Jaký je skutečný vliv Billa Gatese na veřejné zdraví?




Sdílet článek:

SLOVANKA

Bill Gates má zcela jasný vliv na mnoho politiků – zejména těch západních. Velmi dobře si pamatuji, že někdy v letech 2018  – 19 objížděl různé vlády a setkával se tehdy s jejich nejvyššími představiteli (v roce 2018 byl i v ČR).

Je více než pravděpodobné, že se již tehdy zákulisně plánoval celý covidový podvod, na kterém měl Gates podle všech důkazů nemalý podíl.

V tomto článku se podíváme na dopad Billa Gatese na veřejné zdraví a na to, proč je často mainstreamem považován za lékařského experta, přestože nemá žádnou formální kvalifikaci.

Podíváme se také na některé pochybné motivy a souvislosti, které vrhají stín na jeho zdánlivě „charitativní“ snahy.

Gates Foundation a WHO

Nadace Billa a Melindy Gatesových se v posledních letech rozrostla v jednoho z hlavních dárců Světové zdravotnické organizace (WHO), který ročně poskytuje stovky milionů dolarů.

Ve skutečnosti finanční podpora WHO od Gatesovy nadace vzrostla natolik, že nyní převyšuje příspěvky mnoha jednotlivých zemí.

Toto značné financování vyvolalo obavy ohledně vlivu nadace na rozhodovací procesy organizace a globální zdravotní politiku.

Ovšem zde je třeba si uvědomit, že Bill Gates nefinancuje WHO pouze přes tuto nadaci. Gates sem také přináší platby přes další  své podniky, v čele s vakcinační aliancí Gavi.

Pokud se tak sečtou příspěvky všech Gatesových nadací a firem, pak zjistíte, že právě od něj přichází do WHO nejvíc financí. Je tedy jasným vlastníkem této organizace, která bude vždy konat výhradně v jeho zájmu.

Ovlivňování globální zdravotní politiky

Vzhledem k tomu, že Gatesova nadace a další jeho podniky jsou hlavním zdrojem financování WHO, existují oprávněné obavy o vliv nadace na agendu a priority organizace.

Finanční vliv Nadace Billa Gatese má potenciál přesunout pozornost WHO od kritických problémů veřejného zdraví k projektům, které lépe slouží zájmům samotného Gatese.

To vedlo k nepřiměřenému zaměření na konkrétní nemoci nebo k podpoře specifických intervencí, jako jsou mRNA vakcíny Covid-19, na úkor jiných důležitých iniciativ v oblasti veřejného zdraví a zdraví a životů obyvatel.

Střet zájmů

Financování WHO Gatesovou nadací vyvolává vážné otázky ohledně možných střetů zájmů, protože nadace vlastní podíly ve farmaceutických společnostech, které vyvíjejí a vyrábějí vakcíny.

Vzhledem k tomu, že WHO je zodpovědná za koordinaci globálního úsilí v oblasti zdraví a poskytování poradenství v oblasti imunizační politiky, existuje obava, že finanční zájmy Gatesovy nadace ovlivnily a nadále budou ovlivňovat rozhodování WHO způsobem, který je více zaměřen na zisk nadace než na skutečné potřeby lidí po celém světě.

Spojení mezi Gates Foundation a MHRA

V roce 2017 obdržel britský regulátor léčiv MHRA grant ve výši 980 000 liber od nadace Bill & Melinda Gates Foundation, aby umožnil „spolupráci“ mezi těmito dvěma orgány.

Podle žádosti o svobodu informací, na kterou MHRA odpověděl v květnu 2021, však Gatesova nadace převedla více než 3 miliony dolarů ve financování MHRA na podporu „řady projektů.“

I když tento vztah možná za jiných okolností nevzbudil pozornost, skutečnost, že Gates Foundation vlastní podíly ve společnostech vyvíjejících vakcíny proti Covid-19 schválené MHRA pro nouzové použití u dětí, vyvolává otázky ohledně potenciálních střetů zájmů.

