Vracíme se do komunistické totality? Ne … jen jsme ji kvůli komunistickému smýšlení většiny společnosti nikdy neopustili
Sdílet článek:

Když jsme se v listopadu 1989 radovali nad vítězstvím nad bolševickou tyranií, měli jsme raději zvolit daleko střízlivější pohled. Podařilo se nám možná odstavit od koryt Jakešovu kliku KSČ, ale to bylo asi tak všechno. Pevně zakořeněný komunismus ve společnosti zůstal a je tu s námi dodnes.

A pociťujeme to na každém kroku. S jedním rozdílem, rudý mráz už nepřichází jen z Moskvy, ale dnes již bohužel i z Bruselu či Washingtonu, ale vlastně skoro z celého světa. Lidstvo zbohatlo, zlenivělo a zpanchartělo a došlo k přesvědčení, že nemusí pro svoje pohodlné žití moc makat, ale že stát se postará. Ve všech bohatých částech zeměkoule obyvatelstvo vzývá sociální stát, dotace, přerozdělování, progresivní daně, pozitivní diskriminaci a další výmysly novodobých bolševiků, kteří díky tomu veskrze všude vládnou.

Na této neokomunistické vlně se samozřejmě dnes veze jak Česká republika, tak celá EU, ale i třeba Bidenovy USA. Papaláši velmi rychle rozpoznali nálady obyvatelstva a dávají jim socialismus měrou vrchovatou. Kupují si volební hlasy házením pomejí líným prasatům do žlabů a zdá se, že většinové společnosti to vyhovuje a akceptovala tento děsivý stav.

Nikdo si už netroufne připomínat krev, pot a slzy, na kterých se dříve budovala prosperující společnost, neboť je předem odsouzen k neúspěchu. Situace tedy přesně kopíruje stav v ČR po roce 1948, kdy bolševik také sliboval létající pečené holuby všemu lidu a každý, kde se opovážil pochybovat byl zrádce a narušitel světlých zítřků. Stejně jako dnes desinformátor, rasista či xenofob.

V takovéto situaci je nesmírně těžké dělat pravicovou politiku či pravicový zpravodajský deník jako je Pravý prostor. Společnost na to není většinově naladěna. Komunistické myšlení zažrané po generace do mozku lidí to nedovoluje. Je to vidět i zde v diskuzích. Nechce se mi ani komentovat valnou většinu diskusních příspěvků pod seriálem článků “Bourání komunistických mýtů”. Kolik stesku po “starých dobrých socialistických časech” se tam vypisuje. Jak prý je “Bourání komunistických mýtů” špatné a jak by nemělo být vůbec publikováno. Nechápu … proč tedy někteří diskutující chodí na pravicový PP a nediskutují raději na Novinkách nebo Haló novinách? Že by snad tam nemohli takto zneužívat svobodu slova? Je mi z toho smutno, ale bohužel je to odrazem současné společnosti … téměř jediné pravicové médium v ČR a diskuse má jak Rudé Právo. Ale i toto je bohužel svoboda slova.

O to více si vážím lidí, kteří se i dnes nebojí zvedat pravicové myšlenky v politice. A to i přes to, že musí vidět, stejně jako já, že je to cesta proti proudu. Lidé s pravicovým myšlením jsou ostrakizováni a dehonestováni ze všech stran. Snaží se je zlikvidovat současná vládnoucí věrchuška, jí se podbízející maistreamová média, uplacené neziskovky, ale bohužel i většina komunismem promořených obyvatel. Nikdo ze jmenovaných totiž nechce přijít o své neosocialistické výdobytky, které jim za erární (stále nově a nově tisknuté) peníze zajišťuje pokrytecké panstvo, vládnoucí stylem po nás potopa.

Kam to tedy všechno může dojít? Samozřejmě ke katastrofickému konci. Nekryté peníze bez jakékoliv hodnoty, neustále pumpované do ekonomiky, pěstovaná závislost lidí na státu, utahování šroubů všech svobod … to vše jsou předzvěsti společenské apokalypsy, která zákonitě musí přijít a jejíž náznaky již pomalu začínáme vidět a pociťovat. Bohužel společnost je nepoučitelná a bude si asi muset vypít kalich hořkosti až do dna. Ale to co nás čeká už nebude jen taková legrační sametová revoluce, to bude masakr děsivých rozměrů napříč celým “rozvinutým” světem. Budeme týt držkou v zemi. Tentokrát absolutně.

KAREL KŘÍŽ

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Tak nevím. Autor kritizuje komunismus (tedy prakticky spíš socialismus) a ty, kteří se proti němu dostatečně nevymezují, a přitom přehlíží, že minulý i současný socialismus je jen produktem kolektivismu a etatismu. To od Petaxe jsme mohli číst články jako „Rozhodný odpor proti kolektivismu“ nebo „Současný stát je supersocialistický“. Petaxe je veliká škoda.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*