Glosa MM: Chtěli byste opět žít v socialismu?
Sdílet článek:

Na novinkách.cz se objevila anketa s otázkou „Chtěli byste opět žít v socialismu?“ Domnívám se, že spíše měla znít „Jak se vám líbí opětovný život v socialismu?“

Velvyslanec ČR u NATO odpovídá na otázku novinek.cz, týkající se rakety, která dopadla na Polsko:
„A proč tolik evropských politiků reagovalo tak vyhroceně?“
„ Za tím emotivním vyjádřením kohokoli stojí snaha potvrdit Polsku, že stojíme za ním. To je takový alianční instinkt, že v momentě, kdy dojde k jakémukoliv ohrožení nějakého spojence, tak vždycky nastoupí především spojenectví. My nejsme pouze členy jedné mezinárodní organizace, my jsme spojenci Polska, Polsko je spojenec České republiky, spojenec Spojených států, Francie, Německa, Itálie. Tady nastupuje něco jako v rodině, že se všichni semkneme dohromady a vyjádříme solidaritu.“
Dodávám:
Předpokládám, že u vás v rodině to chodí také tak. Když kupříkladu vaše dítě zalže, tak všichni, protože jste rodina, namísto potrestání vydáváte jeho lež za pravdu, protože tak s ním vyjadřujete solidaritu.

Zpravodajská stanice :24 slovenské veřejnoprávní společnosti Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) odvysílala ve čtvrtek 17. listopadu, v den výročí sametové revoluce, slavnostní sněm opoziční strany Směr-SD. Hodinový projev někdejšího trojnásobného premiéra Roberta Fica přenášela veřejnoprávní televize živě, bez jakéhokoli komentáře či uvedení kontextu, za což v pátek přišly tresty. Generální ředitel RTVS Ľuboš Machaj odvolal šéfku sekce zpravodajství a další tři vysoce postavené členy redakce, uvedla slovenská média.

Rusko a Čína zprovoznili první železniční most přes řeku Amur dlouhý 2,2 km. Jde o nové spojení, které zkrátí dopravu zboží do severních provincií Číny o 700 kilometrů.
Indonéský a čínský prezident shlédli otevření části Hedvábné stezky, vysokorychlostní železnici spojující Jakartu s Bandungem.
Čínský zahraniční obchod vzrostl za prvních deset měsíců roku v porovnání s loňskem o 9,5%, celkem na 4,8 bilionu dolarů.

Něco pro pobavení, mailová korespondence s Jiřím Bílinou:
Prolhany, vlastizradny, rudohnedy, rusacky svabe. 😉
Hezký večer přeji a díky za mail. Již staří Řekové si nevážili lidí, kteří argumentovali namísto ad rem, tedy k věci, ad personam, tedy k osobě. Škoda, že jste nenapsal, v čem jsem kdy lhal…
Jezismarja Jooosefe, to nam zde zrejme vzniklo nedorozumneni. 😉 Nejspis diky tomu, ze uz 40 let ziji v Kanade a nuance materskeho jazyka me ponekud unikaji. Ja jsem mily pane stary pravicak, priznivec republikanu jako byl Reagan nebo McCain. V zadnem pripade populistickeho MAGA čuníka Trumpa. Rovnez predplatitel The Economist a proti Covidu naockovany zastance lekarske vedy, demokracie a snah lidstva o zachranu planety. Tez zastance Ukrajincu, bojujicich i za nasi svobodu. O cem bych si clovicku proboha povidal se senilnim nestastnikem, ktery inhaluje a zaroven vypousti lejna z rusackych dezinformacnich webu? Sbohem !
Hezké ráno přeji, skvělé! Nepatří ovšem k pravicové výbavě také slušnost? Šťastný nešťastník mm

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

16 Comments

 1. Tak Mr.Bílina (kanaďan a demokraticky smýšlející jedinec) to je jeden z důvodů, proč jsem odešel od I dnes. S takovými lidmi se nedá dělat vůbec nic. Demokraticky odmítnou jakýkoliv jiný než správný názor a ještě na vás nakydají snůšku vulgarit. Asi je to pro určité lidi typické.

 2. “Rusko a Čína zprovoznili první železniční most přes řeku Amur dlouhý 2,2 km. Jde o nové spojení, které zkrátí dopravu zboží do severních provincií Číny o 700 kilometrů.”
  Článek o tomto mostě a dalších plánech Rusko-Čína je také zde (září 2021):
  First cross-river railway bridge between China and Russia completed
  https://uclg-aspac.org/brlc/2021/09/24/first-cross-river-railway-bridge-between-china-and-russia-completed/

 3. Staty EU se odpojuji od dodavek nerostnych surovin od nespolehliveho dodavatele autokratickeho rezimu.Duvod je bezduvodne napadeni sousedniho naroda a jeho niceni jak lidi,tak jeho infrastruktury.System byl budovan desetileti,zapad nezbrojil(mozna chyba),ale snazil se obchodovat.Tyto vztahy jsou valkou zniceny.Sousedni napadeny stat slabsi jak ekonomicky tak vojenky se hrdinne brani agresi.Vztahy techto narodu jsou zniceny nenavisti,kterou zrejme prekona az nekolik generaci.Zijici ucastnici kteri ztratili ve valce sve rodiny si vse budou pamatovat.Evropu ceka zbrojeni,zbrojeni,tvrda drina,niceni zivotniho prostredi,nova zelezna opona a studena valka.Muselo to tak byt?

  • Bezdůvodně si ani neprdnete pane. A proto bezdůvodný není ani konflikt UKr/RF. Studujte a míň to hulte.

 4. Názor toho pana “ČR u NATO” bych okomentoval slovy, že nejenom válka je vůl. Na internetu teď koluje písnička J. Nohavici (ať si jinak o něm každý myslí svoje), kde má mimo jiné text: “Byla ta raketa Ukrajince nebo Rusa? To nám řekne pak prezident USA…Proč nám nefunguje vládní horká linka? Pan prezident USA spinká, spinká, spinká…” Tolik jen na dokreslení toho krásného a skoro až dojemného spojenectví.

 5. Jo jo,skoda toho odevzdani Jadernych zbrani Ukrajinou.To by vsichni bojechtivci vedeli co je slusnost a kde jsou jejich hranice.

   • Není ten kolemjdoucí nakonec ten pověstný pešek z básničky? Jak je vidět jeho reakce je pověstná, čili “kdo se na něj koukne toho pešek bouchne” ty jeho kecy o jádru jsou úsměvné, takto smýšlí pouze ukradinec jenž se na úkor daňového poplatníka spokojeně válí v česku. Yankees by byli první jenž by jim ty zbraně vzali než je začali zneužívat k svému účelu.

    • Jeste jste zapomnel,ze sankce nefunguji a ze se EU rozpadne a ze vsichni pomrznem.Za to Vas v ustredi nepochvali.

   • Vubec se nemusite bat madam.Vsichni agresori by zkrotli jak beranci.Oni umi mlatit jenom ty slabsi.

    • Chudí na duchu budiž pochváleni, neboť oni jakožto voli, na louce nebeské pasti se budou. Ámen.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*