Anna Boleynová nám už zčernala a následuje černá Kráska a zvíře
Sdílet článek:

Jsem hrdá na svoji krásnou, bílou pleť a věřím, že se mnou všichni Slované. My ještě víme co znamená být bílí a věřit v Ježíše.

Jade Jones

Nikdy neexistovala princezna od Disneyho, která by vypadala jako já. Je to jen sen. To jsou slova Jade Jones, která hraje Belle v nové inscenaci Disneyho „Kráska a zvíře“ v Olney Theatre Center.

Naposledy jste v této roli viděli Emmu Watsonovou ve filmu vydaném v roce 2017. Podle manažerky Marcia Milgrom Dodgeová měla  přítomnost Jade Jonesové dopad na diváky  velmi dobrý, protože jim ukázala, že všechny děvčata mohou být kráskami.

Všichni si mohou myslet a říkat co chtějí a tak si pokecám i já. Nemám nic proti černých, tlustým holkám, ale hrát Krásku? Nakonec proč ne. Jen ať si zahraje krásku a zesměšní se sama. Daleko horší je dopad na malé holčičky které trpí obezitou a že jich není málo. Místo aby s tím něco dělaly, budou šťastné jako tlusté a tvářičky si natřou na černo. Že jim jde o zdraví je všem hlupákům naprosto jedno. Nevím kolik herečka váží a už vůbec ji nechci urážet. Taky mám nějaké kila nadváhu. Kila být mohou, ale soudnost být musí pokud ze sebe člověk nechce udělat totálně směšnou figurku. V pohádce je scéna kde Kráska omdlí a Zvíře ji odnese. Tak bych chtěla vidět kdo ho hraje a jak ji nese. Možná přes obří rameno jak pytel brambor.

Ano, jsem uštěpačná, ale tohle je prostě hrozné. Neustále se černoši vymezují vůči bělochům a naše umění nesnášejí. Prý je rasistické. Vypadá to, že nám prostě naše umění přemění na svoje? Čert ví kdo za tím stojí a co to má znamenat. Pro mne bude kráska vždy bílá, tak jako je celou řadu desetiletí kdy nám ji rodiče vyprávěli.

Jodie Turner-Smithová

Britská čtyřiatřicetiletá herečka Jodie Turner-Smithová si zahraje anglickou královnu Annu Boleynovou. Jako herečku ji neznám, ale určitě je dobrá, když si má zahrát docela náročnou postavu Anny Boleynové. Postava si prožije těžký život plný zvratů a skončí na popravišti.

To ale není to podstatné co mě na tom zaujalo. Jsem milovnice historie a proto nikdy nepochopím proč má anglickou královnu Annu proslulou svou bělostnou pletí hrát herečka pleti černé. Podle mne má všechno své meze a při ztvárňování historických postav bychom se co nejvíc měli držet dat a spíše hledat nějakou podobnost.

Ze strachu co tomu řeknou černoši, se stali běloši ustrašenou populací a vyloženě jim lezou do pozadí. Nestačí líbání noh a omluvy? Jak moc se ještě běloši poníží. Ztratili veškerou hrdost a možná by se nejraději přebarvili na černo jen aby nebylo vidět jak se jim bělá pleť.

Jsem hrdá na svoji krásnou, bílou pleť a věřím, že se mnou všichni Slované. My ještě víme co znamená být bílí a věřit v Ježíše. Nemáme potřebu se barvit na černo, popírat víru v která žili naši prarodiče, rodiče a my. Nejde o to, zda opravdu jsme věřící, ale o to, si svobodně zvolit čím chceme být.

Nenechme si od nich nic vnutit nebo se nakonec dozvíme že Jan Hus byl černý homosexuál. Já aby všechny skupiny byly spokojené. Ano, a dáme jim Jana Žižku na černo, ale řekla bych že kdyby vstal z mrtvých, tak by pořádně provětral svůj palcát.

MILENA DOUŠKOVÁ

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*