Zlaté české ručičky a zástup úřednických darmošlapů
Sdílet článek:

VIDLÁK

Zlaté české ručičky a Francie v plamenech. V éteru stále silně rezonuje téma nové migrační dohody, kterou naše vláda s velkou dávkou samochvály schválila. Zdá se, že setrvalým cílem Evropské komise a většiny Evropského parlamentu je pokračování masové imigrace s tím, že ti, kteří přicházejí nepozváni, již nebudou označováni za nelegální. A další změna spočívá v tom, že už se jako akceptovaný důvod pro udělení azylu uvádí, že přicházející osoby “jdou za lepším životem“, což zjednodušeně znamená, že se má akceptovat ekonomický motiv imigrantů. V Evropském parlamentu se nyní oficiálně hovoří o potřebě příchodu “talentů”.

Přiznává nám konečně evropská elita barvu a otevřeně nám říká o svých plánech na vytvoření nové “multi-kulti Evropy“?

Víte, ty ulice nehoří, protože je to plán elit. Ty ulice hoří, protože se to elitám poněkud vymklo z rukou. Nebo si snad myslíte, že tam, mezi tou revoluční islámskou mládeží, má Klaus Šváb nějaké slovo? Jistě, neomarxistická levicová zlatá mládež to tam umí ponouknout k rabování, ale silně pochybuju, že by ho stejně i dokázala zastavit a nebo nasměrovat alláhův hněv žádoucím směrem.

Teď tam jen sklízejí to, co zasadili před mnoha lety, by dokonce před mnoha desítkami let. Mnohokrát byli varováni, ale neposlouchali, protože se to nezdálo tak hrozné. Teď se to špatně bere zpátky a to i za předpokladu, že by volby drtivě vyhrála LePennová.

Ostatně u nás teď také sklízíme výsledky hospodářské politiky, která se udělala před rokem 2000. A také nějak nejde vzít za zpátečku.

A ohledně plánu evropské elity na multikulti Evropu bych si úplně nedělal starosti. Jestli to takhle půjde dál, tak celá EU vezme neslavný konec ještě dřív, než jejich eurohodnotné plány.

A co ony pověstné zlaté české ručičky? Cožpak o ně už není v naší zemi zájem?

No… zkuste si založit nové podnikání. A hned zjistíte, že vaše zlaté ručičky jsou sice hezká věc, ale budete jimi živit, kromě sebe a své rodiny, ještě celou řadu úřednických darmošlapů, kteří k vám budou jezdit dělat kontroly, aby ověřili, že to děláte tak, jak by to dělali oni, kdyby to uměli. Zpravidla zjistíte, že vás vaše zlaté ručičky pro samé certifikáty, směrnice a další hovadiny prostě neuživí. Pak máte dvě možnosti… vykašlat se na to a nebo to dělat nelegálně.

Až přijde nějaká rozumná vláda, tak tady nastartuje ekonomický růst stejně snadno jako v devadesátkách… postačí jen uvolnit regulace.

Bývalý premiér Andrej Babiš nedávno prohlásil, že ilegální migrace je obrovským nebezpečím pro naše lidi. A stejně nebezpečné je i přijímání obrovského počtu uprchlíků z různých koutů světa. Francie svou náruč otevřela před mnoha lety, nyní tam je každý desátý obyvatel imigrant. Francie migraci nezvládla, přistěhovalce se nepodařilo začlenit do společnosti a mají tak velmi slabou vazbu k nové zemi. Jiskra vzplála a Francie se ocitla v plamenech. Myslíte si, že podobný scénář může nastat i u nás?

Ještě se k tomu v tomto článku dostaneme, ale první vlaštovky jsou už tady… jaksi se nám bodají Romové s Ukrajinci. A to považuju uprchlíky z Ukrajiny v podstatě za hodně podobné nám Čechům. Nemluvě o tom, že jsou pracovití a víceméně znají náš jazyk. Stačilo jen to, že jich jen hodně a vláda je samozřejmě nezvládá úplně stejně, jako vláda ve Francii. Je rozdíl, starat se o uprchlíky dočasně a starat se o ně trvale po dlouhé generace.

Ale víte, hlavní problém je v tom, že dneska je žádoucí, aby vyrostly paralelní společnosti. To totiž má být podle naší skvělé EU ta nejvyšší hodnota. Jen se jaksi nepomyslelo na to, že tyto paralelní společnosti nemusejí být kompatibilní.

