Petice proti válce
Sdílet článek:

PAVEL DUDR

Zde je text petice, kterou adresujeme Poslanecké sněmovně, protože její usnesení je pro vládu ČR závazné:

Naléhavě žádáme Poslaneckou sněmovnu, aby zakázala Vládě ČR vývoz zbraní na Ukrajinu, neboť to prodlužuje válečný konflikt, který zabíjí mnoho lidí, zvyšuje ceny paliv, energií, hnojiv i potravin a mnoha zemím  tak hrozí hladomor a uprchlická katastrofa.

Vláda Petra Fialy už dodala na Ukrajinu obrovské množství smrtících zbraní: 10 protiletadlových raketových zbraní se 160 raketami. 56 bojových vozidel pěchoty, desítky tanků T-72, 30.150 pistolí, 5.000 útočných pušek, 4.006 kusů dělostřeleckých granátů, 3.200 kulometů, 12 odstřelovacích pušek Dragunov, 19 odstřelovacích pušek Falcon a 3,5 milionu nábojů, viz.

Proto bylo podáno trestní oznámení na premiéra Petra Fialu a ministryni obrany Janu Černochovou pro podezření ze spáchání trestného činu dle § 410 tr.zák., Porušení mezinárodních sankcí, neboť zřejmě porušili čánek 51 Charty OSN, který ukládá oznamování takových zásilek Radě bezpečnosti. Toto trestní oznámení nyní prošetřuje Nejvyšší státní zastupitelství.
Přesto vláda ČR v této morbidní politice pokračuje, za což jí ovšem děkoval ministr obrany USA, Lloyd Austin: „ jmenovitě poděkoval dvěma zemím, a to Dánsku za technologii pro obranu pobřeží a České republice za “její značnou podporu, včetně nedávného darování útočných helikoptér, tanků a raketových systémů”.

Maďarsko již vyhlásilo stav válečné hrozby, protože v sousední zemi zuří válka, jejíž konec zatím nikdo nevidí.
Premiér Orbán k tomu řekl, že bruselské protiruské sankce vedou k obrovskému ekonomickému rozvratu a drastickému zvyšování cen. „Svět stojí na prahu hospodářské krize,“ dodal.

Někdejší ministr zahraničí USA, Henry Kissinger, který vyjednal mír ve Vietnamu a mír mezi Egyptem a Izraelem, nedávno prohlásil v Davosu: „Vyjednávání musí začít v příštích dvou měsících, jinak nastanou dramatické změny a vytvoří se napětí, které nebude snadné překonat,“

Na podporu této petice můžeme též citovat slova z písně Boba Dylana, nositele Nobelovy ceny za literaturu, Blowin´ in the Wind:

How many deaths wil it také till he knows
That too many people have died?
Kolik lidí ještě musí umřít, aby pochopil,
že jich umřelo už příliš mnoho?

A také z písně Johna Lennona Give Peace a Chance:

All we are saying is Give peace a chance!
Všichni říkáme: Dejte šanci míru!

Petici je možné podepsat zde.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*