Voliči proti sobě
Sdílet článek:

MAREK ŘEZANKA

Ať již hodnotíme parlamentní volby ve Francii či ve Spojeném království, lze konstatovat jediné: Voliči chtějí kvalitativní změnu. Dožadují se v prvé řadě sociálních práv. Ve Francii se lidé bouří proti asociálním úpravám v zákoníku práce či proti takzvané důchodové reformě. Ve Spojeném království je velikým problémem stav zdravotnictví – a opět se zde jedná i o zaměstnanecká práva. Obě země se potýkají s nezvládnutou migrací – a do toho se obě země – spolu s Německem, které se rovněž vyznačuje hrubě nezvládnutou migrační politikou – výrazně angažují v eskalaci konfliktu na Ukrajině, kam odtékají výrazné finanční částky, které potom scházejí právě v sociálním systému, ve zdravotnictví či ve školství. Sociální a ekonomická úroveň velké části populace klesá – a tito lidé cítí, že nemají zastání. Má to jedinou vadu: A totiž tu, že část voličstva má stále pocit, že musí volit tak, jak mu nařizují samozvané elity. Potom se stává, že výsledky voleb jsou více méně patové – a že voliči se naplnění slibů, které jim byly dány, nedočkají. Není totiž možné na jedné straně slibovat sociální blahobyt – a na druhé straně odvádět více a více peněz na zbraně do války, kterou navíc nelze vyhrát – pouze ji lze přetavit do podoby zničujícího jaderného konfliktu.

Vrcholem všeho je stav ve Spojených státech amerických. Tam je po televizní debatě, k níž došlo na konci června, zcela zřejmé, že „císař je nahý“, ale tento císař zcela evidentně musí dostát své pohádkové pověsti – a jít nahý v průvodu až do konce. Hans Christian Andersen by nad J. Bidenem jistě zaplesal. To je totiž člověk, který se na první pohled neorientuje v prostoru ani v čase (Škoda jen, že to nevidí expertka na „demenci na dálku“, Džamila Stehlíková, která rozpozná každý neduh u Miloše Zemana, ale u pana Bidena zřejmě vždy včas vypne televizi) – a lze tedy předpokládat, že za něho rozhodují jiní. A pro někoho takového má Evropa chudnout? Pro někoho takového mají lidé v Evropě rukovat do války?

Je na evropských voličích, aby toto již konečně pochopili – a napříč evropskými zeměmi začali vymáhat své skutečné zájmy, bez ohledu na mainstreamová média a zděšené kvokání pseudoelit.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*