Glosa MM: Migrační reforma
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Státy EU se dohodly na migrační reformě včetně povinné solidarity se zeměmi přetíženými žadateli o azyl. Oznámilo to švédské předsednictví. Česko reformu podpořilo, uvedly diplomatické zdroje. Proti bylo jen Polsko a Maďarsko.

Povinná solidarita je ovšem stejný protimluv jako kupříkladu dobrovolné znásilnění, dodávám.

Objem nesplácených dluhů českých domácností roste. V prodlení jsou splátky ve výši 28,2 miliardy korun.
Petr Fiala nám ovšem jistě vysvětlí, že jeho vláda je ta nejlepší, kterou jsme tu kdy měli a za všechno může Babiš s Putinem.

Patricia Adams, ekonomka kanadské neziskové organizace Probe International:
„Žádná zbraň není tak účinná při ochromování západních ekonomik jako program nulových emisí. Čínskou armádu zde tvoří západní ekologické nevládní organizace a média, které společně dávají naivním politikům rozkazy.“

Mikael Valtersson, bývalý švédský voják a politik, k ukrajinské protiofenzívě na twitteru:
„Zatím se kloním k tomu, že nejpravděpodobnější výsledek je ukrajinská porážka. Nemají žádné překvapení, početní převahu a čelí nepříteli s palebnou i vzdušnou převahou, který měl čas se opevnit. Vypadá to hodně jako bitva u Kurska v roce 1943, kdy Třetí říše vrhla všechny své rezervy do ofenzivy proti dobře připravené sovětské obraně a spotřebovala všechny své schraňované rezervy během týdnů, bez žádaného úspěchu.“

CNN:
Ukrajinské ztráty v Záporožské oblasti se ukázaly být vyšší, než se původně očekávalo.
Dodávám:
Američtí představitelé se dle tamních medií ovšem domnívají, že ztráty nebudou mít vliv ns pokračování ukrajinských útoků.
Takže z dřívější dezinformace, že USA povedou na Ukrajině proxy válku s Ruskem do posledního Ukrajince, začíná být – jako ostatně mnoho dalších „dezinformací“ – informací.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*