Smrdutý kouř v kostele
Sdílet článek:

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

Při nedělní mši v Rokytnici nad Rokytkou místní farář Jan Krbec proměnil kostel v agitační místnost. Ke svým farníkům se obrátil s následujícím sdělením: „199 lidí tady v Rokytnici volilo Andreje Babiše, doufám, že tady nesedí. Nehlaste se, nebo vám ublížím. Prosím vás v druhém kole volte demokratického a nepopulistického kandidáta.“


V tomto okamžiku jsem si vzpomněl na tu část Nového zákona (Jan 2.13-22), kde Ježíš vyhání směnárníky a kupce z chrámu se slovy: „Jděte s tím odtud!“

Protože jak jinak vyložit farářova slova než jako kupčení s vírou přítomných farníků, pro které je autoritou. Svobodná volba je základ demokracie. Když mně můj kamarád, kamarádka, někdo z rodiny řekne, že volí někoho jiného než já, nebudu sice nejšťastnější člověk na světě, ale budu to respektovat. Na našem vztahu to nic nezmění.

Farář se později pokusil svoji výhružku zlehčit s tím, že se jednalo o žert. Opravdu skvělý „žert.“

Krbec považuje zveřejnění tohoto videa za nedobré a obviňuje ze zveřejnění dezinformační weby.

Z čeho je obviňuje? Ze zveřejnění pravdy? Neměla by pravda být pro kněze jednou z nejvyšších met? Místo politikaření. (Pravda vás osvobodí, Jan 8:31)

Nepřekvapuje, že Krbec označil weby, které jeho úlet zveřejnily za dezinformační. Taková je současná liberální mantra. Nepříjemná fakta, názor, kritika, vše, co není v souladu s mainstreamovou pravdou, je dezinformace. I v tomto se kněz držel vládní linie.

Církev se nám vůbec začíná poněkud radikalizovat. Karmelitáni raději uzavřeli kostel Panny Marie Vítězné, kam chtěl Babiš přijít navštívit uctívanou sošku Pražského Jezulátka. Podle jeho tvrzení to dělá pravidelně před těžkým rozhodnutím. Je to soukromá věc Andreje Babiše, nikomu nepřísluší, snad kromě Boha, posuzovat upřímnost či neupřímnost tohoto jeho konání. Ve chvíli, kdy i kostely začnou kádrovat, kdo je smí nebo nesmí navštívit, budeme blízko rčení…

…když nás nepustíte k Bohu, půjdeme k ďáblu.

Zatím by ovšem k čertu měli jít všichni ti kádrováci v sutaně.

A to prosím říkám jako katolík, i když nepraktikující.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*