Glosa MM: Žádný učený z nebe nespadl, ale ty „bolševiky mysli“ jako by shazovali
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Režisérka Olga Sommerová:
„Lidé nečtou, nečtou knihy, nečtou zprávy, jak se věci mají. Ti lidé se nekultivují, pro ně nějaká pravda a láska vůbec nic neznamená. Tito lidé, když volí prezidenta, poslance do Parlamentu, tak to je hrůza té demokracie, že hlas člověka vědomého má stejnou váhu jako člověka nevědomého“.
Dodávám:
Má to hrubě nedomyšlené. Nejprve by přece Rada moudrých musela vytvořit seznam knih a zpráv, „které říkají, jak se věci mají“, síť domovních důvěrnic a udavačů, kteří by hlásili „pomýlené“ a „třídní nepřátele“, povinné Večerní univerzity pravdy a lásky a převýchovné tábory pro nápravu tvrdošíjně nevědomých.
Žádný učený z nebe nespadl, ale ty „bolševiky mysli“ jako by shazovali…

„Každý normální člověk si přeje, aby válka skončila,“ prohlásil ukrajinský prezident Zelenskyj.
Čímž ovšem hrubě urazil všechny akcionáře zbrojovek, dalších nadnárodních koncernů, investičních fondů a bank, západní armádní činitele, spoustu prachy rýžujících neziskovek a v neposlední řadě spoustu západních politiků, kterým naopak americká proxy válka s Ruskem do posledního Ukrajince přináší fantastické zisky a rostoucí moc nad vystrašenými občany.

Předseda senátu Vystrčil:
„Budoucnost Ukrajiny předurčuje i budoucnost Česka.“
Pravdu má, předseda. Doufám tedy, že jej výsledný stav Ukrajiny a Česka nakonec nepřekvapí.

Německá centrální banka v pátek vykázala za loňský rok ztrátu 21,6 miliardy eur (547,6 miliardy Kč), a přišla tak téměř o všechny své rezervy. Vzhledem k dalším očekávaným ztrátám nebude vyplácet dividendy do státní pokladny.
Tolik zpráva v době, kdy němečtí zákonodárci schválili další dodávky zbraní na Ukrajinu.

Tři důvody, proč zní varování před útokem Ruska na NATO, hlásá titulek Seznamu.zpráv.
Klidně si je přečtěte, ovšen ten jediný důvod tam nenajdete: Vystrašení občané se lépe ovládají a mnohem lépe se z nich ždímou peníze.

Takto se má dělat vyvážné zpravodajství!
Článek na seznam.medium s titulkem „Ukrajinci prohrávají a my s nimi. A bude hůř“, se doplní fotografií zničeného ruského tanku BMV 3 u Mariupolu.

James Carden, bývalý poradce bilaterální rusko-americké prezidentské komise na ministerstvu zahraničí komentoval nový balíček amerických sankcí proti Ruské federaci:
„Jaká je definice šílenství? Dělejte stejnou věc znovu a znovu a očekávejte jiný výsledek“.

Slova k zapamatování:
Pokud bychom měli porovnat počty padlých vojáků, tak bych řekl, že je to jeden ku pěti. Na jednoho ukrajinského vojáka, který zemřel v boji, připadá 5 ruských vojáků. Zhruba taková je statistika,“ sdělil ukrajinský prezident Zelenskyj Fox News.

Petr Žantovský:
Ačkoli to nikdo moc nepřipomíná a jistě to není důvod k oslavě, tak si letos můžeme připomenout 10. výročí vypuknutí války na Ukrajině. „Válka na Ukrajině nezačala vpádem ruských vojsk při takzvané speciální operaci v únoru před dvěma lety, ale začala po Majdanu v roce 2014 tím, že tehdejší prezident Porošenko zahájil občanskou válku proti vlastním občanům. Nepřipomíná se to, protože se to nehodí do dnešní propagandy. Ale pravda to je, každý se může podívat do médií z té doby. Delší čas už sbírám mediální výstupy ohledně začátku té ukrajinské občanské války. Dá se to nazvat občanskou válkou, když to je válka vládní elity proti vlastním obyvatelům? To je otázka pro lingvisty, jak by to nazvali. Já pro to žádný speciální název nemám, avšak po Majdanu nastalo to, že ukrajinská armáda začala útočit na síly uvnitř zejména východu Ukrajiny, na Donbase, v Luhansku, v Doněcku a v těchto převážně ruskojazyčných oblastech.
Pro důkaz výše řečeného připomíná několik titulků z našich tehdejších médií, snad to bude někoho zajímat. „21. října 2014 vydaly Novinky článek, který měl v titulku a také obsahoval informaci: ‚Ukrajinští vojáci ostřelují Doněck kazetovou municí‘. Podotýkám ukrajinské město s ukrajinskými obyvateli a munici, co jsme do té doby neznali. Dnes už jsme o kazetové munici, zejména britského původu, poněkud informovanější. Nicméně v Novinkách se tehdy také psalo, cituji: ‚Ukrajinští vojáci používají proti civilním čtvrtím ve městě Doněck kazetovou munici, která je mnohde ve světě zakázána‘, a odvolává se na svědectví organizace Human Rights Watch, tedy hlídka lidských práv. Tak to byly Novinky. Zajímavou zprávu vydala ČTK 11. května téhož roku a uvedla ji titulkem ‚Ukrajinští vojáci v Krasnoarmejsku ukončili násilně referendum a stříleli do davu“.
Aktuálně. cz tehdy psalo: „Nášivky nacistů ovládly Kyjev, noví banderovci vycenili zuby“. Stejné Aktuálně.cz ve stejné době psalo „Svědci: Ukrajinská armáda je jako dobyvatel, pálí i do škol“. Nebo Eurozprávy.cz v tomtéž čase: „Kyjev přitvrzuje. Parlament zrušil jazykový zákon, hrozí protesty menšin“. To bylo v době, kdy se na Ukrajině zakazovalo mluvit rusky, protože to tehdejší vládnoucí elitě nevonělo pod nos.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

15 Comments

 1. K výronům moudrosti té režisérské pipiny: v prvé řadě by měla být výrazně posílena váha hlasu těch, kdo tu vytvářejí zdanitelné hodnoty a platí z toho přímé daně oproti těm, kdo jsou přicucnutí na státní cecík.

