Brigitte Bardotová byla odsouzena za rasismus k vysoké pokutě
Sdílet článek:
V totalitních režimech nesmíte říkat pravdu, je-li tato pravda zcela mimo hlásanou ideologii. Tedy konkrétně, pokud budete jakkoli hanět bílou rasu, nic se vám nestane. Naopak, zřejmě budete adorováni coby pokrokově smýšlející lidé. Ovšem pokud si dovolíte říct něco nelichotivého o jakékoli – z pohledu Evropana – rasové menšině, tak – byť je to naprostá pravda – budete nálepkováni za rasistu a xenofoba a je velmi pravděpodobné, že budete také odsouzeni.

To se nyní stalo herečce Brigitte Bardotové, která si dovolila napsat pravdivý výrok o obyvatelstvu jedné z francouzských zámořských provincií…

Brigitte Bardotová (87) byla francouzským soudem opět odsouzena k vysoké pokutě za údajně rasistické výroky. Musí zaplatit pokutu 20 000 eur. Rozhodl o tom soud francouzské zámořské provincie La Réunion, ostrova v Indickém oceánu.

Bardotová sama přiznává, že ze vzteku kvůli jisté praxi při jednání se psy a kočkami, uvedla nevhodné formulace o části populace La Réunionu. V dopise z března 2019 rozzlobeně napsala, že tamní zvrhlá populace s barbarskými tradicemi týrá zvířata. Jsou to „domorodci, kteří si zachovali geny divochů“.

K odsouzení se nyní vyjadřuje mainstream po celé Evropě a pozastavuje se nad údajným rasismem Bardotové. Nikdo však nenapíše to, k čemu se herečka ve skutečnosti v dopise vyjadřuje. Jde o velmi barbarský zvyk  a myslím, že v kontextu toho, by se pod její výrok musel každý milovník psů nebo koček podepsat.

Jak to tedy je s oněmi barbary, kteří v sobě nezapřou geny divochů?  Již v roce 2005 se zpravodajský časopis zabýval praxí, která ve skutečnosti  existuje pouze na La Réunionu:

Mladí muži prorazí velké háčky skrz těla živých psů a koček, které pak táhnou mořem na lanech za svými loděmi, aby přilákali žraloky. Žraloky na psy a kočky, zmítající se v bolestivé agónii, chytí. Poté jim odříznou ploutve a – také živé – je hodí zpět do moře. Ploutve jsou považovány za pochoutku s afrodiziakálním účinkem.

Tuto zvyklost Francie na Réunionu nezakázala a tedy podobně kruté zacházení se psy a kočkami (ale i žraloky) tam není nijak trestné. A to je i důvod, proč napsala Brigitte Bardotová výše uvedený dopis. Takto trýznivé týrání psů a koček tak podle všeho Francie nepovažuje za barbarské, tou špatnou je opět pouze herečka, která jde už velmi dlouho proti proudu…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*