Výsledek vidíte ve Francii na pozadí požárů a u nás už se také objevují první (zatím drobné) náznaky. Samozřejmě, až to jednou vyhřezne, tak už Vítek Rakušan dávno nebude ani ministr, ani politik, ani živý.

Minulý týden v sobotu proběhla v Pardubicích násilná noční potyčka mezi dvěma desítkami Romů a Ukrajinců, v neděli se pak konal silně protiukrajinsky laděný pochod Romů tímto krajským městem. Co se u nás děje mezi Romy a Ukrajinci? Je nějaké dlouhodobé napětí a neřešené problémy, které mohou přerůst v něco horšího, než čeho jsme dosud byli svědky?

Víte, když tenkrát Angela Merkelová řekla svojí slavnou větu, že to Němci zvládnou, tak jsem napsal text, kde jsem vyjádřil skepsi. Jednoduše jsem neviděl, že by se v Německu začaly stavět byty pro milion lidí. Neviděl jsem, že by vláda spustila politiku vytvoření pracovních míst pro milion nových příchozích. Neviděl jsem, že by se začaly stavět školky, školy, ordinace a vůbec všechno, co je pro takových milion lidí zapotřebí podle německých standardů. Prostě se jen použilo to, co bylo k dispozici. Školy trochu víc naplnili, ordinace trochu víc přetížili, sociální systém taky… a v konečném důsledku prostě jen nechali zchudnout ty, kteří už v Německu byli.

Jediní, kdo na nových milion příchozích reagovali, byli imámové. Ti postavili řadu nových mešit, podchytili si mladé muže, zaintegrovali je raz dva do svých struktur a bylo to. Jak je možné, že to hento Muslimské bratrstvo tak skvěle umí a my to neumíme? Odpovím si sám – nesnažíme se je získat. Ponecháváme je napospas a pak se divíme, že vlastně nežijí v našem státě a necítí k nám žádnou lásku.

Takže buď je sem nebrat a nebo si získat jejich srdce. Odpovězte si sami, co je vám milejší. Ale pokud to budeme dělat tak, jak to mají v EU zavedené, tak to skončí přesně jako ve Francii i v Německu.

Nedávno jsme si připomněli Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. V této souvislosti vzkázal v jednom rozhovoru publicista Václav Vlk našim vládním elitám, aby se nesnažili utlačovat touhy lidí po pravdě, neboť by se jim to mohlo vymknout z rukou. Prý aby se pak nedivili, až se najdou různí noví “revoluční hlasatelé” a hledači pravdy a morálky, jakým byl i Jan Hus, a kterým bude národ naslouchat. A čím víc prý budou “hledače pravdy“ nyní ostrakizovat, tím větší výbuch pak přijde. Co o tom soudíte Vy?

S Václavem Vlkem naprosto souhlasím… Jen bych dodal, že když upálili Husa, tak si prostí Češi ještě skoro pět let nechali líbit zvůli dobových lepšolidí. Pět let si katoličtí představitelé mysleli, že se nic vlastně neděje. Dezinformátora zlikvidovali, jeho následovníky pronásledovali a do poslední chvíle si nabubřele mysleli, že vyhrávají. A pak bylo během několika týdnů všechno jinak.

Že se mezi lidmi už dlouho pohybovali budoucí ideologové i vojevůdci, to jaksi bylo pod rozlišovací schopnost mocných. Smáli se “husákům,” házeli je do opuštěných šachet, vypisovali na ně odměny, dál si rozdělovali prebendy a vypisovali nové daně. A když jim pak začaly hořet kláštery i paláce, tak to bylo takové překvapení, že většina z nich ani nestačila utéct.

Naši současní představitelé úplně přesně kopírují cestu, kterou se vydal tehdejší klérus a panstvo. Je na místě je varovat, že stejná cesta vede ke stejným výsledkům. Revoluční hlasatelé už tady jsou.

Vidíte u nás na obzoru ony zmíněné nové „revoluční hlasatele“, kterým bude národ naslouchat?

Stačí si otevřít fejsbůk… je jich neukrekom. Chiliasté, dualisté, hlasatelé všemožných pravd… Tak jako to bylo tenkrát. Jen je to dneska snazší, nemusíte obíhat vesnice a kázat na návsi. Už se dokonce objevují ti, kteří ostatní heroldy nových časů převyšují a vyčnívají nad běžným průměrem. Už jsou schopni svolat své tábory lidu, mají charisma i nějakou představu, co vlastně chtějí a jak to chtějí. Lid už si je pomalu staví ke kormidlu.
Vládní tlak je stmeluje lépe, než by to dokázali i oni sami.

