Ladikovy glosy (11.06.2024)
Sdílet článek:

LADISLAV VĚTVIČKA

11. červen v dějinách:

  • V roce 1904 se narodil Emil František Burian, český básník, publicista, zpěvák, herec, hudebník, hudební skladatel, dramaturg, dramatik a význačný režisér: „Lidé slabého rozumu ať ustoupí a nechají se vésti těmi, kteří se s naší budoucností vědí rady. Když něčemu nerozumíš, dej se poučit.“

  • V roce 1881 bylo poprvé otevřeno Národní divadlo premiérou Smetanovy Libuše. Císař František Josef I. věnoval na výstavbu osobní příspěvek ve výši 5 tisíc zlatých. Později, když se dověděl o vyhoření divadla, věnoval dalších 13 tisíc. Zemský výbor Království českého uvolnil 14 700 zlatých, členové císařské rodiny darovali 26 tisíc, dále přispěli ruský car Alexandr II. Nikolajevič a česká šlechta – kníže Lobkovic (6 tisíc zlatých), hraběcí rodina Chotků (přes 4,5 tisíce), hraběcí rodina Kolovratů (přes 4 tisíce), objevují se jména Schwarzenberků, Kinských, Černínů, Nosticů, Harrachů a dalších. Nezanedbatelně také přispěla nastupující buržoazie, např. podnikatel a politik František Ringhoffer III., obchodník Ladislav Rott, historik, spisovatel a novinář František Palacký a jeho zeť a politik František Ladislav Rieger…

 

Deník TO: Prezident Pavel by měl po vzoru svého francouzského protějšku Macrona vyhlásit předčasné volby do Poslanecké sněmovny. Vláda Petra Fialy prohrála volby do Evropského parlamentu. Koalice vládních stran Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) získala 22 procent, uskupení STAN 9 procent a Piráti 6 procent hlasů. To je celkem pouhých 37 procent. V České republice přišlo v pátek a v sobotu nejvíc voličů od vstupu Česka do Evropské unie především proto, aby hlasovali proti současnému vládnímu kabinetu, který je tím nejméně oblíbeným v Evropě. Když sečteme volební výsledky hnutí ANO, uskupení Přísaha a Motoristé, koalice Stačilo! a koalice SPD a Trikolora, je to 52 procent hlasů.

 

Andrej Babiš: Jsem absolutně nadšený. Je to pro nás obrovská motivace. Nakopnutí na cestě za hlavním cílem, a to vyměnit tuto vládu, která ničí naši zemi, kašle na lidi. Upřímně ale, já vůbec nechápu, kdo může dneska ještě koalici SPOLU volit. Vždyť je to nesourodé uskupení, jejich kandidáti mají naprosto protichůdné názory, nemají vlastně ani program. Jejich vláda podvedla lidi, v čem mohla. Zvýšili všem lidem daně, a to nejvíc v historii, obrali důchodce o 1000 korun měsíčně, teď zvyšují věk odchodu do důchodu. Způsobili rekordní inflaci a nejvyšší ceny energií, reálné mzdy se propadly nejvíce ze všech vyspělých zemí světa. Sebrali peníze rodinám zrušením školkovného a zrušením slev na jízdné. Je to nejhorší a neprolhanější vláda, jaká tu od revoluce byla. Teď měli jen antibabiš, chtěli mě porazit, což se nepovedlo. Jurečka byl prvním ministrem, který devastoval resort zemědělství a naše lesy a teď pokračuje okrádáním důchodců a ničením sociálních služeb. Piráti ať si sami zhodnotí, jestli udělali dobrý výsledek. Překvapilo mě ale, že volby za ně vyhrála ta paní, která propaguje drogy (Markéta Gregorová). Pan Turek byl novou tváří eurovoleb. Starostové proti němu jeli brutální kampaň, k níž se přidala dokonce i SPD. A právě to podle mě mělo ten efekt, že pan Turek nakonec udělal ještě víc, než se čekalo. Lidi nemají rádi, když se někomu už moc ubližuje. Jak pan Turek, tak paní Konečná jsou schopni normálně komunikovat, což v případě koalice SPOLU nejde.

