Novinky

Klimatické inženýrství že má vyřešit globální oteplování?
Sdílet článek:

Před dvěma lety byl natočen dokumentární film „The Dimming: Odhalení globálního klimatického inženýrství“, který zveřejnil Dane Wigington z organizace Geoengineering Watch. Dokument tvrdil, že geoinženýrství probíhá již desítky let a že dochází k jeho masivnímu utajování.

Ve skutečnosti Yahoo Finance již v roce 2019 napsalo, že „Bill Gates podporuje plán na řešení změny klimatu blokováním slunce“.

Všimněte si, že Velká Británie již má vlastní projekt studie proveditelnosti, který vznikl zhruba deset let před tímto projektem a jmenuje se SPICE neboli Stratospheric Particle Injection for Climate Engineering. Na svých internetových stránkách uvádí, že „zkoumá proveditelnost zavedení částic do stratosféry za účelem ovlivnění globálních teplot“.

Bílý dům zveřejnil 30. června zprávu o výzkumu možného plánu uměle blokovat sluneční světlo, aby se zabránilo oteplování Země.

Co by se na tom mohlo pokazit? Kromě toho jde o řešení, které hledá problém.

Změna klimatu! Klima je řízeno Sluncem, nikoliv lidskou činností. A i kdybyste věřili, že lidé společně se svými praktikami pasení dobytka a zemědělstvím k oteplování přispívají, je to nekonečně málo ve srovnání s vlivem Slunce na klima.

Globální oteplování nebo ochlazování

Podle Davida Archibalda, klimatologa z Perthu, je vliv emisí oxidu uhličitého na světové teploty zanedbatelný a to, co způsobilo mírné oteplení teploty v posledním desetiletí 20. století, bylo Slunce.

V minulém století bylo Slunce aktivnější než kdykoli od „středověkého teplého období“. „Existenci středověkého teplého období potvrzují údaje o teplotě z grónských vrtů, které ukazují, že v Grónsku bylo před 1 000 lety o 1,5 stupně Celsia tepleji než dnes… Pravidelným plavbám Vikingů mezi Islandem a Grónskem jen zřídkakdy bránil led a mnoho pohřebišť Vikingů v Grónsku stále leží v permafrostu,“ napsal Archibald ve své knize „Minulost a budoucnost klimatu“ z roku 2010.

Vrchol středověkého teplého období byl nejméně o dva stupně Celsia teplejší než dnes a oteplení během 20. století je ve srovnání s „malou dobou ledovou“, kdy průměrná globální teplota klesla až o dva stupně Celsia, teplejší jen o 0,7 stupně.

Z tohoto období jsme se právě vzpamatovali. Podle Archibalda je však to, co se děje nyní, začátkem dalšího slunečního cyklu, který může vyústit v dramatický pokles průměrných globálních teplot. Vezměme si ledovec Jakobshavn v západním Grónsku. Je to pravděpodobně nejdůležitější ledovec, protože vypouští nejvíce ledu na severní polokouli.

Před osmi lety ustoupil o 2,9 kilometru a ročně ztrácel 70 metrů. Posledních několik let však roste stejným tempem, což znamená, že se již vrátil do své původní velikosti. Jinými slovy, Země se ochlazuje a toto ochlazování se bude zrychlovat. Role Slunce v měnícím se klimatu je tedy velmi silnou předpovědí pokračujícího ochlazování.

OSN / IPCC by se měly zabývat slunečními skvrnami. Existuje silná korelace mezi cykly počtu slunečních skvrn a celkovým slunečním zářením, stejně jako mezi vnitřní aktivitou Slunce, jako jsou výrony koronální hmoty, které rozhodně ovlivňují globální oteplování a ochlazování počasí.

Není divu, že ekologické hnutí muselo změnit název z „globálního oteplování“ na „klimatickou změnu“. Když teplota stoupá, slyšíme: „Páni, to je jasný důkaz klimatické změny.“ Ale když se klima začne rychle ochlazovat, slyšíme: „Páni, to je další důkaz změny klimatu.“

Podle Jonaha Goldberga, zakládajícího redaktora National Review Online, „je na globálním oteplování krásné to, že se dotýká všeho, co děláme – co jíme, co nosíme, kam chodíme. Naše ,uhlíková stopa‘ je měřítkem člověka.“

Jinými slovy, idea „změny klimatu“ je v podstatě nevyvratitelná, protože někde, nějakým způsobem se klima vždy mění. A každá teorie, která není vyvratitelná, je nevědecká, je to náboženství.

