Glosa MM: Dolar a válka
Sdílet článek:
Dolar vůči ostatním měnám posiluje, Česko spolu s mnoha dalšími státy na tom bude tratné a ve finále to samozřejmě odnesou občané.
Ještě stále si myslíte, že financování americké proxy války s Ruskem na Ukrajině a lezení našich a EU politiků do amerického zadku je v našem zájmu? Že jde o demokracii a svobodu a nikoliv o prachy?

Ivan Hoffman:
Je třeba si uvědomit, že nedělá-li premiér ostudu, neznamená to, že nedělá škodu. Máme premiéra, který vede stát a občany do hluboké energetické a ekonomické krize. Do bídy. Činí tak sice nonšalantně, ale to z něj státníka a lídra země nedělá. Prominete-li mi stručnost, pan profesor Fiala coby premiér je naprostá katastrofa. Méně kompetentního premiéra nepamatuji a to jsem zažil i několik socialistických.
.
Je dobré čas od času pohlédnout na globus, aby se člověk nedivil čínské zprávě, že „je zapotřebí vytvořit novou bezpečnostní architekturu západního poloostrova eurasijského kontinentu.“
Nemáte-li globus, myšlena je Evropa.
.
Americký ISW:
Vuhlehirská tepelná elektrárna, druhá největší na Ukrajině, tvořila výběžek, kde ukrajinským obráncům v případě ruského průlomu hrozilo obklíčení. Obsazení areálu elektrárny je zřejmě výsledkem spořádaného stažení Ukrajinců. Postup ruských vojsk u vuhlehirské elektrárny neznamená bezprostřední ohrožení města Bachmut v Doněcké oblasti, které je jedním z cílů ruské ofenzivy na Donbasu. Ukrajinským obráncům naopak dává možnost zkrátit, a tím i stabilizovat frontu v této oblasti,
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Ukazuje se, že za programem “antibabiš” se skrývala jen myšlenková prázdnota, jinými slovy: naleštěná myšlenková bída. Politickou bidou je pak to, že to značné části voličů stačilo.

  2. Dolar vůči ostatním měnám posiluje, o to tvrdší bude pád, neb umělé posilování bezcenného dolaru, nikomu nic dobré nepřinese. Pověstná chcípající kobyla už je v posledním tažení, většina světa se odvrací a nebude kde loupit a krást. V EU toho tolik nebude neb už je též na bubnu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*