Glosa MM: Tři doporučení vnitráckého KRITu
Sdílet článek:

Tři doporučení vnitráckého KRITu (Krizového informačního týmu ministerstva vnitra):
1. Anonymizovaný monitoring nálad ve státní a veřejné správě. Včasná identifikace osob, které mohou šířit antisystémové nálady a jejich zapojení do dialogu.
2. Vytvořit a zlepšit interní komunikační kanály, které umožní obousměrnou komunikaci po vertikální ose.
3. Aktivně a empaticky sbírat kritické podněty a důsledně se vyhýbat bagatelizujícím reakcím.
My, co jsme zažili „normalizaci“, přesně víme, co se za tím úřednickým ptydepe skrývá.

Vysoké platby za emisní povolenky se vztahují i na cukrovary. Šéf TTD Tereos, největšího producenta cukru a lihu v České republice Martin Kolář v rozhovoru pro SZ Byznys řekl, že platby za povolenky podniku stouply z 20 milionů na 150 milionů korun ročně.

Laďa Větvička:
Je zvlaštni, že lidi furt drži hubu a krok. Asi fakt musime padnut na držku, abyzme pochopili, v jakem zme pruseru a vyhazali ty kurvy z oken.

„Spekulativní ceny energií nás drtí už od začátku roku, ale Evropská unie se tváří jakoby nic. Green Deal a všechno je ‚v pořádku‘. Česká vláda řídí Evropu a nemá čas na nějaké ‚debilní‘ české podnikatele. Je to důsledek toho, že na nás všichni kašlou,“ myslí si František Novosad, majitel nejstarší funkční sklárny v Evropě v rozhovoru pro Parlamentní listy.
K avizované vládní pomocí říká: „Přichází pozdě, účinnost bude stejně od 1. ledna. Už od února na různých úrovních říkám, že je problém. Nikdo mi nevěřil. Za osm měsíců jsem utratil – a ještě mě čekají faktury za září a říjen, což bude další desítka – přes 15 a půl milionu navíc jenom za plyn a elektřinu. Malá firma, která zaměstnává 100 lidí. Nikdo to neslyší. Já téhle vládě nevěřím. Nevědí, která bije.
„Musím si pomoci sám. Takže lidi půjdou na pracák. Mám tak korektní zaměstnance, že mi všichni podepíšou dohodu. Já jim současně dám podepsat smlouvu od 1. ledna, odkdy mám laciný plyn. Je za výbornou cenu, nikdo jiný ji nemá. Neptejte se mě, kde jsem ji sehnal. Je mi úplně jedno, odkud ten plyn je. Jen aby ho byl dostatek a za rozumnou cenu, abych mohl dál zaměstnávat lidi.“
A pustil se ještě do ministrů vlády ČR. „Vůbec nevědí, jak funguje společnost, jak fungují firmy. Pan ministr průmyslu a obchodu je špatný bankéř. Ale podle mě už moc dlouho nevydrží. Ten kluk zkolabuje. Pozoroval jsem ho v televizi – rozklepaný, rozkoktaný. Pro něj by to bylo vysvobození, kdyby šel do prdele. A dát tam nějakého normálního podnikatele. Ale je to v takových sračkách, že už nevím, kdo to dá dohromady.“

Čínský diplomat Cchao Ji na twitteru:
Kdo nenávidí ruské plynovody? USA.
Kdo se snažil zabránit jejich výstavbě? USA.
Kdo řekl, že je zničí? USA.
Kdo má z jejich zničení prospěch? USA.
Kdo je zničil? Nemáme tušení!

Vsadil bych se, že za výbuchem Nord Streamu stojí USA, uvedl ve vysílání Bloomberg TV ekonom z Kolumbijské univerzity Jeffrey Sachs. Podle něj situaci zkreslují západní média, aby naznačila, že celý svět je jednotný proti Rusku. Informuje deník The Daily Mail.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*