Norský queer profesor navrhuje učit pedofilii ve školách jako vrozenou sexualitu
Sdílet článek:
Pedofilie je podobně jako jiné úchylky stále více podsouvaná jako nějaká norma, podobně, jako mnoho různých duševních nemocí, které jsou dnes považovány za normu. Jenže zatímco v případě různých dalších úchylek lidí, kteří se prohlašují za některé z více než 100 pohlaví, se jedná o úchylky zaměřené na dospělé – zpravidla stejně postižené, čímž tyto osoby v zásadě nikomu neubližují, v případě pedofilie jde o něco zcela jiného, neboť dítě – zejména malé – nechápe, co po něm pedofil žádá…

Pedofilie by tak měla být i nadále nejen potlačována, ale měla by být v případě, že dojde k prznění dítěte, trestná. Ostatně, mnoho pedofilů již po celém západním světě využívá institutu takzvaného „manželství pro všechny,“ v jehož rámci si mohou velmi jednoduše adoptovat děti a ty pak zneužívat.

Stačí, aby dva pedofilové (nebo i více, protože institut manželství pro všechny v některých zemích umožňuje vzájemný sňatek více než dvou osob) uzavřeli manželství, vydávajíc se za dva homosexuály a pak mají obrovskou šanci na to, že jim bude úřady svěřena k adopci příslušná „hračka“ či dokonce více „hraček.“ Pedofilie se tedy začíná nejen tolerovat, ale dokonce tiše podporovat. Dalším takovým případem je jistý norský deviant, který chce pedofilii coby něco normálního zavést dokonce do školních osnov…

Profesor etiky na Metropolitní univerzitě v vyzval k legalizaci dětské pornografie generované umělou inteligencí a tvrdil, že na pedofilii by se mělo pohlížet jako na vrozenou sexualitu, kterou je třeba destigmatizovat.

Ole Martin Moen, gay, který se identifikuje jako „queer“, je v současné době členem poradního sboru Norské organizace pacientů pro genderovou inkongruenci (PKI), sociální a politické lobbistické skupiny pro trans práva. Podle oficiálních stránek PKI je cílem PKI poskytnout veřejnosti přístup k „léčbě na změnu pohlaví bez ohledu na faktory, jako je nebinární identita, sexuální praktika nebo jiné diagnózy“. Moen je také od roku 2015 akademickým poradcem v Civita, největším norském liberálním think-tanku.

Moen se nedávno zaměřil na Christinu Ellingsen, norskou feministku vyšetřovanou policií, které hrozí tříletý trest vězení za tweetování o tom, že muži nemohou být lesby.

Ale zatímco Moen si myslí, že myšlenky Ellingsenové  na transgenderismus jsou hodné trestního stíhání, jeho vlastní akademickou historii by průměrný člověk pravděpodobně považoval za mnohem znepokojivější.

„Pedofílie je špatná. Ale jak je špatná? A jakými způsoby a z jakých důvodů je to špatné?“ napsal Moen v roce 2015 v článku nazvaném „The Ethics of Pedophilia“, který byl zveřejněn v roce 2018 v Palgrave Handbook of Philosophy and Public Policy, učebnici dostupné na mnoha univerzitách po celém světě.

„Tento článek tvrdí, že pedofilie je špatná jen proto a jen do té míry, do jaké ubližuje dětem, a že pedofilie samotná, stejně jako pedofilní projevy a praktiky, které dětem neubližují, jsou morálně v pořádku,“ píše se ve shrnutí.

Moen podrobně popisuje argumenty pro a proti „sexu mezi dospělými a dětmi“, než konečně dojde k závěru, že „sex mezi dospělými a dětmi není kategoricky velmi škodlivý“, ale může vést k „rizikům“, že dětem bude ublíženo. Krátce se staví proti pronikavým sexuálním vztahům mezi dospělými a dětmi, ale poté pronáší prohlášení obhajující pedofilii jako vrozenou sexuální orientaci a přirovnává touhu sexuálně zneužívat děti k homosexualitě.

„Musíme uznat, že sexuální přitažlivost k dětem je často hlubokou a nedílnou součástí osobnosti pedofilů,“ píše a zároveň navrhuje, aby pedofilové nenesli odpovědnost za své činy, protože „mnoho pedofilů nezná pravdu, že sex mezi dospělými a dětmi způsobuje škodu dětem“.

Moen také tvrdí, že pedofilové, kteří sexuálně nezneužívají děti, by měli být pochváleni za jejich „obdivuhodnou sílu vůle“ a říká, že odsuzování pedofilů pro jejich choutky by mělo být považováno za „nespravedlivé“.

Akademik tvrdí, že mnozí z nás byli v určitém okamžiku pedofilové a předkládá bizarní argument, že většina lidí zažila sexuální přitažlivost k dětem, když byli sami dětmi.

„Není nepravděpodobné, že v době, kdy vám je 11, vás sexuálně přitahují předpubertální děti… mentální stav, kdy jsou děti sexuálně atraktivní, je velmi běžný,“ říká a pokračuje: „Pedofilové se tedy od ostatních liší tím, že preferují mladistvost více než průměrný člověk.“

Nejznepokojivější je však to, že Moen požaduje výuku informací o pedofilii na školách, protože se domnívá, že „určité procento“ středoškoláků má vrozenou pedofilní sexuální identitu.

