Vystavěli jsme celosvětový systém na lži
Sdílet článek:
BOHUMILA TRUHLÁŘOVÁ

A dá se lež reformovat? Dal se nacismus, komunismus reformovat? Nějakými reformami poopravit, upravit, něčím vyšperkovat, vylepšit, uvést do takového stavu, aby byl lidem ku prospěchu, aby smysluplně fungoval?

Spadne-li na mě černá plachta uvolněná z nákladního vozu, na kterém vezli hnůj, celou mě zahalí a přitiskne k zemi svou tíží, mohu předstírat, že jsem ok. Že žiju krásně a jde se mi životem jako bych kráčela rozkvetlou loukou, ale to si budu pouze namlouvat, skutečnost bude jiná. Můj život pod těžkou černou neprůhlednou a navíc páchnoucí plachtou nepůjde ničím vyšperkovat, poopravit, zreformovat do podoby, abych nebyla pokrytá vrstvou hnoje a mohla pohodově žít.

Žádná reforma, dokud zůstanu pod plachtou, mi nepomůže. Pomůže mi jediné, temnou zátěž zcela odložit stranou.

Temnou zátěž nacismu, komunismu máme za sebou, víme jak tíži a lidstvu jako celku neprospívá. Byl výhodný pro pár jedinců, ti tento stav zinscenovali a lidstvu coby jedinou možnost života podstrčili, aby je mohli v pohodě ovládat. A dnes? Co se děje právě teď?

Už lidstvo pochopilo ovládací mechanismy táhnoucí se kam lidské oko dohlédne, které dokola opakují pořád to samé: 1. zpacifikovat odvážné (církev je zaživa pálila na hranicích, nacisti a komunisti popravovali a zavírali do kriminálů) a dále 2. donutit k poslušnosti ty zastrašené a k tomu 3. využít křiváky, ty přemluvit ke spolupráci… Jak přemluvit? Penězi, hmotným majetkem. A také výhodami na úkor druhých: dosazením na posty, kde mohou ovládat ostatní, tedy zvýhodněním určitou formou moci.

A co žijeme dnes? Už jsme zase pod plachtou od hnoje a je nám podsouváno, že smrdutý život v temnu nám musí stačit? Nebo otevíráme oči, jako říkal např. pan Alfréd Strejček v rozhovoru s panem Robinem Čumpelíkem z Inovace republiky, kdy stejně jako mnozí další připomíná: „Jinak než od kořene věci změnit nepůjdou“…? A jak neskončit u slov, u volání po lepší společnosti? Existují někde zásady, jsou zveřejněny postupy, podle kterých může společnost fungovat, aniž by jedinci mezi sebou soupeřili, šli si po krku? Je možné v dnešní době nastolit pravidla, podle kterých by lidé žili v pohodě, ve shodě, ve vzájemné pomoci a to jak v rodině tak i v celé společnosti?

Je pěkný život utopie nebo životní nezbytnost, protože už jsme došli na hranu propasti a jestli s tím nezačneme, čeká nás jediné: pád dolů?

A věříte, že zákonitosti, které pohodový život bez bojů a strádání umožňují, existují? Znám je roky např. od filosofa a spisovatele ing. Jana Konfršta a mně ´napadají´ jsou mi ´sdělovány´ už 30 let od roku 1993 s dovětkem, že si je nesmím nechat pro sebe, že mám povinnost je šířit (jsou popsány v mých knihách, konkrétně postupy budování smysluplné společnosti jsou v 2. dílu: Vesmírné zákony v praxi.) Informace jsou mezi námi už roky, leč na Zemi jsme podle nich ještě nezačali žít… A? Jestli se nechceme totálně zničit, tak začít musíme.

 

blogosvet.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,30 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*