Nejsem optimista
Sdílet článek:
Nejsem optimista. Ukrajina bojuje – a Západ ji podporuje, avšak ne dostatečně. Jak to může dopadnout? Nějakým kompromisem – ale kompromis je pro agresora vždy jen předstupeň k nové agresi.

Klíč leží v rukách politiků ze Západu. Zatím se Západ bojí – a stydí; stydí se za svou blbost přímo galaktických rozměrů, s níž se sám z ekonomických důvodů a s pocitem, jak jedná chytře, vmanévroval do polohy totální závislosti na Rusku a vojenské bezbrannosti; vždyť Německo bylo ještě před několika týdny pyšné, jakou že má slabou a boje neschopnou armádu! A německý admirál poučoval, že Vladimíru Putinovi se musí prokazovat úcta – protože to slyšel od svých ruských generálských kolegů… A najednou se Německo leklo a ze dne na den se rozhodlo zasypat Bundeswehr spoustou peněz, aby se z něj stala velká a silná armáda… Šašci.

Dnes často slyšíme trojsloví „třetí světová válka“, které před ruskou invazí na Ukrajinu znělo méně reálně než slovní spojení „hvězdné války“, a dnes o něm jako o reálné hrozbě uvažuje každý… Nejsou však západní politikové, kteří si berou za úkol a za zásluhu, že dokážou zabránit třetí světové válce, v podobné poloze jako britský premiér Neville Chamberlain, který roku 1939 v Mnichově zabránil druhé světové válce!? Mohou člověka nenapadat paralely mezi tehdejším Československém a dnešní Ukrajinou? A tehdejším Západem a dnešním Západem?

Americký prezident – snad pod dojmem setkání s ukrajinskými ministry i prostými uprchlíky – pronesl v Polsku několik ostrých slov na adresu ruského prezidenta. Mimo jiné řekl i cosi v tom smyslu, že by takový člověk neměl vládnout. No, neměl, to je snad jasné každému, kdo se v průběhu uplynulého měsíce aspoň jednou podíval na zprávy na kterékoli televizní stanici. Ale mezi politiky se to neříká, ti spolu musejí mluvit, i když jeden z nich je zločinec, a tak americká administrativa téměř vzápětí slova svého šéfa odvolávala a mírnila. A pak i prezident sám.

Ne, pokud se týká lidského, ne Božího rozměru naší budoucnosti, nejsem optimista.

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*