Glosa MM: Cena nafty
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

„Opozice nově přišla s tím, že vláda chce zdražit naftu. Fakta místo lží: vláda nestanovuje tržní cenu pohonných hmot. Cena nafty je na předválečné úrovni. Vláda ji snížením daně ‚dotovala‘ 1,50 Kč/l, protože jednu dobu byla cena neúnosná. Stojí to 800 milionů měsíčně,“ vzkázala všem kritikům Markéta Pekarová Adamová.
Petr Macinka se ve své reakci na tato slova neudržel:
„Vláda dotovala cenu nafty tím, že z ní snížila daň? Už jsem možná viděl i hada se plazit pozpátku, ale tohle, co vyplodila madam Markéta, to je tak unikátní, že by si za to zasloužila nějaký titul. Třeba čestný doktorát Honoris Causa za přínos v oblasti hospodářské autolobotomie.
Za 105 let existence republikového Parlamentu na území našich zemí v něm možná seděl někdo hloupější než MPA, ale hledali bychom jej opravdu velice těžko. Nezapomeňme na to, že toto bylo lídrem kandidátky ‚ODS‘ v Praze!“

Zpravodajský server BBC:
Čína předstihla Japonsko na pozici největšího světového vývozce aut. V 1. čtvrtletí vyvezla 1,é7 milion vozů, což je meziroční nárůst o 58%.
Britský premiér Rishi Sunak v prohlášení na závěr summitu zemí G7 v Japonsku označil Čínu za „největší výzvu naší doby pro globální bezpečnost a prosperitu“. Navázal tak i na dvě společná prohlášení G7 namířená proti Pekingu.

Americký poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan v CNN:
Spojené státy nemají námitky proti tomu, aby Kyjev použil své zbraně k útoku na Krym. Řekli jsme, že nedovolíme Ukrajině, aby použila americké a západní zbraně k úderu na Rusko. A my si myslíme, že Krym je Ukrajina.
Dodávám:
Z jeho slov „nedovolíme Ukrajině“ jednak jednoznačně vyplývá, kdo tam skutečně vládne a dále pravdivost starého českého přísloví „Myslet znamená hov…o vědět“.

Jen za květen provedlo Rusko deset náletů dronů a raket na Ukrajinu a po každém bylo vojenskou správou sděleno, že všechny vzdušné cíle byly zničeny silami a prostředky protivzdušné obrany.
Neuvěřitelné!

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Na Novinkách nebo iDnesu byl článek o nějaké “slavné” cestě Pekarové někam do Států, nebo co, ke kterému připojili fotku, na níž měla zřejmě vypadat mile a inteligentně. Věřím, že to muselo stát nemalé úsilí, ale nepovedlo se. Ve vztahu k Číně už se Západ ani nesnaží tu svou obchodní válku vysvětlovat nějakou ochranou demokratických hodnot. Válka na Ukrajině, to je největší mocenský majstrštyk USA od skončení druhé světové války. Že může Evropa skončit v troskách, to možná nebylo přímo v plánu, ale byl by to možná celkem příjemný bonus poté Evropu, zcela závislou, po svém a “nezištně” obnovovat.

  2. No ona skončí v troskách i ta “slavná” USA. Dá se říct, že BRICS a státy s ním jakkoli spolupracující už pomalu ale jistě de facto vylučují dolar ze vzájemného vyúčtování. USA prodávali svou inflaci (= dluhopisy) celému světu a tím saturovali svou hospodářskou prosperitu. Státy značné části světa nebudou k obchodování potřebovat držet dolar. US dluhopisy pro ně tím pádem ztratí význam. Budou se jich snažit zbavit. Nikdo je nebude chtít. No a inflace se “vrátí” tam, kde byla stvořena. A byla stvořena v opravdu nehorázné míře, jelikož USA si ji “ředili” na úkor celého světa díky tomu, že dolar byla rezervní měna. Proti tomu byl možná i hurikán Výmarské republiky vrcholem rozkvětu proti tomu, co se v USA může přihodit s inflací. Nakonec dluhopisy odkoupí USA a nuceně nějaký podíl EU. Pro EU už to žádný význam nemá, leda ten, jestli po nějaké nedlouhé době skape o nějaký ten týden dřív nebo později. Pro USA to zřejmě bude šok. A k jeho řešení už nebudou mít jinou možnost, než kapitulovat nebo použít jadernou zbraň… :-/

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*