Jak by šel Pavel Novotný do války
Sdílet článek:

V rámci rusko-ukrajinského válečného konfliktu padá z úst řeporyjského starosty Pavla Novotného (ODS), dlouhodobého odpůrce ruského režimu, jeden kontroverzní výrok za druhým. Poté, co sepsul Čechy, že se vůči Ukrajině chovají zbaběle, a poslal by na ně za to atomovku, nevidí důvod, proč by jeho rodná země neměla být přímou součástí války, a postavit se tak Putinovi.

Tvrdé boje o ukrajinská území pokračují a starosta městské části Praha-Řeporyje nechápe, že se Česká republika tak zdráhá vstoupit do ozbrojeného konfliktu, a pomoct tak Ukrajině ve snaze ukončit válku s Ruskou federací.„Se svědomím smlouvat nelze,“ vzal si na pomoc citát českého spisovatele Zdeňka Hanka, kterým naznačuje, že masakr na Ukrajině je do jisté míry i dílem nečinnosti západních států.Konkrétně on sám by byl ve válečném střetu s ruskou stranou skutečně velmi nesmlouvavý, a to do takové míry, že by v podstatě obětoval český stát.

„Neexistuje důvod nejít do války s Ruskem. Tak má atomovku. Stihne použít. No tak zničí naši zem, OK, celý svět skončí. Nebo chcípnu v té válce, neumím bojovat. No a? Podstatné je, že jsme šli!“ píše Novotný ve svém facebookovém komentáři.
Připomíná, že Ukrajinci tak v podstatě bojují za nás bez nás. My jen „zbaběle“ přihlížíme krveprolití. „Umírají za stejné hodnoty, co vyznáváme. Vše ostatní je zbabělost. Jak prosté,“ dodává rozčílený politik ODS.

V diskusi poté ještě dodal, že ke zničení Ruska by stačila tak šestina civilizovaného nebo necivilizovaného světa. „Nikdy nebyli slabší. Myslím, že jsou zničitelný do dvou hodin. Není třeba se bát. Profesionálně to zvládnout. A bude po nich hned. S chybami do rána. Je chyba ustupovat. Nerozum. Nevypadá to,“ píše Novotný.

Přišla pak řada výzev ze strany diskutérů, ať jde přímo na bojiště a je inspirací, na to uvedl, že byl dvakrát odmítnut pro nedostatek zkušeností v boji: „Podal jsem žádost už dvakrát. První druhého března. Dvakrát odmítnut pro nedostatek zkušeností v boji,“ vysvětluje.

Novotného postoj českého státu nepřestává v tom negativním smyslu fascinovat. „Nikdy jsem si o nás nedělal ty iluze, co máte vy za dogma. Národ připosraných, vesměs zbabělých švejků. Závistivá chamraď. Naplival bych nám do obličeje. Blil bych z nás. V místech, kde (a není to tak dlouho) bývalo Československo, umírají nejen ukrajinští vojáci, ale civilní obyvatelstvo, protože jej Putin vraždí,“ dodal ve svém březnovém příspěvku Novotný s tím, že by západní státy měly dělat víc.

Pořádně se rozparádil v minulém týdnu i v pořadu na CNN Prima NEWS Co Čech, to politik!, kde se nevybíravě pustil do své ženské oponentky z Trikolóry Zuzany Majerové Zahradníkové, když měla připomínky k cestě šéfa horní komory Miloše Vystrčila (ODS) na Ukrajinu.

„Cestu úplně nechválím. Není to úplně bezpečná cesta. Ale zaplať pánbůh, že tam jede a přináší ta svědectví. Petře, proč sem zvete to koště Majerovou Zahradníkovou?“ začal zostra Novotný, načež ho moderátor Petr Suchoň napomenul, že doufá, že je to naposledy. „Proč je tady to koště?“ pokračoval však Novotný, načež Suchoň rezignovaně opakoval, ať odpovídá na otázku. „Proč tady je?“ ptal se však dál Novotný a Suchoň zostra vyzýval Novotného k odpovědi. „Když jsou tady košťata jako paní Zahradníková, tak je dobře, že lidé jako pan Vystrčil…,“ opakoval dál Novotný, načež jej Suchoň žádal, aby odpovídal na otázku. Majerová Zahradníková jen podotkla, že Novotný dosáhl svého intelektuálního vrcholu.

„Je dobře, že pan předseda Senátu Vystrčil je na místě a přináší svědectví, když tu jsou košťata jako Majerová Zahradníková,“ pokračoval sveřepě Novotný. „A dost!“ zahlásil Suchoň a vyzval k odpovědi Majerovou Zahradníkovou. „Jelikož neznám přesné zadání, jak bylo řečeno a dnes nějakým způsobem v médiích komunikováno, bylo to pozvání ze strany Ukrajiny, já jsem jenom zvědavá, jestli nám z Ukrajiny tentokrát nepřijede místo Tchajwance Ukrajinec. Měl by si pan šéf Senátu asi uvědomit, že je v první řadě Čech a jede tam jednat za Českou republiku, a podle toho se také chovat,“ poznamenala k tomu Majerová Zahradníková.

PL

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 1,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

 1. To prase (a nebude to trvat dlouho) někdo sejme jateční pistolí, protože taková svině se v této zemi nenarodila. Podobný zmrd jako opilec, lhář a vlastrizrádce Havel a svého času Eman Moravec-ten se dočkal zasloužené odměny!

  • Stačilo by, kdyby příslušné orgány dělaly co je jejich povinnost. Novotný se opakovaně dopouští mnoha trestných činů, jednání naplňující skutkovou podstatu trestného činu podle § 407 by však nikým přehlíženo být nemělo! Dvojí metr jak vyšitý…

 2. Že jsou to oba členové národa vyvoleného (Venca Flaška i prase z Řeporyjí) bude zase jen náhoda,že? Proto jim je česká země,český národ u prdele. Byl,je a vždycky bude. Jejich pravá a jediná vlast je a vždy byla v Izraeli. Tak čemu se divíte? Hezký den všem svobodným lidem přeje Červený Jiří,,Jiruna”

 3. Já nevím – nemohl by někdo tohohle živočicha termobarizovat? Když už tak touží po boji……

 4. Pokud tohle prase může být tolerováno, vypovídá to hodně o české povaze.
  Pracoval jsem hodně v zahraničí, můžu se tam paradoxně “vrátit”.

  • Celé Brno je plné Ukrajinek v hospodách.
   Vyprávějí, jak jsou Rusové zlí a ptají se, kdo kde co vlastní a jak je bohatej a jak se s ním seznámit.
   Přiožralí chlapíci jim přikyvují, protože doufají, že by si snad mohli zasouložit, o čemž pochybuji. No money, no love.
   Myslím, že myšlení o Ukrajině se v Česku velmi brzy zvrtne.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*