„Aby byly budoucí děti v bezpečí, bylo by také moudré začít studenty učit nejen to, co dělat, když se stanou obětí sexuálního zneužívání, ale co dělat, když jsou obětí sami pedofilové. Určité procento středoškoláků buď je, nebo se stane pedofily a v současné době nedostávají rady, jak zvládat svou sexualitu.“

Moen také uvedl, že počítačově generovaný materiál pro sexuální zneužívání dětí a další „fantasy světy“ mohou být užitečné pro jednotlivce s pedofilní sexuální přitažlivostí, a trval na tom, že prohlížení takového materiálu by nevedlo ke zvýšenému sklonu ke zneužívání skutečného dítěte. Moenovo tvrzení však odporuje zjištěním odborníků na ochranu dětí, kteří před podobnými argumenty varovali.

Line Hegna, ředitelka komunikace norské pobočky Save the Children, řekla Sunday Guardian Live v roce 2018, že držení materiálů týkajících se sexuálního zneužívání dětí „pomáhá udržovat trh, který předpokládá zneužívání dětí“.

Hegna reagovala na celostátní skandál, ve kterém byl uvězněn přední odborník na ochranu dětí (mimochodem také šéf nechvalně známého Barnevernetu) za držení obrovského množství obsahu zobrazujícího znásilnění dětí. „Vlastnictví materiálu o zneužívání může pomoci normalizovat zneužívání dětí,“ řekla Hegna.

Od roku 2017 do roku 2021 byl Moen šéfem projektu „Co by se nemělo kupovat a prodávat?“, financovaného v rámci programu SAMKUL Norské výzkumné rady s vládním grantem ve výši 8,9 milionu NOK (přibližně 1 milion EUR). Popis projektu uvedl, že byl navržen tak, aby prozkoumal filozofické otázky týkající se „nákupu a prodeje přátelství, dětí a lidských orgánů“.

Moenova obhajoba pedofilie jako sexuální orientace je posledním příkladem jasného nárůstu otevřených sympatií k pedofilům na akademické úrovni, přičemž jen za poslední rok bylo hlášeno několik incidentů.

5. února byl Stephen Kershnar, profesor na State University of New York, suspendován ze služby poté, co se v podcastu, který vytvořil, objevily klipy zobrazující sexuální kontakt mezi dospělými a dětmi, včetně těch ve věku 12 měsíců.

Nedávno byla práce vědce sympatizujícího s pedofilií na univerzitách stažena z British Journal of Sociology and History pouhých 24 hodin po jejím zveřejnění poté, co byla podaná stížnost „propedofilní“ aktivistickou skupinou.

V rozhovoru pro Reduxx, Dr. Alaric Naudé ze Suwon University v Jižní Koreji uvedl, že snahy o „destigmatizaci“ se zdánlivým záměrem „předcházení zločinu“ jsou pro děti nebezpečné a nepodložené výzkumem.

Poukázal také na to, že tvrzení o přitažlivosti nezletilých jako vrozené sexualitě, jak je uvádí Moen, ve skutečnosti pedofilům ztěžují směřovat jejich touhy pryč od dětí.

Nakonec připomínám, že schvalování a tolerance pedofilie je také ve výsostném zájmu muslimů, kteří si s sebou do Evropy často přivádí dětské manželky, které mnohdy před úřady vydávají za dcery. Vše tedy směřuje k tomu, aby se podobné svazky v budoucnu zlegalizovaly….

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Už před lety,když začínal ten tyátr kolem buzen, jsem se ptal JAKÝ je rozdíl mezi posunovačem hoven a pedálem?Ani jeden si svou sexuální orientaci nevybral. Tak proč se s LGBT, v překladu homosexoprcobuzo komunitou jedná jinak? VŠICHNI máme před zákonem stejná práva a povinnosti. Zákon bývá obecně nastaven tak aby vyhovoval majoritní skupině obyvatel. Tak to je. Vždy existují odchylky které se MUSÍ do zákonného a společenského rámce vejít. Přizpůsobit se. Já nemohu být profesorem Matfyzu neb jsem blbý. Ty nemůžeš mít svadbu protože jsi buzna a ty zase sex protože jsi pedofil. Je to spravedlivé? Není. Svět není spravedlivý. Není,nebyl a nebude. Pokora a smíření se s věcmi které NEJDOU změnit, je to co dnešnímu zpovýkaném,rozežranému,zhýčkanému a zpohodlnělému člověku chybí. Všichni se ohánějí PRÁVY. Každý má právo na všechno. To je pokroucený obraz dneška. Pokroucený a falešný. Zrozením ale dostáváte JENOM šanci. Nikoliv právo.Šanci prožít život hodnotně a jako člověk. ČLOVĚK hodný toho jména. A máte-li smůlu a počn-li vás ,,žena” která své JÁ upřednostní před vaším životem,pak nedostanete ani tu šanci. To je svět dneška. Hezký den všem svobodným lidem přeje Červený Jiří,,Jiruna “?

  2. Mě to nepohoršuje, jmenovaný profesor etiky se jen snaží být důsledný ve své teorii, že všichni mají právo na všechno. Ta myšlenka jednou musela přijít a přijdou i další, až tam, kaž až se to jenom dá ad absurdum domyslet. Nutno podotknout, že bezbřehá relativizace společenských hodnot vždy vedla k zániku společnosti.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*