  • S tím je jedna potíž. Stát přiznává nějaké “cecíky” skoro každému. Počínaje přídavky na děti. Uvažoval jsem o možnosti, že z voleb by byli vyloučeni lidi, jejichž hlavní příjem* pochází ze státního rozpočtu, protože všechny tyto živí daňoví poplatníci.
   *) Nešlo by o výši, ale o to, jestli je někdo zaměstnán u státu, ať už na HPP nebo i jako OSVČ, tak nemůže volit. I kdyby si jinde bokem vydělal 10x tolik.

    • To je fšechno hezký pánové, ale dostali jste se někam jinam. Demokracie totiž znamená, že státní moc je odvozena od vůle lidu. Chytrých i blbých, bohatých i chudých, pracovitých i sosajících. To byste museli předefinovat lid. A nebo vymyslet něco lepšího než demokracii.

     • Tak, je jasné, že takový princip nemůže najít podporu ve společnosti, kde 25 % aktivních živí všechny ostatní. To je jako s těmi vlky a jehnětem. Nezbývá, než se demokraticky prožrat až k bankrotu.

     • To není problém předefinování lidu. Z principu nemůže o mých penězích rozhodovat ten, koho jimi živím. Tečka. Vykřičník! Ideologické bláboly o fšeholidu (neberte prosím osobně) mě netankují.
      A ne, nejsem štětka Sommerová, která lidi dělí na chytré a blbé a podle toho je chce dělit na “aristokracii” s právem rozhodovat a poddané s právem držet hubu a šoupat nohama. Každý člověk, chytrý nebo blbý, má svoje legitimní zájmy a preference a má plné právo je jakkoli realizovat s vyloučením realizace prostřednictvím zločinu (NAP). Dokonce už mě Uhnije dostala tak daleko, že bych jí byl klidně schopen rozbít hubu. Že je to žena a ženy se nebijou? Kdepak! Ona není žena, protože pro eurohodnotovou zvlášť tuhle nechutně namachrovanou eurouhnijní děvku, je dělení na dvě pohlaví (muž/žena) umělý konstrukt historickým hříchem zatíženého homofobního xenofobního rasistického bílého Fialy. Já jí to klidně přiznám!!!

     • A především, jakmile by voliči byli jen částí společnosti, mohli by, zmasírováni propagandou, volit proti zájmům těch, kteří volit nemohou – třeba něco jako “euthanasie pro slabé a již nepotřebné”. Kdo si myslí, že je to nesmysl, nechť si laskavě vzpomene na německé zákony z třicátých let minulého století, kdy kromě židovského obyvatelstva byli určeni k likvidaci i lidé invalidní, mentálně postižení a další a další… A ať jsou Němci jacíkoli, je to civilizovaný křesťanský národ. A přes to vše se tam to vše stalo.

 2. Ukrajincům už se válčit nechce, tak tu válku proti Rusku, ústy Macrona, musí vzít západní pseudoelity už bez vytáček napřímo na sebe…

  • Pro T.Fialu 12:42
   Myslím, že se mýlíte. V demokracii o vašich penězích Z PRINCIPU rozhodují ti, kteří jsou vámi živeni. Jestliže preferujete svobodu rozhodovat o sobě a svých penězích dle vlastního uvážení, nemůžete horovat pro demokracii. Demokracie je na fšeholidu založena. Jestli se vám to nelíbí a přesto jste pro demokracii, pak vám nezbývá, než předefinovat lid ze fšeholidu na – jen ti, kteří tohle jo plus ti, kteří tohle ne…
   Problém není v tom, kdo může nebo nemůže volit. Problémem je demokracie sama. Z principu.

   • Samozřejmě. To bylo jen (vlastně zbytečné a marné) přemítání libertariána, který žije v realitě státu.

 3. Pan autor nalezl zřejmě zálibu v tom,co kdo kdy a proč řekl.Mohl by udělat změnu,a čtenářům pro změnu říct,co udělal on a jeho kamarádi ve vládě když to kormidlo CR řídili.Nejak se mu nechce tu svoji politickou kariéru po roce 1989 moc rozebírat.Ale mohl by zde čtenářům dát aspoň tip,jak lze přijit k milionům bez zubní ordinace.Klobouk ho tím reprezentuje.

 4. Ah­­­oj, kl­­­uci) Jmen­­­uji s­­­e Pa­­­ula, j­­­e mi 2­­­1 l­­­et) Js­­­em zaci­­­najici s­­­e­­­x mod­­­el­­­ka 1­­­8­­­+) Ra­­­da s­­­e ne­­­cha­­­vam fo­­­tit n­a­­ha) Pros­­­im, ohod­­­notte m­­­e fotog­­­rafie —

 5. Ah­­­oj, kl­­­uci) Jmen­­­uji s­­­e Pa­­­ula, j­­­e mi 2­­­1 l­­­et) Js­­­em zaci­­­najici s­­­e­­­x mod­­­el­­­ka 1­­­8­­­+) Ra­­­da s­­­e ne­­­cha­­­vam fo­­­tit n­a­­ha) Pros­­­im, ohod­­­notte m­­­e fotog­­­rafie — Ja .cat/id368069 (Odstranění prostoru)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*