Rádio Jerevan radostně informuje o nových dotačních programech
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Dotace, dotace. Ten mnohakoňový pohon ekonomického růstu. Stačí vzít peníze lidem, kteří je vydělali, ale neví, do čeho je investovat, a dát je úředníkům, kteří nic nevydělali, ala zato ví, do čeho investovat. Ano, tohle opravdu stačí k tomu, aby ekonomika vystřelila do oblak.

Někteří mají o dotacích své pochybnosti. Jeden z redaktorů rádia Jerevan se snažil argumentovat, že se při jejich rozdělování spousta peněz nějakým způsobem záhadně ztratí, prý pro to dokonce existuje odborný termín odkloní. V demokratické redakci rádia Jerevan ovšem nemají takoví redaktoři co dělat. Poslední, co slyšel, bylo „pá, pá.

Asociace profesionálních pohádkářů se ptá:

Milé rádio,

jaké nové dotační programy plánuje vyhlásit Evropská unie?

Rádio Jerevan:

„Evropská unie si je velmi dobře vědoma toho, že bez dotačních programů by nemohlo existovat několik významných průmyslových oborů, které zaměstnávají tisíce dobře placených lidí, čímž významně přispívají k růstu ekonomiky. Namátkou je možné jmenovat neustále rostoucí sektor vypravěčů pohádek o tom, kolik dobra předložený projekt přinese.

„Nicméně v odpovědi na vaši otázku uvádíme, že nově chystá Evropská unie dotační program na podporu vyššího zisku. Firmy, které prokáží, že mají malý zisk, mohou zažádat o přímé dotace na jeho zvýšení. V žádosti je nutné uvést pouze důvody malého zisku.

„Ale pozor, není to tak jednoduché. Pokud sedmnáctičlenná hodnotící komise dospěje k závěru, že důvodem malého zisku je nekompetentní vedení, bude nutné předložit další dokumenty: a) certifikát sexuální orientace s vykonanou zkouškou, b) interní směrnice firmy, jejichž počet nesmí být nižší než 33 kusů a c) oslavnou báseň na unijní směrnici General Directive of Directives. Předložené dokumenty bude hodnotit další komise bodovým systémem.”

Kontrolní komise Evropské Unie poslala formální a velmi ostře formulovaný dotaz:

Rádio,

protože jsem neměli čas na kontrolu přidělených dotací z důvodu nutnosti vyplňovat každý den svoje cestovní příkazy pro zvýšení nedaněného příjmu, ptáme se, jak je možné, že nejvyšší dotace dostane v příštím roce Rumunsko? Žádáme o zaslání písemného zdůvodnění, které můžeme přiložit do naší kontrolní zprávy, již jsme ze zřejmých důvodů nestihli kompletně vypracovat. ”

Rádio Jerevan:

„Děkujeme za milý dotaz. Skupina zeměpisných expertů ve své zprávě upozornila na to, že rumunská vláda sama o sobě vytvořila rozsáhlé genderově chráněné území. Zprávu zeměpisných expertů posoudila komise pro rovnost a dospěla k závěru, že se jedná o revoluční čin. Proto dostane Rumunsko na každého občana Transylvánie částku 1 milion Eur.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Milé rádio Jerevan, skutečně existuje ekonomický odborný termín na rozdělování peněz které se nějakým způsobem záhadně ztratí. Jmenuje se “děravý sud”, někdy také “Okunův děravý sud” podle ekonoma Arthura Okuna (1928-80) a říká, že čím víc do něho nalijete, tím víc se z něho ztrácí. Zákon svými experimenty potvrdily Komise Evropského svazu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*