Přetažená struna
Sdílet článek:
Je výzva vlády správnou cestou k odhalení ruské páté kolony? Česká vlajka na facebookovém profilu podporuje agresi Ruska. Fakt, nebo konspirace?

Nová vládní kampaň vyzvala Čechy aby bojovali proti dezinformacím a ruské propagandě (1). A aby občan nebyl na pochybách jakže to má bojovat, hned přidala návod: Nahlašujte lživé zprávy a ruskou propagandu. Jinými slovy – udávejte se.
Nebylo tak těžké odhadnout, co se tímto v současné epoše všeobecné nenávisti vyvolá. Jaká to bude udavačská smršť. Přesto nápad dostal zelenou.

Uvedu jeden příklad za všechny. Nedávno proběhl v médiích případ učitelky, kterou si nahrál její žák, když mluvila o válce na Ukrajině. Obsah její řeči a nahrávku nyní řešit nebudeme. Společnost se opět rozdělila na dva nesmiřitelné tábory. Pak už jen stačilo zastat se učitelky na sociální síti a hned v komentářích poletovalo vyhrožování o podání trestního oznámení. Když už tohle někdo chápe jako důvod k nahlášení, dokážete si představit co můžeme čekat?

S jistou nadsázkou by se dalo říct, že za chvíli to tady bude vypadat jak za Francouzské revoluce, kde davy kráčely pod gilotinu. Tady budou kráčet davy nahlášených “zločinců” na policejní stanice a skuteční zločinci budou otvírat šampáňo. Policie zůstane naprosto ochromena.

Vždycky, ale skutečně vždycky, ať se to týká čehokoliv, musíme tu pomyslnou strunu přešponovat. Přejmenováváním ulic, vyvěšováním vlajek, zákazem mluvit o některých paralelních jevech, které pomoc uprchlíkům provází.

Pochopitelně, že přetažená struna zní falešně. A čím více se trvá na tom, že hraje rajskou hudbu, tím větší protitlak vyvolává.
Natahovači struny jsou nemilosrdní. Musíš souhlasit bez výhrad, bez výhrad jásat, bez výhrad vítat. Jak to není bez výhrad, je to Putin! A jeho agent.

V poslední době kolem sebe vidím spoustu těchto “agentů”. Všechno je způsobeno tou nešťastnou přetaženou strunou. Rebelové, odmítající jedinou šířenou pravdu, chtěli pomáhat, drželi palce napadené Ukrajině, ale dostal je fanatismus natahovačů strun. Bouří se tím, že říkají věci, které možná zní nevhodně, ale je to jen jistý druh psychické sebeobrany. Netýká se to samozřejmě všech. Vedle těchto rebelů skutečně stojí nekritičtí stoupenci Ruska. Ať už si o jejich názoru myslíme cokoliv, je řešením pozavírat je do kriminálu?

“Českou vlaječkou na profilovce někteří maskují kolaboraci s Ruskem”, píše Jan Cemper na Manipulátoři.cz.(2)

Jestli tohle nevyprovokuje k masovému přidávání si české vlajky na FB profil, tak už nic. Noční můra pro ty, které česká vlajka tak dráždí.

Cemper dále tvrdí: “Naprosto zřejmé je to například na příspěvku, který si přeje, aby v Rusku byla zformována Československá jednotka, která po boku ruské armády dobude Prahu.”

Podle Cempera to údajně sdílí kolaboranti, kteří mají takové přání a jako maskování si vyvěšují českou vlajku. Jak zjistil kontrolor faktů, že to sdílí právě tito lidé? Zjevilo se mu to v hořícím keři?

I kdyby takový příspěvek existoval (a možná skutečně existuje) je naprosto jasné, že ho napsal pomatený člověk, nebo provokatér.

Vyvěšování českých vlaječek na profilu Facebooku nemá co dělat s Cemperovou konspirační teorií, ale s tím, co jsem už uváděl. S duševní sebeobranou. Někomu se prostě nelíbí, že na všech možných i nemožných místech je vyvěšována ukrajinská vlajka. I projev solidarity má určité hranice, které, když se přestoupí, mění solidaritu ve frašku.

Jan Cemper ovšem potřeboval ukázat, že také bojuje. I za cenu, že by jeho informace potřebovaly drobnohled jiného kontrolora faktů.

Určitě je v České republice přítomna nepřátelská pátá kolona, ale ta bude nenápadná, jak to jen půjde. Nebude na sebe nebude upozorňovat tímto způsobem.

Fanatici jediného správného názoru zaměřili svoji nenávist na spoluobčany, kteří nejsou nepřátelé, ale jen odmítli mít pozastavené myšlení.

Jenomže jak známo – přetažená struna dříve nebo později praskne.

 

1. https://denikn.cz/863653/branme-cesko-pred-ruskou-propagandou-vyzyva-vladni-kampan-babisovi-vadi-nahlasovani-lzi/
2. https://manipulatori.cz/ceska-vlajka-na-profilovce-se-stala-symbolem-kolaborace/

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 0,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Pořád je třeba mít na vědomí, že Fialova vláda je s největší pravděpodobností první vládou od dob německé okupace, která veřejně vyzvala k udávání. Možná, že k tomu došlo i na počátku padesátých let, v době nejtužší bolševické diktatury, jinak uritě nikdy. Jaký pádnější důkaz o “demokratičnosti” současné vládní garnitury mohou občané této země dostat. Nevidět to může jen této garnituře bezmezně oddaný fanatický, nemyslící zaslepenec.

  2. ????????????Od teď ( a to NEJSEM,ze zásady žádný fangličkář) českou vlajku a státní znak všude. A vždy. Na autech,domě,oblečení. Dokud tahle pětisebranka nezmizí. Dílem v kriminálech dílem v neoznačených jámách s vápnem. Prostě tam kam jako vlastizrádci,zemští škůdci a kolaboranti s cizí mocí patří. Teď nám nahráli na smeč. Můžeme vyjádřit svůj názor pouhým nošením státních znaků. Nezmůžou nic a nebo se budou muset fašouni definitivně odkopat. Zdůvodnit proč jim vadí znaky země kterou mají vést a spravovat. Tak kdo se přidá? Ps. Poptávám výrobce či obchodníka s rohožkami. Sháním žlutomodrou. Může být prostě dělená půl na půl a nebo modrý podklad s vkusně do kruhu sestavenými žlutými hvězdami. Beru obojí. Hezký den všem svobodným lidem přeje Červený Jiří,,Jiruna “.????????????

  3. S jednou výhradou: V České republice je přítomna nepřátelská pátá kolona, upozorňuje na sebe denně a vzhledem k tomu, že je u vesla, trpí pocitem nepostižitelnosti. Ve skutečnosti je stejným kolaborantem a zasluhuje stejný trest a stejné opovržení každý, kdo jde proti svobodě, ničí nebo jen oslabuje suverenitu České republiky a český národ, lhostejno zda při tom kolaboruje s Moskvou, Berlínem nebo Bruselem. Navíc je úplně jedno zda to dělá pro peníze nebo z hlouposti, vymytý mozek neomlouvá…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*