A když už používáme ty dobové příklady, tak já už vidím dnešního Čeňka z Vartemberka… ten nám sedí úplně dokonale. Vidím Jana Želivského – už umí burcovat lid, ale ještě nebyl přinucen být radikálem. Ještě nevidím Jana Žižku… ale ten se vynoří až bude opravdu zle. Vidím celou řadu katolických šlechticů, myslím, že vidím i Bohuslava ze Švamberka. Schází se nám to pěkně. Jen pro sebe jsem si ještě nevybral roli…

Naše vláda zatím pilně pracuje v duchu dobových papežských encyklik, aby revoluční situaci připravila co nejlépe…

Jiří X. Doležal uveřejnil na provládním serveru Forum24 svůj komentář, který se týká předsedy strany PRO Jindřicha Rajchla. Doležal o Rajchlovi píše, že je korunním princem české dezinformační scény, který má díky své inteligenci a protřelosti potenciál oslovit a získat většinu antisystémových voličů, a dokonce přebrat část voličů Tomia Okamury. Doležal dále píše, že ačkoli se Rajchl podle jeho analýzy zcela vyhýbá jakémukoliv vychvalování Ruské federace, Putina či jeho útočné války proti Ukrajině, dokonce o Rusku ani nemluví, je podle něj i tak zcela zjevné, že Rajchl za “Rusko” kope první ligu, vytváří platformu pro další a další ruské šváby a zásadně tím ohrožuje bezpečnost naší země. Doležal proto vyzývá bezpečnostní složky, aby to Rajchlovi zatrhly. A pokud prý na to nemáme paragrafy, měla by podle něj Sněmovna urychleně zasednout a přijmout je, protože je totiž válka. Můžete mi prosím selským rozumem vysvětlit, o jakých švábech je řeč, zda-li jsme či nejsme ve válce a má-li pan Doležal všech pět koleček pohromadě?

To je jednoduché… JXD právě zjistil, že mu ujel vlak, už dávno není neostřejší tužka v penále a jeho zaměstnavatel – Fórum24 – je považováno za naprostý novinářský odpad. Došlo mu, že jeho jazyk už není ostřejší meče a také nejspíš zjistil, že v této zemi se skoro nikdo nemůže měřit s rétorickým chřestýšem Jindrou Rajchlem. Ani v přesile ne. Posílali mu na jeho setkání s lidmi různé režimní intervjuky, ale ti si zpravidla vylámali zuby ještě dřív než se vůbec s Jindrou střetli.

Jestliže nejsou schopni porazit Rajchla argumentačně, zkoušejí to ala Brixen. Havlíčka Borovského také neumlčeli ani pomocí soudů, ani pomocí dehonestace, takže ho nakonec museli prostě sbalit a deportovat. Bez soudu a bez práva. A pak se Císařpán hrozně divil, proč není u Čechů populární. To je tak vždycky, když vám pojem “milující vláda” vysvětluje tajná policie. Že, Koudelko?

A k Vašemu dotazu, jestli má JXD všech pět pohromadě… Víte, když jebne Prigožiovi, tak táhne na Moskvu. Když jebne Doležalovi, tak mu žádná diktatura není dost dobrá, jen aby se domohl svého.

Prvnizpravy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Zlaté české ručičky možná. Ale v hlavách zetlelé seno zcela určitě. Jak jinak si vysvětlit tu spirálu smrti, kterou voliči podporují v každých volbách?

  • Co konkrétně myslíte “spirálou smrti”?
   Nějak nevím, co si pod tímto pojmem v souvislosti s volbami představujete.

 2. R.Tak si pockejte na dalsi volby a mozna budete uz konecne spokojen.Spiralu smrti mozna prozivate pouze soukromě.

  • V dalších volbách s pravděpodobností hraničnící s jistotou dojde pouze k výměně současných vladních zoufalců za vládu Ujo Bociana. Pro zlaté české ručičky se v lepším případě nezmění nic, v horším případě jim bude pověšeno na krk množství větší, než malé, dalších úřednických darmošlapů, přibude byrokracie, daní, poplatků a pokut. Osobně to tipuju spíš na tu horší variantu, protože voličům Ujo Bociana se líbí, když někdo prostě zařídí chcípnutí sousedovy kozy.

  • Člověk by alespoň čekal, že se trefíte do vlákna diskuze, když už nemáte co říct či napsat. Takže s tím senem do bude taky o vás. A ze zlatých ručiček vás také nepodezírám 🙂 Nechcete udělat něco pro přírodu? Třeba snížit svoji stopu CO2 na nulu? :-)))

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*