Spojení Gatesovy nadace s modernou

V roce 2016 společnost Moderna oznámila, že jim Nadace Billa a Melindy Gatesových udělila 20 milionů dolarů na podporu jejich prvního projektu, který vyhodnotil kombinace protilátek v preklinickém prostředí a provedl klinickou studii fáze 1 pro potenciální injekci mRNA.

Moderna také uvedla, že rámcová dohoda mezi Modernou a Gates Foundation by mohla potenciálně vést k celkovému financování až 100 milionů $ na následné projekty navržené a schválené Gates Foundation do roku 2022.

V rámci této smlouvy je společnost Moderna povinna poskytnout nadaci Gates Foundation určité nevýhradní licence.

Výnosné uspořádání

Nevýhradní licence umožňuje nabyvateli licence užívat duševní vlastnictví, zatímco poskytovatel licence může využívat stejný majetek a udělovat další licence dalším stranám.

Proto na základě dohody s Modernou získala nadace Bill & Melinda Gates Foundation nevýhradní licenci na mRNA vakcínu Covid-19 společnosti Moderna, aby mohla těžit z jejího použití.

Vakcína byla vyvinuta v roce 2019, tedy asi rok předtím, než údajná pandemie COVID-19 změnila svět k horšímu. To vyvolává celou řadu dalších otázek o původu údajného viru Covid-19.

Finanční zájem o Modernu se však vztahuje i na další výrobce vakcín. Například Gates Foundation vlastnila významné podíly ve společnostech Pfizer a BioNTech na vrcholu údajné pandemie Covid-19.

Lukrativní partnerství

Nadace Billa a Melindy Gatesových koupila akcie společnosti Pfizer již v roce 2002, než v září 2019 „náhodně“ získala akcie BioNTech v hodnotě 55 milionů dolarů , těsně před vypuknutím údajné pandemie Covid-19 .

Partnerství mezi společnostmi Pfizer a BioNTech se ukázalo jako extrémně ziskové, protože jejich vakcína proti Covid-19 byla mezi prvními, které celosvětově získaly schválení pro nouzové použití.

Toto rychlé schválení a široká distribuce vedly k výraznému nárůstu cen akcií obou společností.

V důsledku toho se také zhodnotily investice Gatesovy nadace do těchto společností a přispěly ke značnému zvýšení již tak ohromného majetku nadace.

Investice Gatesovy nadace do společností Pfizer a BioNTech vyvolávají otázky ohledně motivů, které stojí za prosazováním imunizačních programů nadací a jejího dopadu na globální zdravotnické organizace.

Účinky na veřejné vnímání a důvěru

Odhalení investic Nadace Billa Gatese do společností Pfizer a BioNTech a jejich financování od organizací jako WHO a MHRA by mělo přinejmenším přispět k veřejné skepsi a nedůvěře vůči snahám o očkování proti Covid-19.

Transparentnost těchto finančních zájmů je zásadní pro udržení důvěry veřejnosti v bezpečnost a účinnost takzvaných vakcín a v nestrannost organizací odpovědných za jejich vývoj, regulaci a distribuci.

A jak víme, vakcíny proti Covid-19 nejsou ani zdaleka bezpečné, protože úmrtnost na 100 000 obyvatel je nejnižší mezi neočkovanými, 92 % úmrtí na Covid-19 ve Spojeném království v roce 2022 bylo zdokumentováno při trojitém očkování a  od jejich zavedení došlo k dalším 2 milionům úmrtí.

 

Pochybné asociace Billa Gatese

Také spojení Gatese s určitými jednotlivci přitáhlo pozornost a zpochybnilo jeho motivy. Gates, mocná a vlivná postava, se dostal do kontaktu s řadou významných osobností, z nichž některé byly zapleteny do kontroverzí a skandálu.

Tato spojení si zaslouží bližší prozkoumání, protože poskytují širší kontext, ve kterém lze hodnotit Gatesovy činy a záměry.

Zlověstné účinky setkání Gates – Epstein

Jedno z Gatesových nejznámějších spojení je se zesnulým finančníkem a odsouzeným sexuálním delikventem Jeffreym Epsteinem.

