Glosa MM: Bude nám zima?
Sdílet článek:
Z rozhovoru Parlamentních listů s expertem na plynárenství a energetiku Pavlem Janečkem:
Znamená to, že pochopení situace českou vládou nebude mít žádný vliv na hladký průběh letošní zimy a občanům a firmám bude k ničemu?
Přesně tak to je, plně souhlasím s tím, jak jste to zformuloval. Slyšeli jsme některá PR vyjádření o tom, že vláda použila ČEZ a zabukovala si část plovoucího terminálu v Holandsku, který ovšem není propojen na žádné potrubí. Očekávám vyjádření pana ministra Síkely společně s předsedou představenstva ČEZu Danielem Benešem, protože mi vůbec není jasné, co to znamená. Plovoucí terminál má kapacitu čtyři miliardy kubíků ročně a náš ČEZ si rezervoval čtvrtinu. Jenže pokud na této stanici dojde ke zplynování, musí se použít zásobníky, nevím odkud. A co je pravděpodobnější, že dojde k tzv. vyswapování tohoto plynu s jediným možným a to je ruský plyn. Celé je to k smíchu, protože vláda na jednu stranu říká, že se musíme ruského plynu zbavit, ale pak ho přes prostředníky nakupuje a k tomu ještě významně dráž.
Ministr Síkela oznámil, že v holandském LNG terminálu zajistilo kapacitu tři miliardy kubíků ročně, tedy asi třetinu roční české spotřeby plynu. Prý jsou zajištěné i konkrétní přepravní trasy. Jak to tedy je?
Čekám, až nám to vysvětlí. Já o existenci plynovodů z Nizozemí do České republiky nic nevím.

Určitě si přečtete skvělý rozhovor Parlamentních listů s Martinem Nezvalem!
.
Petr Robejšek roku 2002:
„Hospodářsky zaostalí členové měnové unie nebudou schopni vyvážet ani své předražené a druhořadé zboží, ani své levné pracovní síly, a proto se budou snažit vymanit se ze svěrací kazajky eura tím, že budou požadovat další finanční pomoc anebo poruší maastrichtská dluhová kritéria.“
A právě to se stalo.
„Euro totiž dlouhodobě slouží k záchraně špatných vlád před platební neschopností. Ty se totiž po léta drží u moci jen díky tomu, že omamují národy milodary štědrého sociálního státu. Ale protože vládnou špatně, tak si na to musejí neustále půjčovat. Evropská centrální banka se stala tiskárnou miliard eur financující rozhazovačnou politiku členských zemí.“

.

Alan Gabon, univerzitní profesor na Virginia Wesleyan University:
Uctívání až zbožňování Zelenského, které dosahuje absurdních rozměrů, lze částečně vysvětlit pochopitelným odporem k agresorovi, ruskému prezidentu Putinovi, a dále hereckým talentem Zelenského, profesionálního komika, který se v mžiku přehrál do role symbolu odporu, svobody a demokracie – ztělesněného dobra proti „absolutnímu zlu“ Putinovi, do jakéhosi křížence Che Guevary s Rambem.
Kdo je však ve skutečnosti Zelenskyj? Stručně řečeno: populistický demagog a manipulátor, autokrat v čele režimu, který se dá popsat jako protofašistický.
S demagogickým volebním programem „lidé proti elitám“, s falešnými sliby o boji s korupcí, na které ihned po zvolení zapomněl, a s léta budovaným mediálním obrazem. Vloni ovšem Pandora papers ukázaly, jak on a jeho blízký okruh profitují ze sítě offshore společností. S ruskou invazí se na tato fakta ovšem příhodně „zapomnělo“.

Není nad to, když vládnou silné, názorově stabilní osobnosti a nikoliv měňavky a převlékači kabátů hrnoucí se za prebendami a mocí.
Ze životopisu německého kancléře Olafa Scholze:
Mezi roky 1987 a 1989 byl místopředsedou Mezinárodní unie socialistické mládeže, v jejímž vedení působil také současný generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Scholz tehdy podporoval marxistickou studentskou organizaci Freudenberger Kreis. Ve svých článcích v Zeitschrift für sozialistische Politik und Wirtschaft psal o „překonání kapitalistické ekonomiky“ a brojil proti „agresivně-imperialistickému NATO“.

John Kirby, tiskový mluvčí bezpečnostní rady Bílého domu prohlásil, že Rusko na okupovaném ukrajinském území zavede rubl, ruské občanství a nakonec je připojí k Rusku.
„Dáváme to americkému lidu na vědomí,“ dodal.
Já zase dodávám:
Tohle nevěděli od prvopočátku? Je vidět, že nečtou mé glosy…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

 1. Komise navrhuje na základě článku 122 Smlouvy nové nařízení Rady o koordinovaných opatřeních ke snížení poptávky po plynu. Podle tohoto nařízení by se pro všechny členské státy stanovil cíl snížit poptávku po plynu mezi 1. srpnem 2022 a 31. březnem 2023 o 15 %. Toto nové nařízení by Komisi též dalo možnost vyhlásit po konzultaci s členskými státy „výstrahu na úrovni Unie“ o bezpečnosti dodávek, jíž by se všem členským státům ukládalo povinné snížení poptávky po plynu. Výstraha Unie může být spuštěna, pokud existuje značné riziko vážného nedostatku plynu nebo mimořádně vysoké poptávky po plynu. Členské státy by měly své vnitrostátní plány pro stav nouze aktualizovat do konce září, aby ukázaly, jak hodlají splnit cíl

  https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/cs/ip_22_4608

 2. ….Ministr uvedl, že Řecko využívá 70 procent plynu, který dováží, k výrobě elektřiny, takže snížení navrhované v Bruselu by vážně ovlivnilo řecké odběratelé. a prohlásil, že:

  odmítají požadovanou úroveň množství a nesouhlasí ani s kogentním charakterem opatření.

  Szkrekasz dodal, že Řecko již přijalo opatření ke snížení spotřeby plynu tím, že chce na oplátku zdvojnásobit domácí produkci hnědého uhlí a v případě potřeby …více zde
  zdroj
  https://magyarnemzet.hu/gazdasag/2022/07/egyre-tobb-orszag-ellenzi-az-europai-gazfogyasztas-csokkentest

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*