Všichni trochu zchudneme …
Sdílet článek:

Všichni trochu zchudneme, říká nám blahosklonně premiér Fiala. Chce tím říct, že přijdeme o trochu luxusu. O ten luxus, který stejně lidé jako Fiala považují za nemorální. Jenomže ono jde o něco jiného: být chudší znamená mít horší zdravotnictví, znamená to jíst hůř, znamená to, že se dožijeme o něco méně let. Znamená to, že se zvedne míra stresu a následně přijdou různé nepříjemné choroby. Znamená to, že se zvedne kriminalita a další patologické jevy spojené s chudnutím (alkoholismus, drogy, domácí násilí).


Že máme poslušně souhlasit s chudnutím, o tom se nás tato parlamentní garnitura (ANO, ODS, Piráti a další) snaží přesvědčit dva roky. Dva roky tito zločinci decimují naši ekonomiku ve jménu tzv. boje proti kovidu. Teď se nám chystají zasadit další ránu.

Ať je Putin sebevětší darebák, stav naší ekonomiky a vše, co se dále stane, to není vina Putina ale našich politiků za posledních dvacet let. Oni vedli válku proti kapitalismu. Oni znemožnili této republice bohatnout. Oni dovolili založit energetiku na totálně iracionálních základech. A teď se nám tito pokrytci, neschopáci a zločinci snaží namluvit, že se s tím prostě musíme smířit. Jako bychom si chudnutí zasloužili. Ve skutečnosti SE S TÍM SMÍŘIT NEMUSÍME. Mnohé se dá ještě zachránit. Můžeme se vrátit ke kapitalismu. Krizová doba je vhodná k radikálním reformám. Jenomže lidé jako Fiala či Babiš žádné reformy dělat nechtějí. Chtějí dál ničit svobodu v této zemi – čímž budou dále ničit naši ekonomiku. A oni sami chudobu nepocítí, ve slonovinových věžích si ústřední topení nevypnou. To naordinují nám. Nám, které pokládají za své nevolníky.

A přitom je to tak snadné… Vypráskat nepřátele kapitalismu, všechny ty Babiše, Fialy, Rakušany, Okamury, Jurečky a Pekarové-Adamové z jejich pozic. Otázka nezní, zda musíme chudnout. Otázka zní takto: chcete kapitalismus? Nechcete? Myslíte si, že kapitalismus je nemorální? No, tak to holt budete skutečně chudnout.

 

Luboš Zálom

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Pan profesor ať si pro mě a za mě chudne, já už ale nemám kam chudnout – a takových nás jsou miliony.

  2. Jde jen o další utahování opasků emeritního prezidenta Václava Klause.
    Ten sice tvrdí ve velmi dlouhé rozvité větě, že nic takového neřekl:

    “A i když mně je podsouváno heslo o utahování opasků, ač jsem já ho nikdy neřekl, ale nebylo možné už ho zastavit, už bylo natolik se mnou spojováno, že už jsem neměl ani důvod proti tomu protestovat, ač na začátku těch devadesátých let žádné vědomé utahování opasků nebylo, tak teď teprve je to heslo namístě, a teď by si český národ měl říci: A teď si musíme utáhnout opasky.”
    https://www.klaus.cz/clanky/1699

    ale nikdo mu už opasky neodpáře.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*