Holandský farmář, kterému bere vláda jeho živobytí, říká: „Už nejsme v Nizozemsku, ale v Severní Koreji“
Sdílet článek:

Již více než 3 tisíce farmářů dostalo v Holandsku oznámení o odkupu jejich farem státem. Zemědělci se zároveň musí zavázat, že již nadále nebudou pracovat v oboru. Tedy alespoň ne na území EU.

 

Farmy zpravidla vlastní celé rodiny po mnoho generací. Jejich farmy, kde pracují i žijí, jsou pro ně víc než jen zdroj obživy. Většina zemědělců ani jinou práci neumí a jen stěží se uplatní jinde.

Stát jim však nedává na vybranou. Buď svá hospodářství nyní prodají státu nebo budou později vyvlastněni nuceně a za nevýhodných podmínek.

Nyní poslal jeden z vyvlastňovaných farmářů  vzkaz Rutteho fašistické vládě…

„Řada stran už nechce sedět u stolu s vládou, protože není o čem vyjednávat.“ To říká farmář René Staal ve svém vánočním poselství. „Jsme jen odvedeni od toho, co je naše.“

„Vláda chce o 700 000 hektarů více přírody a právo prvního nákupu na farmách a dusíkový prostor. Opravdu jsem si myslel, že jsme v Nizozemsku, ale zdá se, jako bychom byli v Severní Koreji .  To, co pro nás plánují, opravdu není dobré,“ zdůrazňuje Staal.

„Zejména ten van der Wal vole, ten jen mluví a nemá vůbec ponětí,“ pokračuje farmář. „Brzy nás čekají zemské volby a ty dopadnou opačně. Jen počkej a uvidíš.“

„Všichni už mají plné zuby koalice. Tolik lidí, se kterými mluvím a kteří celý život volili VVD nebo CDA, mi říká: „Prostě z nich zvracím.“ Mají toho dost,“ říká Staal.

Sjezd VVD loni v létě podle něj prokázal, že demokracie je pryč. „Je to prostě pryč.“

„Rutte je jen loutka Světového ekonomického fóra,“ říká farmář ze své stodoly. „To opravdu není dobré. Zpočátku to bylo jen pár konspirátorů, ale nyní to už 80 procent lidí opravdu pochopilo.“

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

  1. farmářů je v současnosti málo, pokud nebudou hodně aktivní, tak je stát udolá … a pak tu máme druhou polpotovkou Kambodžu, měli by si uvědomit a nejen oni, že tohle je boj o holý život.

  2. Viděl jsem některé záběry velkochovů, dobytek našlapaný v malých ohradách, průmyslové krmení, krávy které poznají život pouze ve stání pod hliníkovou střechou… Konzum žene vše do krajností, normální život je prodělečný.
    Je dobře, pokud se to má začít měnit.

    • Takhle se teď snaží měnit i normální auta na elektroauta. Výsledek? Prázdné silnice. Pokud se to aplikuje na zemědělství, tak budou lidé žrát trávu. Tedy pokud jich dostatečné množství neprocitne a nebude mít odvahu jít do ozbrojeného konfliktu, jehož koncem musí být smrt magorů vlekoucí zemi do hladomoru.

  3. Pane Vy by jste valcil a verboval do ozbrojeneho konfliktu za s prominutim za kazdou pitomost.Nejaky statkar ma problem a Vy uz hladomor,elektroauta nas znici,atd.To prave chce do hlav obcanu narvat ta spravna ideologie aby cim tady hur u pana diktatora veselo.Takze vzkažte že tady jeden za vsechny,vsichni za jednoho.Radost mit nebude.

  4. Green deal a další ekologické myšlenky jsou především o dohodě, vlastně celosvětové dohodě, která zatím Západu zrovna moc nejde….

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*