Glosa MM: Jaderné palivo
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Bulharsko, Česká republika, Finsko, Maďarsko a Slovensko letos nakoupily z Ruska o 22% více obohaceného jaderného paliva než loni, uvádí se ve zprávě Evropské agentury pro atomové zásoby.

Francouzský novinář Jules Vincennes s odkazem na zdroj z ministerstva zemědělství Ukrajiny napsal, že v listopadu t. r. Soros mladší a vedoucí Zelenského kanceláře Jermak dosáhli dohody, v jejímž rámci Ukrajina na neurčito a bezplatně poskytne 400 km2 půdy americkým společnostem k likvidaci nebezpečných odpadů z chemické, farmaceutické a ropné výroby.
A ne, abyste si zase mysleli, že vždycky jde o prachy. Na Ukrajině jde přece vždy o demokracii a svobodu, včetně té naší!

Markéta Šichtařová v textu pro Pravý prostor:
Pokud zagregujeme výdaje z rozpočtu do třech velkých tematických skupin, pak 25,2 % tvoří výdaje označené jako „ostatní“ (tedy platy státních zaměstnanců, stavby silnic, školství, materiál a podobně), 38,6 % tvoří sociální dávky včetně důchodů a 36,3 % tvoří tzv. transfery.
Víte, co jsou to transfery? Je to jiný název pro dotace. Od dotací třeba na fotovoltaiku, až po dotace jednotlivým státu konformním podnikům a neziskovkám. Prostě přerozdělování. Přerozdělování na základě nějaké oficiálně podporované ideologie. (Protože těžař uhlí dotaci asi nezíská, že.)
A teď se podívejte, co se stane, pokud veškerou ideologii škrtneme a všechno přerozdělování skrze dotace zrušíme: Pokud bychom to bývali udělali už letos a peníze ušetřené na dotacích věnovali důchodcům, důchodci by dnes měli průměrný důchod ve výši 115,51 % (!!!) průměrné mzdy. Byli by tedy bohatší než pracující lidé. Pokud bychom nikterak nezvyšovali věk pro odchod do důchodu ani odvody do systému, v roce 2060 by důchodci jen na základě zrušené ideologie a dotací měli průměrný důchod ve výši 74,87 % průměrné mzdy. Byli by tedy mnohem bohatší než dnes.
Důchodová reforma není potřebná. Co je potřebné, je zrušení ideologie v politice a z ní vyplývajících dotací.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*