Ruské pnutí
Sdílet článek:

JINDŘICH KAREL

Zdá se, že  v pátek ( 23.6. 2023 ) a sobotu bylo možno pozorovat v Ruské federaci pnutí mezi mocipány. O nic jiného v dané záležitosti nejde.

V průběhu soboty prý došlo prostřednictvím běloruského prezidenta k dojednání uklidnění situace.

Podle mě nebude mít dohoda Putin – Prigožin žádné trvání. Je zjevné, že režim potřebuje čas, aby připravil vypořádání se s Prigožinem, a Prigožin zase potřebuje přeorganizovat logistiku.

Zároveň nepadlo ani slovo o tom, že by ruská generální prokuratura ukončila překotně započaté vyšetřování Prigožina.

Jsem toho názoru, že Prigožin fakticky skončil, a nedivil bych se, kdyby se už připravovalo “do foroty” prohlášení k jeho ( jak jinak ) neočekávanému úmrtí.

K celé věci mě zaráží komentáře “našich” ministrů zahraničí a vnitra. Kdyby se bývali řídili tím, že ráno moudřejšího večera, mohli bývali vytvořit méně divokou reakci.

Ruská pseudo vzpoura má potenciál v konečném důsledku předestřít návod pro podobně nakopnuté jedince typu Prigožin v obdobných režimech, případně pro ideologicky bezobratlé postavy ve státních strukturách, které uvažují například o přezkupení vlivu v rámci státní hierarchie.

Nespokojenost se projevuje v posledních třech letech v různých zemích, příčina nespokojenosti je pokaždé různá či navzájem podobná, jmenovatel je téměř vždy stejný.

V tom ohledu budu se zájmem sledovat dění také v naší zemi.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Myslím, že jste vedle, jak ta jedle. Nejenom vy, ale i celá alternativa, ale i celý mainstream. Projektujete si do jednání Putina vlastní představy a vychází vám z toho, něco, co nebylo řečeno. Projev Putina jsem celý viděl. Mluvil tam pouze o zrádcích. Nemluvil o zrádcích Wágnerovcích, nebo zrádci Prigožinovi. Podle mě, mohl mít na mysli i zrádce v Gnerálním štábu a MO. Proto to dopadlo, jak to dopadlo. Generální štáb a MO dostalo varování, co se jim může stát a jak rychle si to s nimi vyřídí, kdyby zradili a že za nima žádné jednotky nestojí. Proto jsou z toho všichni tak paf.Proto se spojený Západ tak obává, aby se jaderné zbraně nedostaly do jiných rukou.(Do jiných rukou, než jsou ruce Generálního štábu a MO). Tam jsou podle nich (pro ně) asi v bezpečí. Proč? Podle mého názoru se díky této akci jaderná 3.světová válka, plánovaná na tuto dobu, zatím odkládá.Doufám teda!Nerad bych se mýlil.

  2. J.Zadne tresky plesky.Pan vedouci zlocincu a vrahů lže ze nešlo o ty lidičky na Donbase a rozkradeni surovin Dombasu.On se svou sqadrou vrahu se boji řict pravdu.Zabijet a vrazdit se neboji,ale z toho se rozklepali a začli se bat a lhat.Tak to vidíte.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*