Hamas: Vraždění a lži. Mnozí jim ochotně věří
Sdílet článek:

LUBOMÍR STEJSKAL

Válka proti Izraeli se přenesla na pole propagandy. Muslimští soukmenovci teroristů z Hamasu a Palestinského islámského džihádu se chytají každého stébla, aby zvěrstva spáchána na izraelských civilistech bagatelizovali.

Když na místě brutálního vraždění objevíte vlajku Islámského státu, můžete se nadít nejhoršího. A také ano. V kibucu Kfar Aza byli kojenci a batolata zavražděni tím nejbarbarštějším způsobem. Byly jim uříznuty hlavy.

D. Samaková v úvodu článku uvádí, že americký prezident se neobtěžoval ověřit si, že to, co tvrdí skutečně viděl. Pokračuje: „Na podporu Bidenova tvrzení neexistují žádné důkazy. Novináři, včetně těch, kteří přinesli tyto zprávy, ani izraelská vláda nemohou pro tato tvrzení předložit žádné důkazy.“

Lež, lež, lež.

Autorka argumentuje tím, že tato nepodložená tvrzení (o utínání hlav) pocházejí od izraelského vojáka Davida Ben Ziona, který tuto informaci sdělil zahraničnímu reportérovi, načež tuto zprávu pak šířili Biden, Netanjahu a řada světových médií, a to bez jakéhokoli důkazu.

Dále se odkazuje na Bel Trewovou, šéfkorespondentku zahraniční redakce britského listu The Independent. Ta na Twitteru podle svých slov napsala nikoli to, že 40 nemluvňat bylo sťato, ale že zahraničním médiím bylo řečeno, že byly sťaty ženy a děti, aniž by jim byla ukázána těla. Posléze si uvědomila, že příspěvek byl příliš krátký na to, aby vysvětlil celý kontext, a proto ho smazala.

Z toho egyptská novinářka dovodila, že tento hrůzný čin se nestal a své přesvědčení podpořila neuvěřitelnými dvěma větami: „Hamas tato tvrzení vyvrátil a označil je za izraelskou propagandu. Palestinská skupina zdůraznila, že od sobotního zahájení operace útočila pouze na izraelské vojenské a bezpečnostní cíle.“

Takže 260 zavražděných účastníků hudební párty Supernova Sukot, další stovky mrtvých izraelských civilistů všech věků, to jsou také vojenské a bezpečnostní cíle? Lež, lež, lež. Goebbels by se měl co učit. Věřit vrahům civilistů, horším než Islámský stát, že nevraždí civilisty může jen člověk, jehož úsudek byl totálně paralyzován tím nejzavilejším druhem protiizraelské nenávisti.

A v souladu s touto posedlostí D. Samaková uvádí: „Tyto a podobné lži (o sťatých nemluvňatech) používají příznivci Izraele k ospravedlnění izraelské agrese proti palestinskému lidu v Gaze, kde bylo zabito více než 1200 lidí, více než 5500 zraněno a kde je 250 tisíc bezdomovců a vysídlených.“ Následují nářky o tom, kolik bylo v Pásmu Gazy od zahájení izraelské odvety zabito dětí. Co k tomu říci? Kdyby zvířata v lidské podobě nevtrhla 7. října na výsostné izraelské území a nevyslala na toto území tisíce raket a nepřipravila tak o život přes 1300 lidí, v Pásmu Gazy by nezahynulo v důsledku izraelské protiakce dítě ani jedno. Jenomže, vykládejte to fanatikům a jejich sympatizantům.

Ještě jedna myšlenka z článku D. Samakové. Vadí jí deklarovaná pomoc Spojených státu Izraeli. „Lži prezidenta Bidena o sťatých izraelských dětech prostě jen překrývají hořkou pravdu, že se USA rozhodly stát partnerem Izraele při otevírání dveří do pekla nevinným civilistům na obou stranách – v Gaze a Izraeli.“ Jinými slovy, USA jsou spoluviníkem zvěrského vraždění izraelských civilistů, kterého se dopustili zabijáci Hamasu. Odporné, zvrácené uvažování.

SVĚDECTVÍ VELVYSLANKYNĚ

Český server Novinky.cz přinesl 12. října rozhovor s naší velvyslankyní v Tel Avivu (zatím bohužel stále ne v Jeruzalémě). Dovolím si citovat dvě otázky a odpovědi na ně.

Novinky: Hovoří se dokonce o stínání hlav dětem.

Veronika Kuchyňová Šmigolová: Bohužel je to potvrzená informace, izraelská vláda a armáda k tomu mají obrázky, které jsou opravdu hororové, opravdu strašné.

Novinky: Vy jste je sama viděla?

Veronika Kuchyňová Šmigolová: Ano, já jsem ty obrázky viděla.

Co dodat. Každá lež má krátké nohy; nohy lži, kterou předložila egyptská novinářka Dina Samaková, patří mezi nejkratší.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*