Tak Jefim Fištejn to řekl na plnou hubu, paní Müllerová
Sdílet článek:

LUBOMÍR MAN

„A cože měl říct, milostpane? Já jsem to jméno ještě neslyšela“.

„To se ani nedivím. Je to novinář, narozený v Kyjevě a teď piše u nás. Včera k večeru mluvil s nějakou moderátorkou na ČT24 o válce na Ukrajině a řeknu vám, že bylo co poslouchat“.

„Vy mě napínáte, pane Švejku. A co tak světobornýho řekl?“

„S tím světoborným jste se, ženská, skoro trefila. Protože on snad jako první na světě řekl, a to, jak říkám na plnou hubu, o co Západu v Rusku vlastně jde. Víte, přesně jsem to nevěděl ani já, možná jsem něco tušil, ale on vám to ten Fištejn v tom studiu rozbalil tak, jako když na trhu nedopatřením kopnete do nůše s kuřaty a ta kuřata se vám rozběhnou po náměstí“.

„Já to žluté náměstí úplně vidím, milostpane, ale pořád ještě nevím, co to ten pan Fištejn vlastně řekl. A to bych si ráda poslechla“.

„Dobře, tak napněte uši. On řekl, že jediný možný výsledek války na Ukrajibě je ten, že Ukrajina nebo Západ nebo NATO – nebo všichni dohromdy – to už jak chcete – tu válku vyhraje, a ti tři vítězové pak přistoupí k jedinému možnému řešení, co dál s Ruskem. A to řešení že nemůže být jiné než fragmentace Ruska. A to na věčné časy“…

„A co ta fragmentace, pane Švejku, jako má být?“

„Občas bylo venku líp než ve škole, že ano, paní Müllerová? Fragmentace znamená rozdrobení. A on ten Fištejn hned taky popsal, že se to Rusko bude drobit tak, že Rusko zmizí a na jeho místě vznikne řada států a státečků, které budou tak malé, že s nimi zbytek světa už nikdy nebude mít žádnou starost“.

„Ale to přece nejde,milostpane. Aby najednou zmizela tak velká země. A ruské nezůstalo nic. Ani třeba okolí Moskvy?“

„Zřejmě se s tím takto počítá, paní Müllerová. A víte, nezdá se mi, že jde o blouznění českoukrajinského novináře. To by si pan Fištejn nedovolil. On, podle mě, dostal povolení promluvit v Česku, ale možná i ve světě, o západním řešení ruského problému jako první. A teď se čeká, jak na ně svět bude reagovat. A podle toho se politika Západu bude ještě v drobnostech, upravovat. Ale fragmentace zůstane jako základ. To je všechno. Ale já už musím letět. Jinak kumpáni U kalicha budou brblat“.

Lubomír Man

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Tak předně pan Fištejn je ukrajinský novinář s českým pasem. Stejně jako Mitrofanof je Rus s českým pasem a další podobní exoti. Českého na nich nevidím nic. Tady u nás řeší to, co v jejich domovině posrali oni a jejich soukmenovci. Za druhé Rusko má tu smůlu, že “sedí” na obrovských zásobách surovin. Jinak by po něm neštěkl ani pes. Ani USA pes, který občas někde provede pár zkušebních vrtů a zjistí, že je tam ohrožená demokracie…:-)

  2. R RF nikdo nepotřebuje krást suroviny,kdyz si je v klidu může od ní koupit což take EU dělala.Nyní si je koupí jinde protoze zabijení sousednich narodů netoleruje.No a RF ztratila lukrativní trh EU,a musí teď vzorně dodavat do země draka at nedopadne jak s EU.Tam se na žadne kapaní oleje z potrubí nehraje.

  3. Fištejn není Ukrajinec ani Čech ale Žid. Stejně tak jako Zelenský a jeho ukronáckové. Toho ruského bohatství se potom podle jejich plánu zmocní Židé prostřednictvím Anglosasů. Snaží se o to už více než 200 let od doby, kdy Židi zafinancovali Napoleona, aby podnikl tažení do Ruska. Pak to zkusili i s Hitlerem a dopadlo to stejně tristně.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*