Ačkoli se Gates snažil bagatelizovat rozsah jejich vztahu, objevily se zprávy naznačující, že se s Epsteinem setkal při několika příležitostech.

Tato setkání se konala už po odsouzení Epsteina v roce 2008 za nábor dětí k prostituci, což vyvolalo otázky ohledně Gatesova úsudku při rozhodování o spolupráci s Epsteinem.

Tato setkání zahrnovala také návštěvy Epsteinova sídla v New Yorku, kde údajně diskutovali o filantropii a globálních zdravotních iniciativách.

Vzhledem k Epsteinově kriminální minulosti a záhadným okolnostem, za kterých se schůzky konaly, existují vážné obavy, že tyto rozhovory měly temný podtext a postranní úmysly.

Je možné, že Epstein souhlasil s financováním Gatesových lukrativních programů veřejného zdraví výměnou za děti a nezletilé dívky?

Ostatně Federální úřad pro vyšetřování potvrdil, že odhadem 460 000 dětí je ve Spojených státech každoročně hlášeno jako pohřešovaných.

Přinejmenším tato setkání dále podpořila otázku skutečných motivů Billa Gatese. Jsou dalším důkazem toho, že jeho zájmy nejsou ve skutečnosti v souladu s vyšším dobrem.

Obavy Melindy Gatesové

Zprávy potvrzují, že Melinda Gatesová, bývalá manželka Billa Gatese, vyjádřila své obavy ohledně vztahu jejího manžela s Epsteinem. Podle článku New York Times se Melinda po setkání s Epsteinem v roce 2013 cítila nepříjemně kvůli jeho pověsti.

Bylo oznámeno, že její obavy byly tak velké, že vedla rozhovory s právníky, kteří mohli přispět k rozhodnutí ukončit jejich manželství.

Gatesův rozvod

V květnu 2021 Bill a Melinda Gatesovi oznámili své rozhodnutí rozvést se po 27 letech manželství. Zatímco pár tvrdil, že „již nevěří, že by spolu mohli růst jako pár“, přesné důvody rozvodu zůstávají tajemstvím.

Spekuluje se však o možném dopadu vztahu Billa Gatese s Jeffreym Epsteinem na rozhodnutí ukončit jejich manželství. The Wall Street Journal uvedl, že Melinda Gatesová začala zkoumat možnost rozvodu již v roce 2019, přičemž v tomto rozhodnutí údajně hrály roli její obavy z vazeb jejího manžela na Epsteina.

Gates: Expert na marketing, ne na medicínu

Jak ve své biografii zdůraznil Steve Jobs, zakladatel Applu, Gatesovou hlavní kompetencí je marketing. Nevynalezl počítač ani operační systém Windows.

Místo toho vzal nápady ostatních a úspěšně je prodal, aby se stal jedním z nejbohatších lidí na světě. I když je tato schopnost působivá, nekvalifikuje ho jako odborníka na lékařství nebo veřejné zdraví.

Hlas, který by měl být zpochybněn

Během plandemie Covid-19 zejména americká mainstreamová média poskytla Billu Gatesovi zesílený hlas, což mu umožnilo ovlivňovat veřejné mínění a prosazovat zájmy společností, do kterých investoval, jako jsou výrobci vakcín proti Covid-19.

Je však důležité si uvědomit, že Gates není lékař ani vědec a jeho finanční zájmy nemusí být v souladu s vyšším dobrem.

Závěr

Stručně řečeno, Bill Gates je komplexní osobnost, jejíž dovednost spočívá v tom, jak se chopit příležitostí a efektivně je využít.

Jeho spojení, investice a potenciální střety zájmů by měly být pečlivě prozkoumány, protože mohou odhalit více o jeho motivech a skutečných záměrech. Vždyť v minulosti opakovaně hovořil o nutnosti depopulace.

Proto je zapotřebí vše zpochybňovat a ne slepě přijímat vyprávění prezentovaná takovými mocnými osobnostmi, jako je Bill Gates. Tato skepse zajistí, že budeme činit informovaná rozhodnutí a povoláme ty, kdo jsou u moci, k odpovědnosti za jejich činy a vliv.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*