Putinovi. Nebýt jejich zoufalství, bylo by to opravdu směšné. Jejich argumentace se stále točí kolem ruského zákona a zoufale se snaží na nějakých smyšlených detailech ukázat, že ten americký zákon je úplně jiný než ruský, přestože v Rusku jej svého času udělali podle amerického vzoru, právě proto, aby vyrazili kolaborantům z rukou všechny argumenty.

Uchylují se až k takovým ubohostem, jako že slovo agent má v Americe jiný význam než u nás a podobně. Zkrátka, kroutí se jako červíci na udici, neboť silou mocí chtějí lidi oklamat, že to, co chce Smer – tedy zabránit cizím subjektům ovlivňovat politiku na Slovensku – je něco špatného, totalitního, a je to úplně jiné, než když totéž již dávno dělají vůči cizím politicky podbarveným subjektům Spojené státy.

První krok k návratu státní suverenity

Důsledně obcházejí tu podstatnou skutečnost, že zákon na kontrolu politických takzvaně neziskových nevládních zahraničních organizací je velmi důležitý nástroj. Jeden z mála způsobů, jak se země může bránit před faktickým ovládáním zvenčí.

Jaksi si nevšimli, že nevládní organizace, pokud vytvářejí jednotnou a jednobarevnou politickou frontu, jsou velmi vážnou hrozbou pro skutečnou demokracii – tedy možnost pro občany svobodně většinově rozhodovat o svých věcech, aniž by jim do toho zasahovali nikým nevolení cizí manipulátoři se svými sofistikovanými manipulativními technikami.

Globalisté pláčou, že prý i v Maďarsku přijali podobný zákon, o kterém Maďaři otevřeně říkají, že to je zákon proti vlastizrádcům, kteří pracují ve prospěch cizích zájmů. A prý ten maďarský zákon není v souladu s evropským právem. Proto to asi je třeba ještě jednou zopakovat: ne ruský, ne maďarský! Ale americký zákon chtějí smeráci prosadit!

Asi jsou v lese, asi jsou v lese

Na konci tohoto veselého článku se tak jaksi žádá ještě vtip na závěr, který s výše uvedeným opravdu, ale opravdu vůbec nijak nesouvisí:

Fašisté hledají ve vesnici partyzány, ti se schovají do studny. Jeden fašista říká: „Asi jsou v lese.“ A partyzáni ve studni dělají ozvěnu: „Asi jsou v lese, asi jsou v lese.“ Druhý fašista říká: „Možná jsou ve studni.“ A partyzáni ve studni dělají ozvěnu: „Možná jsou ve studni, možná jsou ve studni.“ Třetí fašista říká: „Hoďme tam granát.“ A ze studny se ozve ozvěna: „Asi jsou v lese, asi jsou v lese.“

Zdroj

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Uvědomělí libtardí soudruzi přece dávno vědí, že když dva dělají totéž, není to totéž. V tomto případě nám již v roce 2017 bylo v “Časopisu pro právní vědu a praxi” (XXV, 4/2017: 643–659) vysvětleno brněnskými parazity-politology Miroslavou Pavlíkovou a Miroslavem Marešem co si o obou zákonech máme myslet a jak je vysvětlovat nevolnické lůze. Předpokládám, že jmenovaným živočichům nebylo nikdy ze sebe samotných ani na vteřinu na blití…

    P.S. Tolik zbytečně popsaného papíru, stačilo přitom napsat “V případě jakéhokoli jednání platí, co je z USA je ztělesněním dobra a co je z Ruska jako by zplodilo samo peklo”…

    P.P.S. Lapidárně to před lety vyjádřila jiná “myslitelka”, Jiřina Šiklová; “raději se budu mýlit s USA než mít pravdu s Ruskem” 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*