Nákup F–35 považuji za nevětší hloupost české politiky v posledních letech




Sdílet článek:

PL/VÁCLAV KRÁSA

Expert na sociální politiku a místopředseda středočeské Trikolory Václav Krása poskytl o víkendu rozhovor Parlamentním listům. Opravdu stojí za přečtení.

  • „Bráníme normální svět,“ uvádějí nejen na sociálních sítích zástupci Trikolory, se kterou spolupracujete jako expert pro sociální oblast. Co si představit pod pojmem „normální svět“?

Nejprve je třeba upřesnit, že jsem členem Trikolory. Pro mě znamená „normální svět“ například to, že rodinu tvoří muž, žena a děti, že máme mít úctu ke svým prarodičům, ale i k dalším předkům, protože oni vybudovali to, co my dnes užíváme, a naším úkolem je zvelebit naši zemi pro naše děti a vnuky. Máme ctít přirozené zákony přírody, máme hájit samostatnost svojí země a vždy upřednostnit vlastní zemi před ostatními. Nemáme být ovládáni nesmyslnými ideologiemi, které nutí jednat lidi iracionálně, proti přírodě a většinou vedou k nějaké formě despocie.

  • V evropských zemích, jako třeba v Německu nebo ve Francii, pořádají zemědělci velké protesty. I u nás se chystají 19. února vyjet v kolonách na Prahu. Mezi jejich požadavky patří například „Stop drahým energiím, stop vyděračským obchodním praktikám, stop posilování evropských kompetencí na úkor národních….“ Co na to říkáte? A měl by je zbytek společnosti třeba nějak více podpořit?

Nejsem expertem na zemědělství, ale pokusím se odpovědět. Naše země byla dlouho soběstačná v zemědělské produkci. Tím, že jsme se začlenili do evropského hospodářského prostoru, tak jsme bohužel převzali i různé kvóty na produkci, dotace na zemědělskou produkci, a tím jsme ohrozili produkci, která byla u nás tradiční. Museli jsme se podřídit různým nařízením a omezením, jak ve způsobu zemědělské výroby, tak i v rozsahu produkce jednotlivých plodin. Dnes už si asi málokdo vzpomene, že jsme byli lídrem v cukrovarnictví. Po nařízení kvót ze strany EU jsme naši tradiční výrobu zlikvidovali.
Některé evropské země extrémně dotují svoji zemědělskou produkci, a to způsobuje, že v otevřeném hospodářském prostoru některé země nemohou konkurovat svojí zemědělskou výrobou, protože nemají prostředky na tak vysoké dotace. Ukazuje se, že dlouhodobě pokřivený trh v zemědělské produkci ničí celoevropsky vlastní výrobu potravin a Evropa není schopná konkurovat zemědělcům z jiných oblastí. V evropských zemích nyní probíhá vlna zemědělských protestů, protože nastavené dotace nestačí na ceny energií, práce, hnojiv, a hrozí, že zemědělci budou svoji výrobu rušit.
Považuji protesty zemědělců za důležité a podporuji je. Musíme se trochu navrátit zpět a narovnat tržní prostředí v zemědělské výrobě. Nesmíme připustit závislost na dovozu potravin z jiných produkčních oblastí, jako jsou Jižní Amerika, Severní Amerika a další oblasti. Taková závislost Evropu zničí.

  • Ministryně Černochová definitivně potvrdila nákup amerických stíhaček F-35. Jak vidíte jejich přínos pro obranu ČR?

Nákup F–35 považuji za nevětší hloupost české politiky v posledních letech. Je to ryze politické rozhodnutí, protože tato letadla nejsou určena na obranu České republiky, ale bude je užívat NATO a my zaplatíme jejich nákup a celou restrukturalizaci vojenských letišť na našem území, protože tato letadla nemohou přistávat ani vzlétat z našich současných vojenských letišť. Občané České republiky toto všechno zaplatí a nebudeme mít na jiné, pro nás důležitější investice. Svědčí to o tom, že naši politici nepracují ve prospěch svojí země. Pro USA to je nepochybně skvělý obchod, my na něm tratíme.

  • Na Hradě došlo k personálním změnám. Odchází kancléřka Vohralíková. Překvapilo Vás to? A co říkáte na jejího nástupce?

Přiznám se, že o dění na Hradě se příliš nezajímám. Já jsem pana prezidenta nevolil, protože si myslím, že prezident by měl mít za sebou dlouhodobou politickou kariéru, aby se ukázalo, co skutečně umí, jak hájí zájmy České republiky a musí být zřejmé z jeho dlouhodobé politické kariéry, jaké hodnoty hájí a co je pro něj prioritní. To jsme samozřejmě při volbě současného prezidenta nikdo nevěděli. Takže mě příliš nezajímají hradní škatulata, hýbejte se.

  • Americký politický komentátor Tucker Carlson udělal rozhovor s ruským prezidentem Putinem. Je to dobře? Ze strany některých médií a politiků čelí velké kritice…..

Česká republika a část Evropy propadla nesmyslné nenávisti ke všemu, co by jen z dálky zavánělo Ruskem. Nedávná ukázka této extrémní nenávisti byl případ slovenského hokejového brankáře Júliuse Hudáčka v Kladně, který po dvou dnech skončil v týmu, protože pětatřicetiletý gólman naposledy působil v minulé sezoně v ruské KHL. Iracionální, nesmyslný lynč, který si pan Hudáček nezasloužil. To samé si teď zažívá komentátor Tucker Carlson, ale pouze v našem malém rybníčku. Jak se ukazuje, tak většina světa nepodléhá této nesmyslné až šovinistické nenávisti. Chybí zde racionální uvažování. Jinak je dobře, že jsou lidé, kteří chtějí vědět přímo, co si nejvyšší představitel Ruska myslí, jaké jsou jeho plány a z čeho vychází jeho politické činy.

