Když se z devadesáti procent stane osm procent
Sdílet článek:
Zloděj kříčí chyťte zloděje. Vláda bojuje proti dezinformacím, ale sama si osobuje právo šířit polopravdy, zřejmě v mylně chápaném pojetí vyššího dobra.

Zní to jako nesmysl. Leč žijeme v době, kdy i nemožné je možné. Paní Pekarová Adamová na svém Facebooku (10.10.) radostně oznámila, že “naše zásobníky plynu jsou naplněné na 90 procent”. Vláda tuto záležitost prezentuje tak, jako by do zásobníků pumpovala plyn pro nás, občany České republiky. Nuže, uvidíme, jak se věci mají.

Pekarová Adamová má pravdu, zásobníky na území České republiky jsou naplněny na 90 procent. Jak je už všeobecně známo, nejsou to naše zásobníky. Ale o to teď nejde.

Uvedených devadesát procent je zhruba 2,8 miliardy kubíků plynu (1). Toto množství by nám na celou zimu skutečně stačilo, kdyby tu nebyl jeden problém.

Zásobníky si především plní obchodníci, kteří ho tam uskladňují pro svoje zákazníky. Tedy i pro zahraniční zákazníky. Je otázkou, kolik zbyde na nás.

Česká republika má v zásobnících uloženo 240 miliónů kubíků plynu v rámci státních hmotných rezerv. To je z uvedeného objemu přibližně necelých 8 (ano – slovy osm) procent.

Vláda by měla říct celou pravdu, neboť polopravdy jsou v podstatě dezinformace, a proti těm, jak dobře víme, je třeba bojovat.

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

(1. YouTube: ABJ – Rozhovor s Alenou Vitáskovou, 13.10.)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*