Glosa MM: V příštích měsících se bude muset Západ rozhodnout, zda tiše opustí Ukrajinu nebo rozpoutá 3. světovou válku
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Některé věci (a je jich spousta) bychom si měli pamatovat alespoň do příštích voleb:
Ústavně-právní výbor Senátu doporučil horní komoře neratifikovat istanbulskou úmluvu. Podle většiny členů výboru je tato Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí ideologickým dokumentem, který je založen na „genderovém třídním boji“ a mohl by vést k diskriminaci mužů. Všechny skutky požadované istanbulskou úmluvou k trestání už prý navíc jsou zakotveny v českém právním řádu.
Proti ratifikaci istanbulské úmluvy se postavilo pět z osmi členů ústavně-právního výboru Senátu. Proti hlasovali senátoři Zdeněk Hraba (STAN), Michael Canov (SLK) a senátorky Jitka Chalánková z klubu ODS a TOP 09, Daniela Kovářová (nezávislá) a Ivana Váňová (KDU-ČSL). Zdržel se šéf výboru Tomáš Goláň (ODS), pro ratifikaci zvedly ruku jen Miroslava Němcová (ODS) a Hana Kordová Marvanová (za ODS).

Hollywoodský herec Kevin Spacey byl shledán nevinným ve všech devíti bodech obžaloby v případu obvinění ze sexuálního obtěžování čtveřice mužů, kterého se měl dopustit v letech 2001 až 2013 ve Velké Británii. Spacey obvinění od začátku popíral. Obvinění mu zásadním způsobem ovlivnilo a téměř zničilo kariéru.
Tolik zpráva.
Velmi by mne však zajímalo, jak bude potrestána ta čtveřice mužů, která Spaceymu téměř zničila život. Takové jednání přece nemůže zůstat bez trestu!

Česká media se mají stále co učit. Britský The Sun publikoval fotografii, ke které napsal:
Ruský tank po přímém zásahu ukrajinskou raketou u Záporoží začal hořet.
Šlo sice o tank Leopard zasažený ruskou raketou Lancet, ale důležité je přece to, co se uchytí v mozku při prvním čtení, že ano?

Jonathan Grotefendt, důstojník na americké atomové ponorce USS Nevada, nyní ve výslužbě:
Americké zahraniční války – proxy nebo přímé – způsobují zkázu zemím, kde se odehrávají. Zhroutí se ekonomika, zhroutí se infrastruktura, spolu s tím jdou ohromné ztráty na životech, a nakonec se zhroutí duše země.
Pokud je historie učitelkou, Ukrajina postupně zmizí ze zpráv a Západ ji opustí. Modrožluté vlajky postupně zmizí z facebookových profilových obrázků a budou nahrazeny tím, co korporátní media nově vnutí lidem. Tak jako v Afganistanu, Iráku, Sýrii či Libyi nebo Jemenu, válkou zničená země bude ponechána, aby pohřbila své mrtvé a zjistila, že se nachází v mnohem horším stavu. Jediný rozdíl, který řadový Američan pocítí, bude vyšší inflace způsobená financováním války. Válka a dluhy jdou totiž vždy ruku v ruce, obě jsou nepřátelé svobody a žádnou z nich nejde natrvalo vymýtit.
Netvrdím, že znám budoucnost a tato válka jistě ještě potrvá, ale zdá se jisté a nevyhnutelné, že velká část rusky mluvícího území na východě Ukrajiny se připojí k Rusku nebo se z nich stanou samostatné státy obemykající Oděsu. Jinak řečeno, ze současné Ukrajiny vznikne upozaděný stát, pravděpodobně bez přístupu k moři.
A opět si dovedu, vzhledem k minulým dějům, představit scénář, kde zbytky ukrajinské armády, pokud budou působit nepříjemnosti, budou cílem vedení CIA nebo amerického ministrestva obrany. Možná vám to zní bláznivě, ale vzpomeňte si na Osamu Bin Ladina, Saddama Husseina, Kadáfího a další (a byl by to dlouhý seznam), kteří všichni byli dříve otevřenými spojenci USA, a seznam různých uskupení, která byla po prohrané válce zavržena, by byl ještě delší. Jak někdo může věřit po tom všem americkým činitelům, je mi záhadou.
Američtí představitelé ovšem i Ukrajinu vydávají za strategické vítězství. „Pomyslete je, co by se stalo, kdybychom neintervenovali. Rusové vy okupovali půl Evropy!“ A vůbec nezáleží na tom, jak absurdní toto tvrzení je. Tvrdí též, že to oslabí a zlomí Rusko. Ve skutečnosti to vede k expanzi BRICS a k mnohem větší ekonomické spolupráci nezápadních zemí.
Bez ohledu na to, co tvrdí korporátní media a západní politici, Rusko otevřeně obchoduje se zbytkem světa, s Čínou, Afrikou, Indií a Jižní Amerikou, které nakupují rukou energii, obilí a hnojiva. Všechny tyto země ignorují zcela otevřeně západní sankce. Přichází multipolární svět, a to bez ohledu na to, kolik proxy válek, převratů, sankcí a ekonomických obstrukcí washingtonské elity ještě vytáhnou z rukávu.
V příštích měsících se bude muset Západ rozhodnout, zda tiše opustí Ukrajinu nebo rozpoutá 3. světovou válku. Osobně si přeji, aby zvítězil rozum a nastalo příměří a jednání.
Existuje totiž perfektní řešení: Minsk II. Ale existuje důvod, proč o tom korporátní media a západní politici nemluví, museli by totiž nahlas říct nepříjemnou pravdu, kterou nechtějí slyšet.

