Glosa MM: České banky sklízejí miliardové zisky
Sdílet článek:
České banky sklízejí miliardové zisky a překonávají očekávání analytiků. Komerční bance stoupl čistý zisk meziročně o 51,1 procenta na 12,9 miliardy korun. Raiffeisenbank za tři čtvrtletí letošního roku meziročně stoupl čistý zisk dokonce o 89 procent na 5,47 miliardy korun. Aktiva banky vzrostla o 14 procent na 599 miliard Kč. Meziroční růst čistého zisku hlásí i Moneta Money Bank, které stoupl meziročně o 42 procent na 4,1 miliardy korun. Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala za tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk 6,62 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 26 procent. Skupině ČSOB stoupl meziročně čistý zisk o 23 procent na 14,3 miliardy korun.
A vy si pořád stěžujete, že se Česku nedaří a všechno zdražuje. Copak neznáte staré české přísloví, že čert nosí vždy na větší hromadu?
Ale vážně: nebezpečí sociálního výbuchu se dramaticky zvětšuje.

K americkým volbám se samozřejmě vrátím po oznámení konečných výsledků, jedno je však jisté: polarizace občanů nadále pokračuje, přičemž hladká vítězství několika demokratů, které lze vzhledem k jejich názorům označit za militantní komunisty, ukazují radikalizaci a značný posun doleva části amerického národa. Už to rozhodně není Amerika, kterou jsme kdysi dávno obdivovali, a kterou bychom si dnes měli brát za příklad.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg uvedl, že aliance neusiluje o příměří na Ukrajině za ruských podmínek, protože by to vyslalo signál, že použitím síly lze dosáhnout politických cílů.
Dodávám:
Dějepis jej ve škole zřejmě nebavil…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Použitím síly se politických výsledků dosáhnout nedá. Tak proč se o to ti Američani pořád pokoušejí, to mi nejde na rozum (Irák, Srbsko, Sýrie, Afghánistán a koneckonců i předválečná nabídka Ukrajině vstupu do NATO).

  • Vy porad dokola ukazujete na zeme blizkeho vychodu,ze USA to a tamto.Ano,vlitli tam do stredoveku(umysl nevime).Uzemni zisky to nebyly.Lide tam zili pod bičem.USA zvrhli nenavideny rezim,nastala slava lidi ze muzou delat co je napadne.Vysledek vidite.Chteji do Evropy,USA.Ne do zemi dalsich diktatoru.Jaky dukaz by jste jeste chtel?

   • Ale, ale Kolemjdoucí…,to jsou jen kecy v kleci…Kde všude američani svrhli stávající režimy, tam zavládla bída…,Libye, Afganistán, podobně Sýrie, Irák a další “šťastliví” příjemci americké demokracie, která se tam nikde neuchytila…

    Co tam mají vůbec američani co lézt?, když je tam nikdo nechce. Dneska arabské země Středního východu a i země latinské Ameriky daleko s většími sympatiemi hledí k Rusku, případně k Číně, než k USA…,smiř se s tím milý soudruhu, svět je už jinak a jinde než dřívějc…

    • Vy teda mate super informace jak se tam lidem zije ted a nebo pod bičem otrokare tehdy.Asi jako proti tem 134 statu OSN.Vy proste mate prehled.Vy jste se tam byl zeptat tech lidi jak se jim zije ted a tehdy? A ze chteji do RF nebo Ciny? Vy mate asi informace od zdroje,ktery tvrdil ze na svojem uzemi si muze poradat vojenske manevry jak chce,aby najednou svet videl,ze i na cizim uzemi jak chce,vy odborniku na stredni vychod z kdovijakeho Melnika.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*