Mossad: Hamás nemá zájem na dohodě, jeho cílem je zapálit region
Sdílet článek:

INN

Šéf Mossadu David Barnea se setkal s šéfem CIA Williamem Burnsem ve snaze dosáhnout dohody o výměně vězňů a osvobození rukojmích.

Úřad předsedy vlády vydal jménem Mossadu prohlášení, v němž se uvádí, že teroristická skupina Hamas zřejmě nemá zájem o dohodu o výměně rukojmích.

„Šéf Mossadu David Barnea se v pátek setkal s šéfem CIA Billem Burnsem v rámci nekončícího úsilí o prosazení další dohody o navrácení rukojmích,“ uvádí se v prohlášení.

„V této fázi Hamás zdvojnásobuje svůj postoj jako ten, kdo nemá zájem na dohodě, a usiluje o to, aby v regionu během ramadánu vzplál oheň na úkor palestinských civilistů v pásmu Gazy.“

„Je třeba zdůraznit, že po celou dobu probíhají jednání a spolupráce se zprostředkovateli ve snaze zmenšit nedostatky a pokročit v dohodách.“

Začátkem tohoto týdne bylo oznámeno, že Hamás není ochoten přistoupit na kompromis ohledně propuštění arciteroristy Marwana Barghútího.

Podle deníku Maariv, který citoval jordánský zpravodajský server Al Ra’i al-Youm, zaslal Chalíl al-Hajja, zástupce vůdce Hamásu Jahjá Sinvara, šéfovi egyptské zpravodajské služby také dokument, v němž se uvádí, že Hamás požaduje zastavení války v Gaze na jeden týden před propuštěním rukojmích, jakož i úplné stažení Izraele z Gazy a mezinárodní záruky, že se izraelské síly do oblasti nevrátí.

Hamás rovněž požaduje volný pohyb po celém území Gazy a umožnění návratu domů těm, kteří byli evakuováni ze severní části Gazy. Teroristická skupina rovněž neposkytne informace o tom, kteří rukojmí budou propuštěni, ani o jejich podmínkách a izraelští rukojmí budou propouštěni postupně.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*