Soudruzi v EU opět poroučí větru, dešti. Tentokrát se rozhodli, že až Ukrajina definitivně slavně zvítězí, přemění ji na vzorový bezuhlíkový sociální stát
Sdílet článek:

JANA MARKOVÁ

Musím říct, že při čtení této chiméry jsem málem vyprskla smíchy. Ukrajina má milion a jeden problém, ale Evropská unie s Rusem téměř v Kyjevě řeší uhlíkové emise. Též obnova válkou zničené země nemá probíhat co nejrychleji a nejefektivněji, nýbrž zeleně udržiteně, a hlavně grýndýlově. Teď už jen čekám, kdy jim na tu obnovu nařídí genderové rozložení ve firmách, které ji budou provádět, podmíněné tím, že jim to EU bude platit. Taky jsem zvědavá, jak se s tím Ukrajinci poperou, a kolik „ONO“ a „cítím se jako motýl ve větru“ budou například v odklízecích pracích tolerovat.


Rezoluce byla přijata drtivou většinou všech europoslanců, prý proto, že její součástí bylo i přijetí Ukrajiny do NATO. Prostě budete volit pro zelenou, nebo nebudete volit ani pro členství v NATO. Být Ukrajinou, začala bych lehce přemýšlet, do jaké oprátky to v podobě vstupu do Evropské unie strkám. Budé jí totiž diktovat evidentně naprosto všechno, v zájmu jejich dobra samozřejmě, až jim z té země nic normálního nezbyde. Půdu, suroviny a firmy si rozeberou cizí nadnárodní společnosti a místní budou jen naplňovat západní ideály svou levnou prací.

No a kdo celou tuhle srandu bude platit? No samozřejmě i my. Počítá se s tím, že na rekonstrukci zničených měst a infrastruktury bude potřeba vydat okolo 750 miliard dolarů (17,8 bilionu korun). Financování mají zajistit především země EU koordinované Bruselem formou půjček. Kdo si myslí, že tyto „půjčky“ má šanci Ukrajina splatit, je mírně řečeno naivní. Ale já si myslím, že si to ve skutečnosti nikdo nemyslí a je to jen oblbování pro lidi, aby moc neremcali, a dál ve jménu Ukrajiny chudli. Tentokrát už ale zeleně.

Ano, to se nám ulevilo. Celá Evropa je na hraně ekonomického kolapsu, ale pořád neochvějně míří hlavou do zdi. A tentokrát se rozhodla vzít sebou i Ukrajince.

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

 1. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby Ukrajinci vyhodili vládu z okna, vrhli se do ruské náruče “to ne my, to ten ošklivý Západ” – a odmítli své dluhy platit. Ještě by mohli zažalovat USA v Haagu. že jim jejich Abramsy a Leopary zničily ornici. Mají precedens ze SSSR. To by byla sranda!

 2. K.D.Víte že je statisticky dokázáno že západ a USA můžou i za to,že slunce vyjde každé ráno?A víte že RF napadla Ukrajinský nezávislý stát a ta se brání krádeži svého území a připojení k RF? Sranda je to,že to někteří považují za srandu.

  • Co to je Ukrajinský nezávislý stát? Kdy vlastně byl nezávislý?
   Tak nejvýše dva roky poté, co odešel ze SSSR. Pak už se Ukrajina zadlužovala (Rusko za Ukrajinu zaplatilo její dluh vůži Svazu) a Ukrajinci houfně odcházeli.

   • Prosím pěkně, měřítkem nezávislosti státu je její doba trvání? A když už jste nás u jiného článku poučil o právu národů na sebeurčení, tak Ukrajinci ho podle vás nemají??
    Ale možná sdílíte postoj russáků, že jsou Ukrajinci jen takoví zlobiví, odrodilí, russáci, nevděční za to všechno dobro, co jim russák přináší na tancích. Tím by se to pak ovšem vysvětlovalo…

    • Máte to nějaké pomotané. Zkuste si nastudovat nedávnou historii. Zjistíte, že po majdanu začali “právo na sebeurčení” upírat kyjevští ukrajincci donbasským russákům.

     • Ano, potom, co tam začali dělat bordel „zelení mužíčkové z Kremlu“ ve spolčení s místními separatistickými bandity. Vy zase, jak se zdá, máte krátkou, nebo spíš selektivní paměť.

     • Jasně. A majdan zorganizoval Putin.
      Majdan, tedy nelegální státní převrat, proběhl koncem února 2014. V dubnu byla vyhlášna DLR a LLR. 15.4. byla zahájena na Donbase “protiteroristická operace”, stále ještě nelegální vládou. Volby na Ukrajině (ovšm bez účasti separatictů) proběhly až v říjnu. Válku proti vlastnímu obyvetelstvu tedy začal nelegální ukrajinský režim. Jestli hledáte nějaké zelené mužíky, dosaďte si je na správné místo v časové ose. K majdanu správně patří krvavá Viktorka Nulandů.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*