Hloupá poznámka hloupého biologa ke změně pohlaví




Sdílet článek:
Tak jsem si s naprostou hrůzou přečetl, že soudci Ústavního soudu těsnou většinou zamítli požadavek nějakého zoufalce-muže na ženské rodné číslo. Prý se ten člověk “subjektivně nehlásí k žádnému pohlaví” (zdroj). Čtu to tak, že příště už to projde, stačí to dostat na plénum ÚS znovu. Docela by mne zajímalo, kdo platí náklady. Vsadím se, že já.

Toto je fascinující agenda, která naplno odhaluje, že lidská hloupost nemá žádné hranice. Než do toho zabřednu, rád bych úvodem konstatoval, že dříve se muži, kteří si mysleli, že jsou Napoleon nebo naopak nejsou ani muž a ani žena a jsou tudíž já nevím co, zavírali na Elbu nebo do blázince. Stěžovatele ve výše uvedeném případu bych subjektivně přihlásil na pobyt v druhém jmenovaném zařízení. Pokud je tak urputný, že dotáhne spor až k Ústavnímu soudu, zaslouží si nějaký slušný pokoj s výhledem do zahrady, kde nejsou žádné ženy ani muži a pokud možno ani rostliny s jednopohlavnými květy. Dovedu si představit ten stres. Zaplatím to raději než ten soudní spor.

Asi nikoho z čtenářů moc nepřekvapím, když napíšu, že pohlaví je definováno chromozomálně. Existují jen dvě plně funkční kombinace chromozómů, XX dělá ženu a XY muže. Kdysi se to učilo ve školách, dneska si nejsem jistý a raději po tom nepátrám.

Takzvaná změna pohlaví, o které se hovoří i v nálezu ÚS, a která podle téhož soudu vyžaduje chirurgické zákroky, je terminologický nesmysl. Změna pohlaví se navzdory technologickému pokroku nedá provést, striktně řečeno. Mohou vám vyměnit tak maximálně pohlavní orgány, což je drobná ale zásadní terminologická nuance. Čímž ale neříkám, že by se tyto zákroky neměly dělat, pro boha to ne! Pro mne za mne klidně, s trochou zjednodušení je to plastická operace svého druhu, takže pokud si to zájemce platí ze svého … Jen bych tedy navrhoval používat přesnou terminologii.

Situace se stěžovatelem výše by byla k smíchu, kdyby nebyla situace s Ústavním soudem k pláči. Mnohem horší je to ale ve sportu. K nám ten civilizační výdobytek naštěstí zatím nějak výrazně nedorazil, ale v zahraničí už si naštěstí všimli, že to se změnou “pohlaví” a profesionálním sportem nebude tak jednoduché. Např. britské cyklistce a dříve držiteli dvou juniorských cyklistických rekordů (v kategorii muži) Emily Bridges bylo zakázáno tuto sobotu závodit na britském mistrovství. Pokud vás zajímá proč a nehodláte sháněním informací trávit čas, stačí se podívat, jak Emily vypadá. Člověk úplně vidí, jak se normální ženy (omlouvám se za ten výraz) hrnou do závodění s tímto produktem moderní medicíny.

Zrovna včera jsem od jednoho lékaře z nejmenované pražské nemocnice zaslechl, že prý se v nemocničním systému evidence pacientů nedávno objevila – kromě kolonky pohlaví – i kolonka “původní pohlaví”. Osobně bych navrhoval obě kolonky škrtnout a napsat tam místo toho: chromozomální sada. Nemuseli bychom utrácet peníze z veřejného zdravotního pojištění za softwarové aktualizace a i ty sportovní kategorie by byly jednodušší.

Už se těším, až Emily proberu v hospodě s kamarády. Tak dvacet vteřin si zaslouží. Pak se budeme raději bavit o belgické cyklistce s českým příjmením Lotte Kopecky, která naopak minulou neděli krásně ovládla nejprestižnější cyklistický monument Flandry. Holka jako lusk.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*