Čeština je jazyk vtipný:
Ursula Fiala

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

10 Comments

 1. Ukrajina jako suverénní stát stejně skončila, polovina obyvatel zůstane v diaspoře po celém světě a ta druhá bude živořit pod diktátem nových pánů a oligarchů, kteří ji budou zneužívat jako levnou pracovní sílu, která bude splácet dluhy ještě ve třetí generaci.

 2. R.Tak predevšim nikomu nic nebylo po tom,co Ukrajina byla nebo bude.Třeba i Vam a vasemu vudci touzící Ukrajinu okupovat a vše rusifikovat.No a bez ohledu na to,zda se Ukrajina ubrani zotročení obrovskou zemí se pro Vas,nas,vase potomky,nase potomky bude situce vyvijet takto.Vznikne demarkačni linie vychodu a zapadu,zelezna opona,studena valka a lide otrocit jak v zemi draka(no i Vy nemyslete si) no a nikoliv na lepsi zivot obcanů,ale na bomby a další šrot.No a na dlouhe a dlouhe desitky let krasne mezilidske a mezistatni vztahy v kazde firmě.Ještě se radujete ze sve prognozy?.

  • Ale Pešku. Vy snad máte být uvědomělej! A co je toto za řeči……že nikomu nic nebylo po Ukrajině – fuj, styďte se! Američané tam mají své zájmy a měli je už před pětadvaceti lety. Proč si myslíte, že Ukrajina zrušila svou neutralitu? Protože ji snad někdo v roce 14 ohrožoval? Jo ahá, já zapomněla – ohrožovali ji vlastní občané na Donbase. Tak to jo, to je jasný, to nemůžete být vojensky neutrální. že.

 3. M.No Vazena pani aristokratko,mně se Váš byt libi,tak ho připojim k mojemu bytu a Vy si běžte s tim Vasim chlupačem třeba do Evropy k někomu na ubytovnu.No a obsadim ho proto,protoze Vaše sousedka trpí pod Vasimi pomluvami.Ze mi po tom nic neni? No ale jsem dobře vyzbrojen a tak màte smolika.Už jasné?

  • To kulhá na obě nohy, Kolemjoucí. Nešlo o slovní pomluvy – to se řeší fackou, ale ozbrojené útoky, zabíjení a bombardování – a k tomu náleží stejná protiakce.
   Mimochodem, USA byly při získávání území také úspěšné – vyhnaly Indiány do rezevací, od Španělska získaly Floridu, od Francie Louisianu, od Ruska Aljašku, od Mexika Nové Mexiko …

 4. V.Vase ideologickou nenavist třidniho nepřitele ktereho vidite v te emerice a popsanim jejich prohřešků lze velice snadno zhodnotit takto.Ode dneška může každy clovek na planetě si vybrat misto k životu a bude mu to umožneno.Typnete si vysledek?Jen aby jste v té Vaší oblibené RF nezůstal jak kůl v plotě s tou ideí lepšího světa s panem vudcem na mariáš.

  • Zase kecáte a vkládáte sem slova, která jsem neřekl.
   Odstěhujte se, kamkoliv vám bude libo – hlavně nezamořujte zdejší diskuze.

 5. V.A pročpak jste se zakuckal nějakym zamořením? Nejaky repelent? Tak nam pro obveseleni povykladejte,když tu emeriku a ani pry RF nemusite,kde by jste konečně nalezl ten svuj vysněný spokojený živůtek.Tak do toho.Tipnu si.Severni Korea? Saudska Arabie?.Cecensko? Indie? Zeme draka? Jizni Amerika? Turecko? Tak me nenapinejte.

  • Je to marné. Nic vám není po tom, kam bych se vystěhoval.
   Když nemáte nic k tématu článku, ale navážíte se do diskutujících, raději proboha mlčte – nebo budete ještě větším hlupákem (pokud je to vůbec možné) než dosud.

   • 🙂 Největší STUPID zde v dizkusích je právě magor Kolemjdoucí. Můžete vysvětlovat, edukovat, dodávat fakta co kdo řekl, co je dohledatelné a stejně tento magor skončí napadáním ostatním a slovem vůdce. Je to blb co nezaslouží pozornost. Jenže i takový blb má v běžné demokracii právo ostatní přesvědčovat a dokazovat, že blbem vskutku je. Na rozdíl od “demokratick” smýšlející vládní garnitury, kteří se nám pokouší zavřít pusu a nejlépe i nás co nesdílíme “nadšení”.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*