Kolik provokací premiéra Fialy český občan ještě unese?
Sdílet článek:

MIROSLAV KULHAVÝ

Aby bylo jasno o čem je řeč: Vláda schválila další peníze na munici pro Ukrajinu. Nebudu zde vypisovat, kde všude se v rozpočtu škrtalo, kde se omezovala investiční výstavba, kde je potřeba investovat do armády (tedy NE formou stíhaček F35), jednoznačně podpořit v celé šíři školství, zemědělství atd., atd., atd.

V diskusích ke konfliktu na Ukrajině vystupují veřejně mnozí z vládního tábora a víceméně melou všichni stejnou písničku:  Rusko je agresor a proto napneme všechny síly k podpoře Ukrajiny (ať to stojí co stojí). Jako vosí hnízdo, kterého se nelze dotknout, jsou vnitřní poměry na Ukrajině za 20 let zpět a zvláště jako 3 sršní hnízda dohromady je vývoj a skutky za 8 let 2014 – 2022 – chraň ruka Páně se čehokoli z toho dotknout! Ale vždyť právě tam je buď zcela a nebo částečně schovaný důvod útoku Ruska na Ukrajinu. A právě zde je to odsouzeníhodné pokrytectví celé pětikolky, konkrétně celé vlády se stoosmičkou za zády a s Fialou v čele.

Už vícekrát jsem se vyjádřil, že s krokem Ruska v započetí bojů nesouhlasím, byť ke stejnému kroku byla připravena rovněž armáda Ukrajiny. Situačně jako zadek na dekl do toho zapadá známé prohlášení mamá Merkel, že Minsk 1 a Minsk 2 byl jen získaný čas na vyzbrojení ukrajinské armády. Mělo se zase jednat a ne naskočit na snažení válečných jestřábů z USA začít válku.

Ale zpět k věci; jestli vláda schválila další peníze pro Ukrajinu, tak je potřeba to přeložit: sebrala peníze občanům bez optání a věnovala je na vytvoření dalších X tisíc mrtvých. A m.j. tady je správná otázka: kolikpak ti rozdávající věnovali (alespoň symbolicky) ze svých nadstandardních platů?

Na druhou stranu, tedy do opozice míří dost vážná kritika: proč se za každou druhou větou neptají pana Fialy a spol.: „Opravdu věříte ve vítězství Ukrajiny? Tedy zatlačit Rusy do hranic před r. 2014?“ Je potřeba takto odhalit, k čemu ty náboje budou sloužit. Je to na účet opotřebovací válce (jak si ji především přejí ti za mořem)? Pak ale tu celou sbírku iniciovali pokrytci a vrahové dalších tisíců lidských životů!!

Opozice má jasný úkol:

  1. Přinutit vládní pětku k diskusi o poměrech na Ukrajině v uplynulých dvaceti letech s důkladným přihlédnutím ke kriminálním zločinům na území Donbasu a Luhanska, hlavně v letech 2014 – 2022. Rovněž z minulosti přetrvávající silná korupce, kdy i v současnosti jsou záchyty zbraní u evropské mafie, by měla být na pořadu dne.
  2. Při diskusích k bodu 1 veřejně jednoznačně odsoudit nacionálně-fašistické uskupení a adoraci německých fašistických pohlavárů a rovněž používání fašistického označení na uniformách a při tetování.
  3. Za účasti vojenských expertů poukázat na nemožnost ukrajinského vítězství v podobě zatlačení ruské armády za hranici z r.2014. V té souvislosti odsoudit prodlužování války vojenskými dodávkami. Jednoznačně s tím souvisí další tisíce zbytečně utracených životů.

P.S.

Velmi chválené zásahy ukrajinských záškodnických skupin hluboko v týlu Ruska jsou sice vojenským úspěchem, ale v odvetě to vede k zásahům i na cíle nevojenského charakteru, což m.j. může zdražit ropu, jak už varovaly i americké instituce.

Miroslav Kulhavý

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 3,60 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Komiku. Opozice to neprosadí, protože Fiala jede svou linii: on je odpovědný svým globálním pánům, ne českému lidu. Fiala je pouhý místodržitel, zastupující říšský protektor. Zastavit to může a) zhroucení Ukrajiny, po které dá Západ ruce pryč. b) v menší míře a nepřímo propad vládních stran v červnových eurovolbách, po kterém začnou panikařit, dělat chyby a útočit jeden na druhého.

  2. „Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt.” proč by fialového darebáka neunesla?

  3. S.Takže zbýváte Vy a jsme zachráněni.To jsme si oddechli.Zkuste teď RF,ať nejsme sklíčeni.Skoda že už zmizeli všelijací experti na plyn a covid.Tak snad se zas něco objeví ať víme co nás čeká a nemine.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*