Královna konspiračních teorií současnosti
Sdílet článek:

G. SITAŘ

Vznikla ve Francii, rozšířila se do světa a říká se jí teorie o velké výměně. Podle ní je cílem masové imigrace nahradit původní obyvatele západních zemí. Mají lidé důvod jí věřit?

Důležité upozornění: Tento článek může obsahovat dezinformace.

Pozn. autora: 

Koncept dezinformací bude brzy čelit zajímavému problému. Může někdo zveřejnit dezinformaci, pokud ji jako dezinformaci zřetelně a výrazně označí? 

Teoreticky by mohl, ale dříve nebo později se k tomu budou muset kontroloři nějak postavit. V minulosti také nebylo možné zveřejnit článek, ve kterém se píše: Pozor velká lež, v západním Německu si mohou koupit játra i běžní občané v pátek odpoledne. Něco takového si nikdo neodvážil publikovat. 

Kontrolory dezinformací čeká těžký úkol. Co když si to lidé stejně přečtou? Co když si budou myslet, že dezinformace není dezinformace, přestože jim sám autor říká, aby tomu nevěřili, ale dezinformace bude vypadat důvěryhodně.

To jsou zajímavé problémy budoucnosti. Zakážou rovnou autora nebo jenom určité texty? Nebo mohou zakázat každou větu, která začíná slovy „nevěřte tomu, že…” Ale co když oficiální zdroje napíší, že lidé nemají věřit ruské propagandě? Co pak?

Zkrátka a dobře úřad pro boj s dezinformacemi čeká náročné období, které je nepochybně hodno jeho kvalit.

Královna konspiračních teorií

Teorie o velké výměně je teorie, kterou formuloval francouzský novinář Renaud Camus. V angličtině se jí říká „Great Replacement Theory”. Podle ní má dojít k nahrazení etnických Francouzů migranty, kteří přijdou z afrických a arabských zemí. Teorii začali v různých částech Evropy a Ameriky dále šířit lidé, které Wikipedie označuje jako „bílé nacionalisty” nebo „extrémní pravici”.

Podle encyklopedie Britannica byla teorie o velké výměně „masově zesměšněna pro svoji zjevnou absurdnost”. Kontroloři informací v USA napsali doslova, že přes 7 milionů ilegálních uprchlíků, kteří do země přišli za vlády Joe Bidena, nejsou důkazem, že existuje snaha nahradit bílé obyvatelstvo barevnými migranty. Teorie je proto považována za legitimně vyvrácenou.

Jak se mohou někteří lidé domnívat, že teorie o velké výměně není naprostý nesmysl? Mají k tomu nějaký důvod?

Dokument OSN

V roce 2000 vydala OSN dokument, který nese název „Replacement migration”. Analyzuje demografické trendy ve velkých západních zemích a potřebu imigrace, která by měla nahradit klesající počty původních obyvatel do roku 2050 a související úbytek lidí v produktivním věku. Závěr, ke kterému dokument dospívá, je, že počty migrantů budou muset být výrazně vyšší, než byly kdy v minulosti.

Pozn. autora: Dokument nikde neřeší problém, který vznikne, když migranti, kteří přicházejí, nejen že nepracují, ale ještě dále zatěžují sociální systém.

Sčítání lidu

Donald Trump nařídil po svém nástupu do funkce, aby byl při sčítání lidu do dotazníku zahrnut údaj o tom, zda je dotazovaný občanem USA, cizincem nebo ilegálním migrantem. Joe Biden ihned po svém nástupu do funkce opatření zrušil.

Demokratická strana následně odmítla v Kongresu návrh zákona, který by zakazoval započítání ilegálních migrantů od počtu obyvatel při sčítání lidu. Počet obyvatel ve volebním okrsku určuje počet volených zástupců. Republikánský kongresman odhadl, že by započítání ilegálních migrantů při sčítání lidu přineslo Demokratické straně 13 poslanců navíc.

Pozn. autora: Proto je ilegální migrace a migrace obecně tématem voleb číslo jedna všude na Západě.

Ilegální migranti

Administrativa Joe Bidena upravila pravidla pro zaměstnávání ilegálních migrantů. Dříve mohli legálně pracovat žadatelé o azyl. Nově mohou legálně pracovat až po dobu pěti let i ilegální migranti, kteří čekají na deportaci.

Podle údajů z poloviny roku 2024 byla většina nově vytvořených pracovních míst v USA za posledních několik let obsazena ilegálními migranty.

Pozn. autora: Je to logické. Ilegální migrant je jako zaměstnanec výrazně poslušnější. Zároveň činí ostatní zaměstnance ve firmě výrazně poslušnější, neboť vidí, že za ně existuje levnější náhrada.

Korporátní rasismus

Víceprezident společnosti Walt Disney uvádí na tajné nahrávce, která se na veřejnost dostala tento měsíc, že firma na řadu pozic nechce bílé muže. Popisuje i absurdní situaci, kdy se na místo hlásil muž, který byl napůl černoch, ale nevypadal tak. Místo nedostal, protože nebyl dostatečně černý.

Pozn. autora: Dalším krokem bude in memoriam vyhazov pana Walta Disneye z řad společnosti. 

Volby se blíží

Administrativa Joe Bidena začala ve všech státech rozdávat ilegálním migrantům formuláře, na základě kterých mohou být zapsáni do seznamu voličů před nadcházejícími prezidentskými volbami. Vedení republikánů oznámilo, že chystá právní kroky, aby zabránilo tomu, že ilegální migranti budou zapsáni do seznamů voličů.

Kombinace nesprávně vedených seznamů voličů a korespondenční volby je živnou půdou pro volební machinace. Nejedná se o malý problém. Například v okrsku Los Angeles bylo podle soudních dokumentů registrováno více než 1,5 milionu neplatných voličů.

Pozn. autora: Za všechny neplatné voliče na voličských seznamech lze poslat korespondenční hlas. V některých státech ani nekontrolují shodu podpisu na hlasovacím lístku s podpisovým vzorem. Více zde.

Německo

Německá prokuratura vyšetřuje úředníky ministerstva zahraničí, které vede politička zvolená za Zelené. Jsou podezřelí z toho, že dávali zaměstnancům konzulátů instrukce, aby do země pouštěli migranty s neúplnými nebo zjevně padělanými doklady.

Pozn. autora: Vlastně takový rozklad státu.

Austrálie

Komentátor Tucker Carlson na konferenci o svobodě ve městě Canberra:

„Lidé, kteří se v dané zemi narodili, jsou hlavní odpovědností jejích vůdců. Americká populace roste, protože importujeme lidi z jiných zemí. Myslím si, že šťastní lidé mají děti. Fungující ekonomika jim to umožňuje. Amerika ji nemá. Prvotním úkolem je zajistit fungující ekonomiku a kulturní podmínky, aby lidé, kteří chtějí mít děti, je mohli mít. Není správné se uchýlit k rychlému řešení, kterým je import lidí. To je můj názor. Není na něm nic rasistického.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*