 

Vidlák: Propadlo celkem 330 tisíc hlasů, což je asi 11% z celku. PRO si sáhlo na 60 tisíc hlasů, Svobodní na 50 tisíc, SOC-DEM na 50 tisíc a Paroubek na zhruba 7 tisíc hlasů. Dohromady by z toho byl jeden pěkný mandáteček, ale kdyby příznivci PRO a Svobodných raději volili Turka, měl by tři mandáty. Kdyby příznivci SOC-DEM kašlali na nebinární Šmardo a volili Konečnou, nejspíš by z toho byl také třetí mandát. To znamená, že ANO i SPOLU mohly mít každý o jeden mandát méně a v europarlamentu mohlo být šest národoveckých europoslanců. Stačilo jen volit menší zlo a nevolit dobro, které nemělo žádnou šanci. Místo toho máme v ojroparlamentu Ondřejka Kolářojc, jehož tvář už od pohledu připomíná třetí světovou válku.

 

Jan Tománek na Radiu Universum:  Mně přijde, že základem Green Dealu je stejný podvod, jako s covidem. Uměle se vyrobí problém, a na něj se hledá řešení. Ale někomu to velice dobře vyhovuje, nebo to někdo dělá záměrně, aby dokázal manipulovat, a udělat agendy, které si usmyslel.

 

Zbyněk Passer: Pokud Danuše Nerudová tvrdí, že čeští podnikatelé, kteří si stěžují na Green Deal, mají neefektivní podniky a „nejsou schopni inovací“, tak je to známka toho, že má „dutou lebku“, tvrdí podnikatel a investor Zbyněk Passer. „Filip Turek je jediný český politik, který měl odvahu otevřeně popsat dojem většiny národa z Danuše Nerudové.“

Pokud získala Danuše Nerudová 80 tisíc preferenčních hlasů, pak je v tomto národě dutých lebek více…

 

iDnes: „Když jsme v Česku, můžu děti pořád pustit samotné na ulici, tady už ne,“ říkal mi na srazu spolužák, který žije s rodinou v Německu. „Německá média už několik let tyto informace cenzurují, veškeré zprávy k problémům s migrací čerpám z českých médií,“ doplnil a bylo vidět, jak se ho to osobně velmi dotýká. Německo ztrácí svoji půdu pod nohama. Ano, to Německo – korektní, slušná, výkonná a bezpečná západní země. Je to taková metafora německého přístupu k problému. Stane se problém, nyní už ne jednou za čas, protože útoky noži, znásilnění a další agresivní akce ze strany nelegálních migrantů se stávají denní realitou a místní si na ně zvykají, ale místo toho, aby se začalo hledat řešení, tak se zintenzivní proklamace ve smyslu hlavně nebuďme rasisté.

To je zajímavé. Když jsem něco podobného ještě před rokem napsal na blog já, křičeli na mě admini: Zdroj! Uveď zdroj! A najednou i na iDnes stačí napsat „řekl mi to spolužák“… časy se mění, Kamile, ale furt jsou zlé…

 

Elektrokoloběžka sama vzplála u domu v Českých Budějovicích. Na sídlisku Juh v Trenčíne mala vybuchnúť elektrická kolobežka, na mieste sú všetky záchranné zložky. Chlapci v Plzni začalo za jízdy hořet elektrokolo. Od elektrokola vzplál v Českém Těšíně celý cykloservis, milionová škoda. Od baterie elektrokola vzplál na Vsetínsku byt.

To jsou titulky z několika málo posledních dnů. Zdá se, že příznivce gryndylu čeká poměrně žhavá budoucnost…

 
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Holt nevíte, Ládiku, že ty elektroběžky a elektrokola podpaluje Putin. Osobně. Měl jste se zeptat Rakušana, ten by vám to vysvětlil.

  2. U nás naštěstí prezident nevyhlašuje předčasné volby do parlamentu jen proto, že někdo vyhrál či prohrál úplně jiné volby. Je to náš ústavní pořádek a i když vnímám Babiše jako méně špatnou variantu, odmítám kvůli tomu porušovat ústavu a demokracii. Rurální blb ovšem není demokrat ale komunista. Jako volič svobodných nechci Turka nikde, není to menší zlo, je to větší zlo. Zlo nebudu volit nikdy, zvolit menší zlo by znamenalo zvolit dobro pro totalitního vlastizrádce rurálního blba.

  3. Je to “fajn”, že si Němci všimli, že přicházejí o svoji zemi. Jenomže… Kdo ty politiky, pro které je migrant více jak našinec, volil??? Takže. Volili jste nekonečný ekonomický blahobyt a zavrhli vlastenectví. A v blízké budoucnosti nebudete mít ani jedno! Budete nahrazeni civilizací, která bude mí větší touhu po životě! A to platí i pro nás Čechy!!!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*