Komu vadí dvojí metry?
Sdílet článek:

EVA HRINDOVÁ

Posledních pár let se lidé z mého názorového spektra snaží upozorňovat na plíživé zavádění dvojích metrů. Příklady se objevovaly na okraji dění a my jsme se je snažili vyvádět na světlo. Dnes už to není nutné – příklady jsou všude a jsou dobře viditelné.

 

Nenapadlo by mě, že přestože nespravedlnost dvojího metru je tak dobře viditelná, bude to většině lidí prostě jedno. Nikdo neburcuje k nastolení spravedlnosti, nikdo nevolá po dodržování základního principu demokracie – rovnosti před zákonem.

Nevšimla jsem si ale, že by členové pražské kavárny brojili proti zvolení bývalého komunisty generála Pavla, že by protestovali proti čím dál častějšímu omezování svobody slova, že by protestovali proti nespravedlivým trestům a soudům, které neuplatňují pravidlo rovnosti před zákonem. Vždy, když se něco takového objeví, ti největší komunističtí “bijci” jsou najednou potichu. Tváří se, že se nic neděje a vystartují zase jen tehdy, když do jejich agend vstoupí někdo, kdo si podle nich zaslouží mediální lynč. Když ruská policie při demonstraci někoho zaklekne, je to hned důvod k útoku na Rusko, protože lidská práva. Když ale naše policie zmlátí pár lidí na schodech muzea, je to správné a žádoucí, protože “dezoláti” a ti žádná lidská práva nemají mít.

Ale jak říkám, lidem je to jedno. Ve flanelových košilích šli k volbám, protože prostě davová psychóza, kterou vyvolali ti správní lidé. Teď už se o generálovo prezidentství nezajímají a nějaké hrátky s ústavními soudci jsou jim upřímně u zádele. Nedělám si iluze, že voliči to nějak prožívají a trápí je, že se u nás uplatňuje drsná selektivní nespravedlnost. Koho by to ale mělo zajímat, jsou novináři. Oni tím, jak dvojí metry trapně obhajují, ztrácejí poslední zbytky své důvěryhodnosti.

Vlastně docela doufám, že to některým inteligentnějším novinářům dojde a vezmou zpátečku. Pokud i nadále budou obhajovat ty čím dál větší nespravedlnosti, ztratí poslední zbytky profesní cti. Nebo se taky mohou chytit za nos a naopak zahájit návrat k řemeslu a zvýšit tak sledovanost svých médií. Udělají to jen ti nejodvážnější, protože si budou muset přiznat, jak se mýlili a jak zaváděli veřejnost.

Dočkáme se? Co myslíte…? A kdo bude první? Česká televize?

 

blogosvet.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

 1. výborný článek, trefil hřebíček na hlavičku, já jsem připravil takový prázdninový seriál o tom, jak zde křiví policie a státní zastupitelství spravedlnost. Zatím jsem vydal tři díly a bude i čtvrtý. Lidé jsou idioti, a je jim to opravdu vše jedno. Před týdnem jsme měli demonstraci před Ministerstvem spravedlnosti proti rozsudku nad Tomášem Čermákem (5,5 roku za tom že někde něco zveřejnil něco na sociálních sítích). Přišlo nás tam 40, kolik lidí zde píše plamenné příspěvky na soudce Fremra, jak se tady diskutuje o trestech před 35 lety a přitom těmto idio…nevadí, jak se tady soudilo před 14 dny. Je mi z lidu českého na zvracení. https://aliancenarodnichsil.cz/policejni-provokace-ktera-vysla-jen-napul/
  https://aliancenarodnichsil.cz/dvoji-tvar-a-dvoji-moralka-ceske-policie/
  https://aliancenarodnichsil.cz/za-nahlaseni-korupce-sup-za-katr/

 2. EU NAKUPUJE RUSKOU OCEL V DOBĚ BLOKÁDY UKRAJINY
  13. srpna/
  Podle 24tv.ua nelze válcovanou ocel z Ukrajiny zasílat do zahraničí kvůli blokádě přístavů, ale navzdory sankcím ruský ocelářský průmysl volně obchoduje s EU.
  Sankce proti Rusku podle portálu nesplnily očekávání. Rusové se nejen vyhýbají sankcím, ale i nadále volně obchodují se zeměmi, které zákazy vymyslely.
  Portál s odvoláním na belgický zpravodajský zdroj píše, že drtivá většina válcované oceli dovážené EU pochází z Ruska.
  Ukrajinská ocel přitom leží neprodaná ve skladech, protože ji kvůli blokádě přístavů nelze naložit na lodě. Železniční doprava je příliš drahá a časově náročná. A pro EU je nejjednodušší nevybírat si problematické zboží Ukrajiny, ale prostě nakupovat produkty Rusů. Litina a železná ruda navíc nepatří mezi sankcionované produkty.

  https://24tv.ua/business/yak-rosiya-obhodit-sanktsiyi-prodaye-metal-yevropu_n2371447

  ))))

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*