Glosa MM: O investování
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Rada bezpečnosti OSN neschválila rezoluci o zřízení komise pro vyšetřování diverzí na plynovodech Nord Stream.
To dá rozum, vždyť je přece vše jasné: USA nebo NATO to rozhodně nebyly.

Maďarská diplomacie kritizuje potlačování jazykových práv maďarské menšiny v Zakarpatské oblasti na Ukrajině. Dokud se lidskoprávní situace nezlepší, plánuje blokovat integraci Kyjeva do evropských a transatlantických struktur, uvedl ministr zahraničních věcí Maďarska Péter Szijjárto.
Dodávám:
Ti Maďaři jsou nepoučitelní! Jako by nevěděli, že v případě Ukrajiny spousta samozřejmostí neplatí a je jim předem odpuštěno, protože nebýt jich, ruská vojska by už byla, jak se vyjádřili mnozí politici v Lisabonu a u kanálu La Manche, že ano?

Stávka dopravních odborů téměř paralyzovala veřejnou dopravu v Německu. Zaměstnanci žádají zvýšení platů
Německo chystá v příštích letech pětinásobně zvýšit vojenskou pomoc Ukrajině ze 3 miliard eur na 15 miliard.

Tomáš Pergler na SeznamZprávy:
Rusko v obsazených částech Ukrajiny mohutně opravuje, buduje a poskytuje vysoké penze. Uplácí tím obyvatele a permanentní kampaní se je snaží přimět k přijetí ruského občanství.

Charles Hugh Smith, autor několika knih o investování:
V době, kdy jsou peníze levné, tak poptávka po bezpečných aktivech vyžene jejich cenu „až na Měsíc“. Kromě toho také stoupá cena spekulativních aktiv. A co se stane? Zvýšená cena aktiv slouží jako zástava, což umožňuje další zadlužování, které je stále vnímáno jako bezpečné. Jde ovšem o bezpečí iluzorní, stojící na ceně odvozené z investiční bubliny vyvolané dostupností půjček.
Když se schopnost půjčovat si vyčerpá, tak už ceny dál nerostou, začnou klesat, a tím celá bublina splaskne. S klesající cenou ovšem padají i ceny zástav, vůči kterým byl dluh vytvořen, což pošle ke dnu věřitele. Tento proces je nevyhnutelný a žádná měnová politika centrální banky ho nezastaví.
„Je mi líto, ale globální bankrot je již zpečetěn. Příliš mnoho dluhů bylo navršeno na neexistující zástavy a příjmy plynoucí z růstu aktiv v bublině (například kapitálové zisky, daně z rozvoje atd.). Asymetrie je nyní tak extrémní, že i mírný pokles ocenění aktiv/kolaterálu v důsledku obyčejné recese hospodářského cyklu vyvolané zpřísněním finančních podmínek vyvolá kolaps všeobjímající bubliny a hory globálního dluhu spočívajícího na větrem rozfoukaných píscích neexistujícího kolaterálu.“

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Rada bezpečnosti OSN neschválila rezoluci o zřízení komise pro vyšetřování diverzí na plynovodech Nord Stream.
    Tak aspoň je jasno – Rusko v tom nemá prsty ani omylem. Kdyby ano, komis by už dávno vyšetřovala, až by se z ní kouřilo.

  2. M.No tak sice je v plynové trubce prý díra jako hrom,ale pan agresor tam stejně pouštěl do EU asi 2 kubiky plynu za 14 dni, což stacilo tak na ohřátí jednoho párku v jedné domacnosti,protože prý tam někde se objevila kapka oleje.Tak na co vůbec to OSN tedy zasedalo.No a ted to aspon pan dobyvatel můze ten plyn rvát do zeme draka kapka nekapka,hlava nehlava.Tam se na výmluvy kapek nehraje.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*