  • Ukrajinský web označil některé české politiky za „bakterie ruského světa“. Je to podle vás v pořádku? Měla by naše vláda nějak reagovat?

O Ukrajině se nechci moc zmiňovat, abych nebyl okamžitě předmětem nějakých nesmyslných útoků. I když máme nedostatek informací, protože v této oblasti pracuje cenzura velmi dobře, myslím si, že každý normálně uvažující člověk velmi dobře ví, že situace na Ukrajině je hodně odlišná od toho, co nám naše média neustále vtloukají do hlav. I Vámi zmíněná zpráva charakterizuje, jak to asi na Ukrajině vypadá.

  • Členská země EU – členské zemi EU vlkem,“ napsal jste na svůj facebookový profil. Můžete to prosím i pro naše čtenáře trochu rozebrat?

Členská země EU – členské zemi EU vlkem, jsem opravdu uvedl, a to v souvislosti s jednáním lídrů členských zemí EU o balíčku 50 mld. eur pro Ukrajinu. Maďarský premiér V. Orbán, který odmítal tento návrh a požadoval roční kontrolu užití peněz, byl donucen dále balíček nevetovat. Podle Financial Times mu ostatní členské země připravily překvapení. Pohrozily V. Orbánovi zastavit finance z EU a prostřednictvím mezinárodních trhů oslabovat ekonomickou situaci země Maďarska. Členské země se také dohodly, že budou vyvíjet tlak na velké korporace, aby snižovaly svoje aktivity v Maďarsku. Je to klasické vydírání. Téměř všichni politici považují EU za nejvyšší entitu, ale co to je za spolek, kdy jeden vydírá druhého, pokud má jiný názor? To se mezi partnery prostě nedělá! Je to zastrašování, které má určitě ovlivnit i Slovensko a Holandsko, kde se změnila politická reprezentace. Jen dodávám, že naše země dělá mocným v EU jen pucfleka, bez vlastního názoru.

  • Vyjádřil jste se i k tomu, že Senát zamítl tzv. Istanbulskou úmluvu. Proč je to podle Vás dobře?

Istanbulská smlouva je ryze ideologický dokument a vychází z představy, že vztahy mezi oběma pohlavími jsou obecně špatné, což samozřejmě není pravda. Všichni víme, že mezi ženou a mužem existuje láska, porozumění a že tyto vztahy vedou k narození dětí, které jsou plodem jejich lásky a o které se po celý život starají.

Samozřejmě, že někdy dochází k rozpadu takových vztahů, i k násilí, a to jak muže vůči ženě, ale i ženy vůči muži. Veřejnosti se pořád předkládá obraz idylického vztahu v jednopohlavních párech, což je samozřejmě lež. Nemám nic proti soužití takových párů, ale vzhledem k přirozenosti nemohou tyto páry zplodit potomstvo, a proto je nelze zařadit na roveň páru muže a ženy. Istanbulská smlouva požaduje zřídit dohledový orgán Grevio, jehož úkolem by bylo zasahovat do našich tradic a zvyků. To znamená, že by zasahoval i do školských programů a ideologicky by působil na mládež. Takový nesmysl odmítám. Jsem přesvědčen o tom, že naše zákonodárství dostatečně chrání ženy i muže před domácím násilím a nepotřebujeme k tomu další orgán, který by nás stál spoustu peněz.

  • Co čekáte od blížících se voleb do Evropského parlamentu? Budou podle vás velké změny?

Od blížících se voleb do Evropského parlamentu neočekávám nic. Vládcem Evropské unie je Komise a také Rada. Parlament EU je pouze tak trochu na ozdobu. Obávám se, že ani příští Parlament EU nepřinese žádnou zásadní změnu. Moc chutná každému a kapři si rybník nevypustí. Evropě vládnou Německo a Francie a ti si pohlídají svoje zájmy. Takže si nemyslím, že by volby nějak mohly změnit současnou politiku EU.

 

PL

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. fialový hnus u moci musel zaplatit za to že je u moci…no a kdo jiný může vykusovat ushemeroidy než hloupá černochová?

  2. S.Zkuste jinde ve světě krásu moci kdo je u moci a budete spokojen.Můžete zaćít treba v RF.Tak neváhejte.

    • Tupče, takovouhle smlouvu by uzavřel jen bezmozek ne nepodobný Vám. Kdyby jsi poptal u RF letadla, tak je dostaneš za rok a ne za 10 let. Nastuduj si parametry a pak mel ty svoje exkrementy. A válka neskončí, až to bude chtit Rusko (jak pořad dokola nesmyslně tvrdíte), válka skončí, až to budou chtit ty vaše USA.

  3. To nebyla hloupost, to byla provize. Ale nevím, co bude Nána dělat, když se jí ty prachy nevejdou do kabelky, i kdyby z ní nakrásně vyndala ten tančík. Budou se jí sypat, ale houmlesáci, fetky a romale si je posbíraj a nakoupěj si za ně v jejím sousedství bydlení.

  4. F35 příliš, příliš drahý letadýlka. Gripeny mohly stačit, nebo F16.

    Letová hodina na F35 ořijde bratru na milion korun. No neber to, co?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*