Řečené ‚manko‘ hlavy státu
Sdílet článek:
Miloš Zeman se svým výrokem o ‚manku‘ pokoušel upozornit na to, že ruští agenti nejenom vyhodili sklad do vzduchu, ale že před tím také zavraždili dva naše občany a že odcizili větší množství zbraní a tak způsobili ‚manko‘.

Miloš Zeman promluvil za Českou republiku, a jelikož je podle Ústavy hlavou státu, co řekl, to by mělo být v zahraničí vnímáno jako oficiální stanovisko, ale doufejme, že už si i v zahraničí trochu zvykli na jeho ústavní svévoli.

Přesto se pokusme porozumět, co nám vlastně řekl, když tvrdil, že důvodem výbuchu, mohlo být ‚manko‘.

Samozřejmě ‚mankem‘ je vyloučeno, že by k výbuchu došlo neodbornou manipulací. Verzi o neodborné manipulaci se zabezpečeným materiálem u profesionálních specialistů se stejně nikdy nedalo věřit.

Tedy za prvé by mohli ‚manko‘ způsobit dva zaměstnanci firmy IMEX Vratislav Havránek a Luděk Petřík. Dovedete si představit, že by někdo chtěl zamaskovat ‚manko‘ sebevraždou ještě k tomu ve dvojici? To je taková hloupost, že tuto variantu můžeme určitě také vyloučit.

Za druhé by mohlo nastat ‚manko‘ v účetnictví firmy, které si způsobili majitelé firmy otec a syn Bernatíkovi sami sobě. To je také hloupost, pokud způsobí podnikatel ‚manko‘ sám sobě, jmenuje se to ztráta a prostě se odepíše, kvůli tomu není třeba si působit další škodu. A že by kvůli tomu poslal dva své zaměstnance na smrt, když by si mohl výbuch naplánovat tak, aby při tom nikdo nezahynul? To je tak velký nesmysl, že tuto variantu můžeme zcela jistě také vyloučit.

Zbývá tedy poslední třetí možnost, ‚manko‘, jinak řečeno odcizení velkého množství zbraní, které by pak chyběly v evidenci, musel způsobit někdo další zvenku. A ten někdo další si zbraně, výbušniny a střelivo naložil, odvezl, zmizel, a za nějakou řekněme třičtvrtěhodinu došlo k výbuchu. Pokud by během této doby byli pánové Vratislav Havránek a Luděk Petřík naživu, zcela jistě by za prvé protestovali proti násilného vytváření ‚manka‘ ve skladu, a pokud by byli naživu v době, kdy ve skladu začalo hořet, měli by dost času jedněmi nebo druhými otevřenými dveřmi utéct. Můžeme tedy dovozovat, že tyto dva pány zavraždil ten, kdo ‚manko‘ způsobil. A výbuchem zamaskoval nejenom ‚manko‘, ale i dvojnásobnou vraždu.

Zbývá odpovědět si na otázku, kdo to byl. Vzhledem k tomu, že víme, že se v tu dobu vyskytovalo na našem území až 8 ruských agentů z jednotky 29155, kteří měli o vrbětické zbraně zájem, a víme, že ti nejznámější dva, kteří to všechno připravili, už odjeli, zbývá na způsobení ‚manka‘ a na vraždu ještě 6 agentů. Jeden z nich byl vysoce postavený velitel, ten asi akci kontroloval z nějakého bezpečného úkrytu, zbývá jich pět. To by asi ke způsobení takového ‚manka‘ stačilo.

Miloš Zeman se svým výrokem o ‚manku‘ pokoušel upozornit na to, že ruští agenti nejenom vyhodili sklad do vzduchu, ale že před tím také zavraždili dva naše občany a že odcizili větší množství zbraní a tak způsobili ‚manko‘, což jsme doposud nevěděli. Je možné, že má ze svých nadstandardních vztahů s Ruskem více informací, než Policie. Ostatně s panem Bernatíkem společně navštívili Tádžikistán týden před druhým výbuchem, třeba se po cestě něco doslechl. Každopádně celý svět musí nyní i tuto Zemanovu variantu začít brát vážně jako vyšetřovací verzi. Je to stále ještě hlava státu.

Jiří Payne

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (No Ratings Yet)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*