Vláda jako hrdina v boji proti klimatické krizi

Bývalý americký prezident Franklin Delano Roosevelt kdysi tvrdil, že lidé se v době nedostatku ocitnou pod tlakem něčeho, co nazval „nutností“. Život vyžaduje uspokojení potřeb, jako je jídlo, oblečení a přístřeší.

Proto Roosevelt trval na tom, že „lidé v nouzi nejsou svobodní lidé“ a že stát by měl lidem pomoct, aby se „osvobodili od strachu“. Globální oligarchové se samozřejmě mohou pokusit vykonstruovat „klimatickou krizi“, aby prodali své řešení, tj. velkou silnou vládu.

Aby globální oteplování nepřekročilo 1,5 stupně Celsia, jak to požaduje Pařížská dohoda, australská vláda se zavázala dosáhnout do roku 2050 nulových čistých emisí a v příštích sedmi letech snížit emise uhlíku o 43 % oproti úrovni z roku 2005.

Faktem je, že oxid uhličitý má zřejmě nepatrný oteplovací účinek na atmosféru, ačkoli zvýšený obsah oxidu uhličitého v atmosféře by mohl mít pozitivní vliv na produktivitu zemědělství. Profesor David Bellamy, jeden z nejvýznamnějších botaniků a ochránců přírody ve Velké Británii, vysvětluje, že „oxid uhličitý zdaleka není znečišťující látkou, ale nejdůležitějším vzdušným hnojivem na světě“.

Ironií osudu je, že v recenzované studii publikované v roce 2021 tři vědci naučili algoritmus strojového učení rozpoznávat základní vzorce a cykly v záznamu slunečních skvrn za posledních 320 let. Algoritmus předpověděl výskyt slunečních skvrn v letech 2021 až 2100. Naznačil, že současná nízká sluneční aktivita bude pravděpodobně pokračovat až do roku 2050.

Slunce
Západ slunce a vypálený les při požáru Oak Fire v Maripose v Kalifornii, 24. července 2022. (David McNew / AFP via Getty Images)

Cena za zasahování do přírody

Předchozí sluneční minima doby ledové přinesly války, sociální otřesy a změny režimů. Mnoho lidí při těchto změnách zemřelo. Mrazivé teploty však také snižují výnosy plodin a miliony lidí umírají hladem a zimou.

Ať tak či onak, globální oligarchové věří nebo tvrdí, že věří, že „globální oteplování vznikající činností člověka“ je skutečné a že tento jev způsobují emise uhlíku. Účelem zakrývání Slunce je tedy kontrola údajného „antropogenního globálního oteplování“. Ale za jakou cenu?

Změníte-li půdu postřikem horních vrstev atmosféry, důsledky by mohly být zničující, protože chemický postřik snižuje obsah vlhkosti, otráví stromy, takže usychají více než obvykle, a v důsledku toho hoří při mnohem vyšších teplotách. Z tohoto důvodu by se lesy stávaly stále suššími a suššími. To znamená, že když hoří, požáry jsou intenzivnější než dříve.

Mohly by tyto potenciální projekty vypouštění chemických látek do zemské atmosféry, které odrážejí sluneční světlo, včetně těžkých kovů, jako je hliník, baryum, stroncium a další, způsobit útlum sluneční energie dopadající na povrch planety? To by mohlo způsobit něco jako „nukleární zimu“.

Obrovské množství prachu suspendovaného v horních vrstvách atmosféry ztlumí sluneční záření, ale také způsobí věčnou zimu, kdy nerostou plodiny a miliony či miliardy lidí umírají hlady. Manipulace s atmosférou a klimatem byla kdysi spolu s „chemtrails“ považována za konspirační teorii.

Osobně jsme nevěřili, že by chemtrails mohly být skutečné, protože jsme nedokázali pochopit, proč by vláda nebo skupina úmyslně riskovala otrávení planety, na které musí sama žít. Ale poté, co jsme zažili všechny ty obstrukce a utajování v éře covidové, se nám nyní zdá, že možné je všechno.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*